Dexter S02E03: An Inconvenient Lie

S02E03: An Inconvenient Lie

S02E03: An Inconvenient Lie
14.10.2007
950 000
53 minut

Režie: Tony Goldwyn | Scénář: Melissa Rosenberg

Dexterovy oběti:

Dexter se účastní setkání anonymních narkomanů. První se představuje žena jménem Caroline, závislá na vicodinu. Je znuděný posloucháním všech otravných historek, zaujme ho ale jedna černovlasá žena. Doma pak Ritě vypráví, jak se celé to sezení vyvíjelo, když se ho Rita zeptá, jestli dostal minci nováčka, zalže jí Dexter o tom, že na setkání zůstal až do konce, Rita se ale podiví, že je to nesmysl, protože by pak musel minci dostat – ve finále se na něj naštve, protože zjistí, že jí lže. Dex se jí rychle omluví a slíbí, že na zítřejším sezení si minci vyzvedne.

Dex jede ráno na stanici kde je obrovská vřava, všichni lidé, kteří někoho v minulosti ztratili se teď snaží zjistit, jestli jimi hledaného člověka nezavraždil Řezník. Esmee v televizi vydá novinářům prohlášení o osmnácti Řezníkových obětech a vyzve lidi, ať se klidně na stanici hlásí dál, pokud někoho postrádají. Místo Dextera je hlavním forenzním vyšetřovatelem zvolen do Lundyho týmu Vince, patří tam i Deb a Angel. Dexovi to ani příliš nevadí, štve ho ale, že po něm teď bude pátrat jeho sestra.

Lundy vyhlašuje první úkol – identifikovat těla, naznačí taky, aby si ostatní zvykali na přirovnání k jídlu, má ho prý moc rád. Angelovi a Deb nakáže, aby vypakovali všechny civilisty ze stanice, ať se můžou zaměřit na samotnou identifikaci.

Ann Cohenová, Lynn Hallová – dvě ženy, ke kterým se někdo vloupal a zabil je. Pachatelem je zřejmě vedoucí autobazaru Roger Higgs, který si u nich vyžádal nějaké prověrky o koupi auta. Dexter ho navštíví. Higgs mu vykládá o svých dvou dětech a ženě a svém minivanu, Dexter ale ví, že nikoho nemá a jezdí v bavoráku. Představuje mu pak auto, které by se mu hodilu a začne vyjmenovávat výhody: kouřová skla a obrovský prostor, kde mimochodem vezl i mrtvou srnu. Dexter si auto nakonec opravdu koupí, Laguerta to na stanici hned okomentuje, zda se Dexter chce ženit.

Dexter zkoumá DNA z kelímku od kafe, který Higgsovi vzal, vtom vstoupí do laborky Masuka a radosně mu oznámí, že ho dostal do Lundyho týmu. Deb mezitím vyslýchá jednu z pozůstalých, která jí předá kartáček na sběr DNA. Pak požádá Lundyho, že chce z jeho týmu pryč, protožeže nestíhá řešit vlastní případy. Vince vede Dextera do nově vystavené polní márnice kde všude na stolech leží kousky těl jako kousky skládačky.

Večer Dexter odjíždí pryč, tentokrát mu není Doakes v patách – hledá zřejmě jeho starý Ford Taurus. Přijíždí na setkání drogově závislých. Dostane minci nováčka a prostor k mluvení. Trochu zadrhává. Vymyslí si historku, jmenuje se Bob, bere heroin, přišli mu na to ale v práci a vyrazili ho, celou poslední výplatu utratil za drogy a málem umřel. Se zájmem ho poslouchá tajemná černovláska. Ta ho pak osloví i u stolku s kávou a koblihami a odtáhne ho do kavárny. Okamžitě na něj uhodí, proč si vymýšlel všechny ty kraviny, co řekl. Pak mu začne vykládat jak strašně silná jsou nutkání Temného pasažéra (jak ho nazve před ní Dexter) a skoro mu vyjmenuje celou jeho diagnózu. Dexter vylekaně odejde pryč, bojí se, že tajemná žena v něm pozná, co je zač.

Dexter se vrací domů a Rita je spokojená do doby, než jí Dexter řekne, že si myslí, že má větší šanci odvykat sám než ve skupině, což Ritu rozčílí.

