Dexter S05E10: In the Beginning

S05E10: In the Beginning

S05E10: In the Beginning
cz sk
28.11.2010
2 540 000
55 minut

Režie: Keith Gordon | Scénář: Scott Reynolds

Dexterovy oběti:

Dexter posílá Harrisona se Sonyou pryč z Miami k babičce a dědečkovi, zároveň vystěhuje Lumen z domu a ubytuje ji u sebe. Plánují si rozhovor s Emily Birch. Nemají nejmenší tušení, že je sleduje Liddy.

Laguerta rozběhne vyšetřování a hledají Colea Harmona jako hlavní cíl namísto Boyda Fowlera, Debra je tímto opět zpátky z kartotéky na oddělení vražd. Ihned jde vyslechnout Jordana Chase a zkouší ho zmáčkout, proč nenahlásil, že se mu ztratil šéf ochranky. Vyprovokuje ho a Chase se s nimi chce přístě scházet už jen přes svého právního zástupce.

Emily Birch nechce Dexterovi ani Lumen pomoct. Deb pak volá Dexterovi, aby za ní přijel prohledat Coleův byt. Kromě jeho krve, které si Dexter při úklidu nevšiml, také objeví 13 DVD, na kterých je znázorněno, jak týrá svoje ženské oběti. Znamená to, že Lumen je č. 13. Toto číslo se však neshoduje s počtem pramínků vlasů, které našli u Boyda. Dexter tak musí nenápadně vyměnit třinácté DVD za nějaké jiné, aby nic nevyšlo na povrch. Společně se pak na něj podívají.

Ráno na stanici Dexter najde Deb, jak se dívá na všechny nahrané disky, ke třináctému se však nedostane – je „zničený“. Sama si také všimne, že existuje víc pachatelů a má tušení, že je někdo vraždí.

Lumen jde znovu k Emily a u dveří jí ukáže video, kde ji mučí. Emily ji pustí dál a poví Lumen svůj příběh. Jednoho muže z fotky od Lumen pozná – Eugene Green, tak se dřív jmenoval Jordan Chase, od té doby se však velice změnil. Sám se jí však nikdy nedotknul, přemlouval k tomu ostatní a jen se dívám. Fotka, kterou Lumen vlastní vyfotila sama Emily. Poté na ní označí posledního neznámého pachatele – Alexe Tildena.

Dexter potká na stanici Liddyho a prohodí pár slov. Když Dexter odejde, zkopíruje si Liddy Quinnův podpis a na jím podepsanou žádost si vypůjčí sledovací zařízení, kamery a mikrofony.

Za Alexem Tildenem přijde Deb a Quinn a ptají se ho na Colea a jeho přátele, ten však řekne, že nikoho nezná. Liddy zatím nainstaluje sledování do Dexterova bytu a pozoruje, jak se domlouvají s Lumen na další výpravu, tentokrát za Alexem. Najdou u něj krabičku se třinácti různými šperky, které všechny patřily jeho obětem.

Za Emily přijde Jordan, zdá se, že jsou stále přátelé a navíc to byl on, kdo jí řekl, jak se má k Lumen chovat a co všechno jí může říct. Chase se poté ocitne na stanici, Deb chce odebrat jeho vzorek DNA. Setká se s Dexterem, ten mu s kamennou tváří oznámí, že po něm jde.

Alex mluví s Jordanem, je vystrašený a Chase se ho snaží uklidnit. Sám hlídkuje před jeho domem, kam se zrovna vkrádá Dexter s Lumen. Ihned poté volá Deb, že mu volala sekretářka Alexe Tildena, který prý zpanikařil a hledal Colea ohledně nějakého letu z Miami.

Alex se vrátí domů, tam na něj čeká Dexter s Lumen, omráčí ho a Lumen sama se ho chystá zlikvidovat. Lumen Alexe sama zabije. Když z domu odejdou, Quinn a Deb vystřídají jejich místo, všechno prohledávají, najdou na zahradě stopu ženy. Deb si myslí, že jedna z obětí týrání uprchla a teď se jim všem mstí.

Když Lumen s Dexterem dorazí domů, skončí spolu v posteli. Dexter si uvědomuje, že Lumen je jediná osoba na světě, která ho nepovažuje za zrůdu.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Remi91

Pure killing symphony.

15.9.2013 | 2:23:07

Dexter
94/100 - 551×

Dexter

Ve dne pracuje jako krevní analytik u policie. V noci brutálně vraždí ty, na které spravedlnost nedosáhla.

USA | 2006 | Pauza
vysílání
9 sezón | Showtime | 50 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Michael C. Hall (Dexter Morgan), Jennifer Carpenter (Debra Morgan), James Remar (Harry Morgan), Julie Benz (Rita Bennett), Lauren Velez (Maria Laguerta), David Zayas (Angel Batista), Yvonne Strahovski (Hannah McKay), Geoff Pierson (Thomas Matthews),

Hlídejte si nás

Sérioví vrazi

Reklama

Reklama

Narozeniny

Ty Mattson

Ty Mattson