Dexter S05E12: The Big One

S05E12: The Big One

S05E12: The Big One
cz sk
12.12.2010
2 480 000
56 minut

Režie: Steve Shill | Scénář: Chip Johannessen & Manny Coto

Dexterovy oběti:

Dexter se připravuje na zabití Jordana, Harry se ho v jeho hlavě snaží zviklat, když už je připraven k odchodu, překvapí ho u dveří celá rodina – Astor, Cody, Harrison, prarodiče a Sonya, společně chtějí slavit Harrisonovy narozeniny. Astor a Cody Dextera poprosí, jestli by s ním nemohli strávit léto.

Deb domlouvá s Laguertou plán, jak co nejrychleji zveřejnit, že policie hledá Jordana. Tomu zrovna volá Dexter. Chase se ho snaží vydeptat, zatímco si odváží v kufru svázanou Lumen. Ta dělá uvnitř hluk, kterého si všimne prodavač ovoce u silnice. Chase vyleze z auta a Lumen omráčí.

Dexter ukradne Deb seznam Jordanových nemovitostí v Miami, nic z nich ale nezjistí, dojde mu ale, že Jordan Chase se dřív jmenoval Eugene Greer a nechá si zjistit nemovitosti psané na jeho osobu. Náhle se na stanici rozvíří vody, když je ohlášena Liddyho smrt a všichni musí vyrazit na místo činu.

Chase odtáhne Lumen na svou chatu, na místo, kde Lumen dříve týrali. Cestou do přístavu na lodi si Quinn promazává všechny zprávy od Liddyho, Deb si všimne, že je rozrušený. Laguerta se vyptává Quinna, proč jemu jako poslednímu Liddy volal, poté si všimne jeho zaschlé krve na botě, nechá ho odvézt na stanici.

Dexter se po telefonu dozví, že Eugene Greer vlastní jakousi táborovou chatku u řeky Jordan, Dex tam ihned jede autem, které ukradne. Chase sváže Lumen, společně čekají na Dextera, až přijede. Když začne na Lumen vyjíždět, vzepře se mu a pokusí se neúspěšně utéct.

Quinn čeká ve výslechové místnosti na svéh právníka. Pod kotlem mu zatopí ještě víc, když Laguerta zjistí, že Liddyho sledovací zařízení bylo půjčeno na Quinnovo jméno. Debra si s ním jde promluvit, chce vědět, kdo Liddyho zabil, Quinn jí ale odmítá cokoliv říct.

Dexter kousek od Jordanovy chaty v autě havárku, vyvázne neštěstí v pořádku, když ale vylézá z auta, míří na něj už Chase zbraní. Prodavač ovoce, který viděl Jordana v autě nahlásí vše na policii, k jeho zprávě se hned dostane Deb. Jordan sváže Dextera, když si myslí, že má vyhráno, přibodne mu Dexter nohu k podlaze nožem a poté ihned připoutá ke stolu. Debra se zatím od prodavače ovoce dozví, kam asi měl Chase namířeno, do tábora k řece Jordan.

Chase provokuje Dextera i Lumen na stole, Lumen se rozčílí a v afektu do něj jednou rychle bodne a ukončí jeho život. Společně pak začnou pomalu místo činu uklízet. Deb právě v tomto momentě vstoupí do domu a začne jej pomalu prohledávat. Na stole objeví Jordanovo tělo, za plentou vidí jen dvě rozmazané postavy Dextera a Lumen. Pak s Lumen začne mluvit jako s „číslem 13“ a oběma jim dá čas rychle opustit místo, než do hodiny zavolá policii. Nezjistí, kdo byly ty dvě osoby, ke kterým mluvila.

Poté jde Deb za Quinnem do cely s tím, že mu věří, že Liddyho nezabil. Dexter s Lumen místo činu uklidí a pak se zbaví zbytků Chaseova těla. Poté odjíždějí domů…

Deb jde ráno za Dexem ke stanici. Nesvěří se mu s tím, co zažila v táboře, o všem, co se tam událo mu lže a kryje tak svoji „civilní stráž“. Když Dexter přijde ze stanice domů, začne pomalu chystat Harrisonovu oslavu. Najde ale Lumen smutnou sedící na pohovce, která mu oznámí, že musí odjet. Že už svoji potřebu zabíjet, svého „temného pasažéra“ v sobě už nemá. Chce zůstat, ale nechce už dále zabíjet, sama ale dobře ví, že Dexter bude zabíjet dál. Sám Dexter si to také uvědomí a pochopí, že on ani Lumen nejsou stejní a bude pro ni lepší, když odjede.

Batista se na Harrisonově oslavě konečně pořádně usmíří s Laguertou, Deb přichází s Quinnem jako svým přítelem. Quinn Dexterovi poděkuje za to, že očistil jeho jméno tím, že zfalšoval výsledky z laboratře, když zkoumal krev na Quinnově botě. Hloubavě rozpoložený Dexter si sundá svůj snubní prsten, poté za ním přijde Astrid a ptá se ho na Lumen. Dexter si uvědomí, že i když mu Lumen něco vzala, ale spoustu toho v něm probudila. Poté vezme Harrisona do náruče a společně sfouknou svíčku na jeho narozeninovém dor­tu.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
dannymoro58

Tak tohle mě dostalo…

redaktor
9.2.2020 | 0:33:27
Remi91

Pro mě zatím nejlepší sezona. Naprosto mě dostala.

15.9.2013 | 4:03:19
maple6

Nejsilnější konec série ze všech světových seriálů!

22.9.2011 | 11:40:38

Dexter
94/100 - 552×

Dexter

Ve dne pracuje jako krevní analytik u policie. V noci brutálně vraždí ty, na které spravedlnost nedosáhla.

USA | 2006 | Pauza
vysílání
9 sezón | Showtime | 50 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Michael C. Hall (Dexter Morgan), Jennifer Carpenter (Debra Morgan), James Remar (Harry Morgan), Julie Benz (Rita Bennett), Lauren Velez (Maria Laguerta), David Zayas (Angel Batista), Yvonne Strahovski (Hannah McKay), Geoff Pierson (Thomas Matthews),

Hlídejte si nás

Sérioví vrazi

Reklama

Reklama

Narozeniny

Ty Mattson

Ty Mattson