Dexter
94/100 - 573×

Dexter

Ve dne pracuje jako krevní analytik u policie. V noci brutálně vraždí ty, na které spravedlnost nedosáhla.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | Showtime | 50 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Michael C. Hall (Dexter Morgan), Jack Alcott (Harrison Morgan), Jennifer Carpenter (Debra Morgan), Julia Jones (Angela Bishop), Johnny Sequoyah (Audrey Bishop), Alano Miller (Logan), Clancy Brown (Kurt Caldwell), Jamie Chung (Molly Park), Julie Benz (Rita Morgan), Mark Pellegrino (Paul Bennett), Christina Robinson (Astor Bennett), Preston Bailey (Cody Bennett), James Remar (Harry Morgan), Lauren Velez (Maria Laguerta), David Zayas (Angel Batista)

Dostane Dexter další sérii? Tvůrci jsou pro, záleží na stanici

Dostane Dexter další sérii? Tvůrci jsou pro, záleží na stanici

Finále Dexter: New Blood vyvolalo ve fanoušcích smíšené pocity, a zatímco ještě před týdnem by všichni byli pro další sérii, teď už o tom nechtějí ani slyšet. Jaká je ale šance, že se jí skutečně dočkáme?

6 2
12.1.2022

Série New Blood skončila, jak skončila, a nemůže to být odčiněno, stejně jako tomu bylo u osmé série. Kdybychom se tedy skutečně dočkali další série, museli bychom přijat to, že postava Dextera Morgana je mrtvá. O čem by tedy pokračování bylo?

Samozřejmě se nabízí spin-off o Harrisonovi, který opustil Iron Lake a jede vstříc novému životu. Bylo by ale na co koukat? Jack Alcott se předvedl jako skvělý herec, ale většina fanoušků si ho neoblíbila a nechtějí sledovat seriál, který by byl právě o něm.


Navíc Dextera definoval samotný Dexter a jeho skvělé vnitřní dialogy, a ten je nyní pryč. Jistě by se mohl vrátit jako Harrisonova představa, jenže to by už nebylo ono. Harrison odjel, takže by znovu došlo ke změně lokace a možná by se tentokrát neusadil, takže by byl seriál oživován jinými městy a jejich problémy. Ale chtělo by se nám znovu sledovat to samé, tedy vraha zabíjejícího jiné vrahy, který se snaží žít normální život, ale bojuje se svými touhami a snaží se vyhýbat policii?

(Foto: Showtime)

Dexter mezi policií vyrůstal a věděl, jak zahladit stopy, což je něco, co Harrison neumí. Navíc podle všeho nemá Dexterovy vražedné sklony, alespoň zatím. Na druhou stranu by bylo zajímavé sledovat, jak se u něj začíná projevovat touha vraždit a jak se s tím snaží vypořádat. Je však otázkou, jestli by v současné Americe byl přijatelný seriál o mladém vrahovi, kdo ví, kolik dětí by ho chtělo napodobovat.

A co na to všechno říká tvůrce Clyde Phillips? „Všechno je to v rukou stanice Showtime. Kdyby mi zavolali a řekli, že chtějí seriál o Harrisonovi, všeho bych ihned nechal a pustil se do toho. Hrozně rád bych to udělal, ale je to na nich.“

Zdroj anotačního obrázku: Showtime

Diskuze /31

caliel

Sem celkem překvapený co z nich ještě vypadne :) Nejdriv zadne pokracovani pak urcite by jsme chteli dalsi pokracovani… Jsem pro aby se udelala klidne verze kolem Harrisona ale treba s odskokem 10–15 let… A Jack Alcott ( pokud byl tak skvely herec – i kdyz na me tak nepůsobil ) at si treba hraje ve Flashbacku s mládí po smrti Dextra…Ale Dextra už nechte odpočívat v pokoji …

#4 ori
12.1.2022 | 16:09:02
Looki

To radsi zahrobni serii s Dexem, Deb a dalsimi mrtvymi nez s harrisonem.. xD

12.1.2022 | 16:17:11
Manjack33

Než Harrisona, tak bych spíše uvítal nějakou minisérii o Batistovi. Mladý Harrison na svůj seriál není dost zajímavý, to spíše až za pár let.