Dexter opět navštěvuje autobazar a Rogera. Mluví spolu o prodloužené záruce, Dexter na něj počká v kanceláři, kde se zatím porozhlédne po další Higgsově vzorku DNA. Jedna z žen ho tam zastaví, chce Rogerovi předat děkovný dopis – žena je bruneta, žije sama, nemá zvířata, je svobodná. Dexter usoudí, že Roger si o ní zjistil všechno z výpisu z registrů a pak ji poslal ke konkurenci – perfektně tak zapadá do rovnice dalších Rogerových obětí.

Laguerta vyčte Esmee, že i když chápe její starosti se svým snoubencem, musí pohnout s dalšími případy. Ten se náhle zjeví na stanici a ve dveřích vynadá Esmee, že mu nebere telefon a kontroluje mu kartu. Laguerta odejde z kanceláře starat se o případy sama. Dexter volá Ritě, ta je naštvaná, protože se stále nevrátil do skupiny. Debře se u stolu složí jedna Mexičanka, která hledá sedmiletou dceru, Deb to nevydrží a odběhne za Lundym, proč stále ještě nebyla vyměněna z týmu. Lundy ji ale nechce z týmu pryč, protože žila se sériovým vrahem a může tak její zážitky využít v dalším případě. Potom jí nařídí, ať dokončí všechny výslechy a pak tedy může jít klidně pryč.

Matthews navštíví Laguertu a ptá se ji na Pascalovou – pokud zmizí, mohla by zase Laguerta získat její místo. Laguerta ale tvrdě řekne, že Esmee vše v pohodě zvládá. Doakes čeká na Dextera před stanicí, mají spolu krátkou řeč, Dex pak odejde odnést nějaké Vincovy papíry a rentgeny do márnice, kde se setká s Lundym. Po krátkém rozhovoru cestou z márnice propíchne Dex Doakesovi gumy u auta. Pak jede za Rogerem, omráčí ho a naloží do auta. O několik hodin později se Higgs probere v bytě Anne Cohenové, Roger se neustále vymlouvá, že nic neprovedl a neustále lže pořád dokola. Potom Dexovi poví, že mu bylo jasné už od začátku, že mu záleží na nějaké ženě nebo přítelkyni a dětech, proto se začal dívat na minivan. Poví mu, jak se mu žena a děti dovedou zavrtat pod kůži. Když pak začne Roger nadávat na Ritu, Dexter ho naštvaně bodne.

Dexter se na setkání anonymních feťáků představí svým jménem jako Dexter, který má v sobě uvnitř Temného pasažéra, kvůli kterému je prázdný a sám sebe ani nemůže milovat. Také celé skupině řekne, že se poslední dobou cítí, jakoby z něj padala maska a začíná mu záležet na lidech, na kterých mu dřív nezáleželo, což ho děsí. Po proslovu první zatleská tajemná černovláska, která posléze provede modlitbu za střízlivost. Když se Dexter otočí, uvidí na schodech Doakese. Ten mu jen řekne, ať zůstane čistý a nebude ho už dál sledovat – a že mu dluží jednu michellinku.

Deb vyslechne dalšího člověka a hned běží za Lundym s myšlenkou, že si myslí, že Řezníkův vzorec zabíjení se vztahuje na trestance nebo zločince se záznamem. Ihned jdou oba vše zkontrolovat. Dexter večer vyruší Ritu ze spánku a poví jí o tom, jak strašně mu skupina pomáhá a ta je konečně šťastná. Rita ho odveze další den do skupiny a Dexter jí tam ukáže na ulici jeho nového patrona – černovlasou ženu jménem Lila.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Dexter
94/100 - 552×

Dexter

Ve dne pracuje jako krevní analytik u policie. V noci brutálně vraždí ty, na které spravedlnost nedosáhla.

USA | 2006 | Pauza
vysílání
9 sezón | Showtime | 50 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Michael C. Hall (Dexter Morgan), Jennifer Carpenter (Debra Morgan), James Remar (Harry Morgan), Julie Benz (Rita Bennett), Lauren Velez (Maria Laguerta), David Zayas (Angel Batista), Yvonne Strahovski (Hannah McKay), Geoff Pierson (Thomas Matthews),

Hlídejte si nás

Sérioví vrazi

Reklama

Reklama

Narozeniny

Ty Mattson

Ty Mattson