Dexter S04E12: The Getaway

S04E12: The Getaway

S04E12: The Getaway
cz sk
13.12.2009
2 580 000
52 minut

Režie: Steve Shill | Scénář: Wendy West & Melissa Rosenberg & Scott Reynolds

Dexterovy oběti:

Arthur na stanici žádá Dextera, aby se mu přestal plést do života, Dexter ho nechá odejít, ale záhy za ním vyběhne, zastavuje ho Quinn, Dex mu vrazí a rychle odjede. Při autohoničce Rita Dexovi volá, chce si na víkend domluvit líbánky.

Debra na stanici stále řeší Trinityho případ a přichází na nové vraždy, Angel ji vyžene, aby se probrala a odpočinula si. Pak se s LaGuertou dohodnou, že se nastěhujou do jejího domu.

Arthur vychází z banky, Dex ho sbalí a zavleče do auta, odtud si vezme jeho peníze. Před bankou ale stojí chlápek, kterému Dexter při honičce urazil zrcátko a zavolal policii. Dex se snaží všechno vyřešit diplomaticky, nakonec ale vybuchne, policie ho zatkne.

Jedna Debřina podezřelá z toho, že spala s Harrym, ji zavede do domu Laury Moser, toho stejného domu, kde byla Deb držena „Mrazákovým Vrahem“ Brianem Moserem, v novinách si vyhledá, že Laura měla dva syny – Briana a Dextera. Na stanici rozvíjí Vince teorii, že Beaudry není Trinity, důkazy ale svědčí proti němu. Nechají si zavolat Scotta Smithe, malého chlapce, kterého Arthur unesl.

Dextera si z vazby přichází vyzvednout Rita, zaveze ho k jeho autu před banku. V garážích si Dex vyzvedá peníze, Arthur ale stihl utéct a dostat se domů. Všechny vyburcuje, aby mu dali veškeré cennosti a peníze, které mají. Jonah se mu postaví, chce celou rodinu přemluvit, aby utekli, ale nedaří se mu.

Deb jde za Matthewsem a vyptává se ho na okolnosti ohledně vraždy v jednom přístavním kontejneru a Lauru Moser. Matthews jí přizná, že Brian a Dexter jsou bratři a že Harry Dexe adoptoval. Trinity si mezitím zjišťuje Dexovu adresu, on přemluví Ritu, aby jela do lázní bez něj, že za ní později přijede.

Quinn přivede Scotta, nechá Debru, aby ho vyslechla. Scott jí namaluje logo Arthurovy charitativní organizace. Do večera nechá oddělení rozkopat jednu stavbu a najdou tam mrtvolu chlapce. LaGuerta má podezření na nový vzorec. Když se Arthur vloupe do Dexova bytu, najde tam jen dopisy adresované Debře. Přešlap vedle.

Rita odjíždí, Dexter jede k Mitchellům, po chvíli je přepadne zásahová jednotka, Dexter se duchapřítomně ukryje v rakvi, kterou Arthur vyrobil. Deb předhodí Dexovi Lauřino jméno a ohání se všemi fakty, které stačila vyšťourat. Podá mu celou situaci jakoby Dexter o ničem sám neměl vědět a on hraje zdrceného.

V garáži si Dex všimne rozbitého skla z fordu mustang a v Arthurově peněžence najde lístek ze servisu. Na oddělení přichází FBI, Debra jim dá hezky sežrat, že můžou za Lundyho smrt, kontrolu nad případem teď přebírají oni. Arthurovi se na cestě auto porouchá a musí ho odstavit, ihned se ho zmocňuje Dexter a po obvyklém rozhovoru ho Dexter zabíjí kladivem a zbavuje se jeho těla

Doma se Dexter snaží dovolat Ritě, najde jen malého Harrisona v kaluži krve a Ritu zavražděnou ve vaně, jako poslední Arthurův odkaz.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
dannymoro58

Ten konec? Vážně se to stalo?

redaktor
5.2.2020 | 22:37:59
PatrickD

Chudák Dexter

30.3.2018 | 16:02:24
maple6

Nezapomenu na ten okamžik po skončení čtvrté série, kdy jsem 20 minut koukal do prázdnoty mé zdi a nemohl jsem uvěřit…

23.7.2011 | 11:45:22

Dexter
94/100 - 552×

Dexter

Ve dne pracuje jako krevní analytik u policie. V noci brutálně vraždí ty, na které spravedlnost nedosáhla.

USA | 2006 | Pauza
vysílání
9 sezón | Showtime | 50 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Michael C. Hall (Dexter Morgan), Jennifer Carpenter (Debra Morgan), James Remar (Harry Morgan), Julie Benz (Rita Bennett), Lauren Velez (Maria Laguerta), David Zayas (Angel Batista), Yvonne Strahovski (Hannah McKay), Geoff Pierson (Thomas Matthews),

Hlídejte si nás

Sérioví vrazi

Reklama

Reklama

Narozeniny

Ty Mattson

Ty Mattson