12.1.2022 | 16:58:35
ori

#1 caliel: Nikdy nepovedali že pokračovanie je vylúčené, naopak vždy tvrdili že tá možnosť tu je.

webmaster
12.1.2022 | 17:11:38
ori

Divím sa že to tu v komentároch ešte nikoho nikde nenapadlo. Čo tak seriál o dospelom Harrisonovi, ktorého by hral Michael C. Hall? Je to predsa jeho syn, dali by mu falošné fúzy a išlo by sa :D

#7 Balerion
webmaster
12.1.2022 | 17:13:15
Lex Luthor

Měli v New Blood udělat jednu epizodu, která by se zaměřila na Harrisona a jeho nutkání a udělat z ní nultou epizodu o něm, aby zjistili jak by byla přijatá bohužel tak neučinili a teď mohou jen hádat a Amíci to by museli splnit dnešní seriálové kvóty, aby u nich seriál vůbec prošel.

12.1.2022 | 17:16:09
Balerion

#5 ori: Jakto ze ne, viz muj komentar u predchoziho clanku..

#11 ori
12.1.2022 | 19:20:39
Jiri2662

Bez Michael C. Halla určitě ne. A po spin – off rozhodně netoužím

12.1.2022 | 20:01:20
BorgLocutus

Spin off s nedomrdkem Harrisonem, to ani náhodou nechci vidět a myslím si že by to byl propadák!

12.1.2022 | 20:10:34
GauneR

Tak to mohli dat dextrovi serii k dobru, s dextrem, dojel by batista, na par dilu masuka, stari znami. Jestli bude dextr delat ducha, tak je blbost hned od zacatku, ale samozrejme pan filips ma za sebou armadu scenaristu, on nic, on jen reziser, to oni to nejak vymysli a on to nejak natoci. Proboha nechte to spat, stejne jak meli nechat 9.serii.

12.1.2022 | 20:23:16
ori

#7 Balerion: Áno píšeš o seriáli s dospelým Harrisonom, tak ako viacerí. Ale ja hovorím o seriáli s dospelým Harrisonom ktorého by hral ten herec čo hral Dextera, aby boli spokojní tí čo tvrdia že bez neho by to nebolo on.

webmaster
12.1.2022 | 20:31:12
skalloo

to by bolo fajn seriál s Harrisonom a jeho prelud by bol Dexter to by šlo. Možno zakomponovať batistu, ktorý by sa stretol s nim by bolo fajn. Uvidíme každopádne za pokus to stoji :)

13.1.2022 | 7:22:00
hoolio88

Nemůžu toho floutka ani vidět… Jak jsem psal jinde, možná za deset let s tím, že ho bude hrát jiný, charismatičtější herec a jako svědomí se mu bude zjevovat právě Dexter. Ale bez Dextera jako hlavní postav už to nebude nikdy ono… Možná nějaký spin-off s Batistou, Masukou a Quinnem ve stylu Kriminálky Miami, kde by nové objevy v případu Řezníka ze zálivu (a tedy i Dextera) zmínili jen letmo a řešili by nějaký jiný velký případ. Jenže zase – každému by tam chyběl ten Dex… Raději ať už tuhle kultovní postavu nechají navždy spát i se všemi možnými odbočkami.

13.1.2022 | 10:30:25
Edvin69

Nemá smysl natáčet Dextera bez Dextera. No, dextera nám zabili a Harrisona všichni nesnáší (hlavně proto, že zabil Dextera). I kdyby se Dexter zjevoval Harrisonovi, nebylo to ono. Jednak prostě nemá dost charisma na to, aby nám jeho osud nebyl lhostejný a jednak by občasná Dexterova přítomnost byla připomínka toho, co ten smrad udělal. Jo a taky by to trochu popřelo celý konec seriálu, protože by to znemanalo že Dexter měl o Harrisonovi pravdu a nebyl důvod, proč by ho chtěl zabít.

Prostě ignorujte existenci tohoto seriálu, tak jako jsme se naučili ignorovat existenci poslední Star Wars trilogie :D

#15 ori
13.1.2022 | 16:11:38
ori

#14 Edvin69: Ale veď sám Dexter chcel aby to Harrison urobil tak nechápem :D

#16 Edvin69
webmaster
13.1.2022 | 16:19:22
Edvin69

#15 ori: Dexter chtěl nejdřív utéct s ním, pak utéct sám a když na něj namířil pušku, tak si prostě řekl, „Seru na to.“ :D

Nenazval bych to zrovna tím nechytřejším scénářem…

#18 ori
13.1.2022 | 17:58:32
Kafka Tamura

Konec super. Za deset roků na to třeba navázat, proč ne. Momentálně zbytečné a už vůbec ne s představitelem mladého Harrisona… Hl.roli by musel hrát někdo s větším charismatem a ne takové ucho. Klidně by mohlo zůstat i u názvu Dexter, protože až by mladému už plnohodnotně přeplo a začal litovat, co udělal, tak by si vzal jméno po tatínkovi roku na jeho počest. Když čtu některé komentáře (nemyslím zrovna tady, k tomu jsem se ještě nedostal), tak si myslím, že by někteří měli začít chodit na terapii a ne sledovat seriál o sympatickém sériovém vrahovi… měl bych vážné obavy mít kolem sebe takové pacoše. Za chvíli budeme číst o výhružkách smrti na adresu Harrisonovému představiteli, předpokládám.

Jako spousta dalších mně teda na finále chybělo shledání s Batistou… na ty pohledy, co by si vyměnili (ani by nemuselo padnout jediné slovo) jsem byl docela zvědavý, když už řekl, že jede.

13.1.2022 | 18:03:46
ori

#16 Edvin69: Treba sa nad tým zamyslieť. Chcel s ním utiecť, ale potom čo mu Harrison povedal si uvedomil že skutočne kvôli nemu zomierajú aj nevinní ľudia a raz by ohrozil aj jeho, čoho sa bál už na začiatku seriálu, a jeho zabitie je jediným spôsobom. Dexter nikdy nebol normálny, snažil sa žiť obyčajný život ale nikdy to plne nedokázal, vždy to len čo najlepšie predstieral, a toto bolo pre neho konečne vyslobodenie.

webmaster
13.1.2022 | 18:47:33
PecaCZE

Mě dostávaj ti sluníčkáři ( rádoby fanoušci ) co si stěžujou na to, že Dexter zabil coache. A ještě zmiňujou, že zabil nevinného, jako by to nikdy předtím neudělal nebo se k tomu nechystal. První pravidlo nenech se chytit bylo vždycky to hlavní. Přitom Dexter ho nechtěl zabít jen omráčit, ale donutil ho k tomu. A co nebylo jasné, jak tvůrci řekli v podcastu… Dexter mu ani ten krk zlomit nechtěl, ale měl na něm zapříčený ruce a když začal střílet tak sebou Dexter škubnul dolu a jak měl ruce kolem jeho krku, tak mu zlomil vaz.

#20 ori
13.1.2022 | 20:02:19
ori

#19 PecaCZE: Presne, ja som ten podcast síce nepočúval ale celý čas hovorím že ho nechcel zabiť, proste sa to stalo, bola to nehoda (áno držal ho pod krkom ale neplánoval ho zabiť). Neviem prečo je pre všetkých jeho zabitie také nelogické. A že mal aspoň schovať telo, no aký by to malo zmysel? Dexter zmizol z cely a Logan tiež nikde, pochybujem že by niekto veril tomu že mu pomohol a ušiel s ním, takže ničomu by to nepomohlo.

#21 PecaCZE
webmaster
13.1.2022 | 20:09:30
PecaCZE

#20 ori: Vzít tělo, zahladit stopy, smazat kamerové záznamy ( snad tam maj kamery, když jsou i v lese ). Jasně na to měl určitě hrozně moc času nehledě na to že by to nemělo žádný smysl :). Odsoudit se dá za daleko míň. A stejně píšou, že Angela neměla pořádnej důkaz, jako vážně :D.

Nevim kdy byla první epizoda. Snad se v podcastu mluvilo i o tom, že ta série měla rozmezí jeden rok. A když si za tu dobu Harrison nenašel cestu k otci, tak vlastně coach byl v podstatě pro něho otec víc než kdy Dexter. Nad tím tu taky nikdo nepřemýšlí to by je mohlo taky bolet se zamyslet než plácnou nějakej nesmysl a odsouděj konec. Na konci to vypadalo, že si našli cestu, ale víme jakej měl syn názor.

#22 ori #23 ori
13.1.2022 | 21:07:40
ori

#21 PecaCZE: To zas nie, táto séria podľa Phillipsa trvala dva a pol týždňa.

webmaster
13.1.2022 | 21:21:04
ori

#21 PecaCZE: Navyše to bolo aj priamo v seriáli, keď si Dexter v prvej časti škrtal kalendár, bolo 10. decembra, a seriál končí na Vianoce.

#24 PecaCZE
webmaster
13.1.2022 | 21:22:48
PecaCZE

#23 ori: Dík, tak mluvili o něčem jiným. Finále se ti líbilo, ale nevim jestli má cenu napsat článek to o čem se tu bavíme. Fakta a proč se tvůrci rozhodli pro tento konec. Chci říct, že když to zavrhnuli hned po shlédnutí finále, vytvořili si vlastní názor a nic jinýho už je nezajímá :/

13.1.2022 | 21:54:03
ori

Dneska bude rozhovor s Michaelom C. Hallom kde vysvetlil prečo sa Dexter rozhodol nechať sa od neho zabiť. Ale ľudia majú svoju pravdu a necxuysi pripustiť že finále vlastne dávalo zmysel lebo nad tým moc nepremýšľali, ako s tým Loganom.

#28 hoolio88
webmaster
14.1.2022 | 5:21:32
Elivita

Závěrečný díl mě neskutečně zklamal. Vlastně celá série. Bylo to hodně odfláknuté. Ne proto, že Dexter zemřel, což je mi sice líto, ale raději tohle než křeslo. Proč si vybral místo, se sněhem a málo obyvateli, jsem nepochopila, ani to, že 10 let nikoho nezabil… Najednou byl temný pasažér pod kontrolou? Tolik let bez „potřeby“… jak to kompenzoval? „Rutinou“? No tu měl i v Maiami… Situace, kdy zabil kouče, aby se dostal z vězení, na Dextra neseděla, musel vědět, že jeho bývalka na něj nic nemá, jenom nepřímý důkazy a dostal by se z toho. A Harrison? Protivný agresivní puberťák. Naprosto nereálná situace, kdy tento puberťák, který nikdy nikoho nezabil, najednou bez mrknutí oka, v pár vteřinách zastřelí svého otce..? A době, kdy už se zblížili…?Jako sorry, ale v tomhle fakt přestřelili. Tak to je na tom se svým temným pasažérem milionkrát hůř, než Dexter. Nemá hranice. Herrisonova postava byla vůbec nedodělaná, bez konceptu, jenom protivný puberťák se sklony k násilí, a přesto vrah bez výčitek. Herrison mi tam vůbec neseděl. A pak si odjíždí, naprosto v klidu a s úsměvem ve tváři a Dextrova bejvalka, ta, která se bez zákona ani neuprdne, vidí zastřelit Dextra a klidně puberťáka
pustí a sama se pasuje do role střelce? Najednou je jí zákon u prdele? Navíc ani neměla důkaz, že je řezník ze zálivu, jenom tušení, ale bez důkazů. Naprosto špatný scénář, to tu sérii raději ani neměli dělat.

#27 Edvin69 #30 PecaCZE
14.1.2022 | 9:24:17
Edvin69

#26 Elivita: Naprosto souhlasím. Nikdy tady nešlo o to že Dexter zemřel, ale o to jak zemřel. Dexter byl legenda, zasloužil si odejít ve velkém stylu. Místo toho ho zastřeli nějaký spratek v lesích uprostřed ničeho. To bylo prostě zklamání.

Každopádně, ze situace kdy Angela už na 99% ví že je to on, ale bez přímých důkazů na něj nemůže se dalo vytřískat perfektní drama. Představte si situaci, kdy je Dexter vždy 2 kroky před ní, vytváří falešné důkazy a oba hrajou hru, kdo první udělá chybu.

14.1.2022 | 10:09:09
hoolio88

#25 ori: Si pořád nerozumíme. Smrt Dextera ok, provedení otřesný… Jinak jsem si všimnul, že rád argumentuješ tím, co k tomu říká M. C. Hall. Ok, on jako producent, který za to dostal nemalou sumu, nemůže být nespokojen, aspoň ne veřejně. Beru to s rezervou, Mark Hamill taky začal brblat na osud svojí postavy ve Star Wars: The Last Jedi až s odstupem času…

#29 ori
14.1.2022 | 11:50:49
ori

#28 hoolio88: Iste, možno sa mu to tiež nepáčilo a hovorí to len preto lebo ako píšeš, ale pre niečo také nemáme dôkazy, to že sa mu to nepáčilo ale nemôže to povedať nahlas už hraničí s konšpiračnými teóriami. Naopak máme dôkazy priamo z jeho úst že sa mu to páčilo. Ja nehovorím že sa vám to nemôže nepáčiť, len tvrdím že veci na ktoré tu ľudia nadávajú že boli nelogické sa pekne krásne dajú vysvetliť ak nad tým človek trochu premýšľa.

webmaster
14.1.2022 | 15:33:11
PecaCZE

#26 Elivita: No až na to že Hannah pomohla Dexterovi a přestal mít potřebu vraždit. A Angela měla důkazů víc než bylo potřeba, ale to už jsem psal. Další znalec.

14.1.2022 | 17:45:03
Gabriel 1964

9 seria je pre mna velke sklamanie.....a to som Dextra žral každa seria videna 5×…zatial…Pokra­covanie jeho syna ? Katastrofa......uz teraz som ho mal chut zabit.....

16.1.2022 | 9:34:07
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S09E10: Sins of the Father

cz100%
DOKONČENO

Odkazujeme na titulky, které vznikají na portálu Titulky.com. S jakýmikoliv dotazy, jež se týkají překladu tohoto seriálu, proto směřujte na tento web.

Hlídejte si nás

Reklama

Narozeniny

Sérioví vrazi

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama