Julie Benz se rozmluvila o šoku ze smrti Rity a zklamání z jejího příběhu

Julie Benz se rozmluvila o šoku ze smrti Rity a zklamání z jejího příběhu Zdroj: Článek 1 Článek 2

Smrt Rity na konci čtvrté série byla rozhodně jednou z nejvíce šokujících událostí v seriálu Dexter. Herečka Julie Benz se rozhovořila o tom, jaký to pro ni byl šok a jak byla zklamaná z vývoje své postavy.

9 0 6.4.2025 ori

Když na konci čtvrté série Dexter našel svou manželku Ritu mrtvou ve vaně, nejeden divák zalapal po dechu. Herečka Julie Benz se nyní rozhovořila o tom, jak byla z celé události zničená a šokovaná: „Zjistila jsem to pouze pár dnů před natáčením a byla jsem zdevastovaná. Nikdo nebyl víc zničený než já. Přišlo mi, jako bych Ritu nějak zklamala. V prvních dvou sériích byl její vztah s Dexterem tak výborně napsaný. Ale pak někteří scenáristé odešli a nahradili je jiní, a ti už tu dynamiku nikdy nepochytili. Vím, jak to chodí v takovýchto seriálech, někdy prostě máte lepší scénář a jindy slabší, ale když se za tím ohlédnu, přeju si, abych se za Ritu více přimluvila.“

Kromě její smrti ji zklamala také celá její dějová linka z předešlé třetí série, kdy Rita otěhotněla a chtěla co nejdřív svatbu: „Měla jsem být hlasitější, hlavně během třetí série. Začali dělat z Rity úplnou husu. Řekla jsem o tom svému manažerovi, ale také jsem nechtěla přijít o místo, a tak jsem na to moc netlačila. Doufala jsem, že se to časem zlepší. Ve výsledku si uvědomuji, že jsem měla být hlasitější. Její postavu zredukovali na pár vtípků a někdy to vypadalo, že z ní udělali Dexterova nepřítele. Lituji toho, že jsem se jí víc nezastala, některá rozhodnutí prostě nedávala smysl.“

Rita se pak ještě objevila ve flashbacku v první epizodě páté série, herečka však byla tak znechucená, že souhlasila pouze pod jednou podmínkou: „Bylo to těžké. Bylo mi řečeno, že zabití Rity bylo rozhodnutí na poslední chvíli, ale pak mi někdo řekl, že to bylo v plánu od začátku. Cítila jsem se tak oklamaná. Když mi zavolali kvůli návratu v páté sérii, už jsem dělala na něčem jiném a moji noví zaměstnavatelé nechtěli, abych to udělala, ale podle mně to byla správná věc, abych se s ní rozloučila. Ale měla jsem jednu podmínku, a to, aby mi ukázali původní scénář, abych měla pokoj v duši. Vrátila jsem se, abych to uzavřela, ale nechtěla jsem, aby mi lhali.“

(Smrt její postavy a příběh ve třetí sérii herečku zklamaly. Foto: Showtime)

„Nechápali, proč jsem byla tak rozrušená. Nejvíc mi vadilo, že jsem do toho neměla co říct. Už moji postavu zabili i v jiných seriálech, ale vždy mi o svých plánech řekli předem a požádali mě o svoje úvahy. Vážili si mého názoru. U tohoto seriálu mi to přišlo, jako kdyby se mnou jednali jako s dítětem.“

Herečku celá událost tak ranila, že zbytek seriálu nesledovala a neviděla ani finále čtvrté série: „Nikdy jsem neviděla scénu s její smrtí. Stanice Showtime pořádala velkou rozlučkovou párty pro fanoušky a chtěli, abych se zúčastnila. Ale Rita byla postava, kterou jsem potřebovala oplakat. Nebyla jsem zapojená do její smrti, a tak pro mně bylo těžší to přijmout. Nakonec jsem tam šla kvůli fanouškům, ale jakmile byla puštěna epizoda, odešla jsem.“

Ve výsledku však musela uznat, že smrt Rity byla v rámci seriálu rozhodně jednou z největších událostí: „Bála jsem se. Co když bude divákům její smrt ukradená? Co když budou rádi, že je pryč? Ale pak jsem zjistila, že se z toho stala jedna z nejvíc diskutovaných událostí v celém seriálu. I po všem tom, co se později v seriálu stalo, lidé o její smrti pořád mluvili. Teď si uvědomuju, že to vlastně nebylo tak špatné, i když mě to bolelo.“

(Julie Benz se původně ucházela o roli Debry. Foto: Showtime)

A ještě jedna zajímavost – herečka se totiž původně ucházela o roli Debry: „Když jsem přišla na zkoušky a přečetla si scénář, byla jsem nadšená, protože tohle byl přesně ten typ seriálu, ve kterém jsem chtěla hrát. Chtěli po mně, abych se připravila na roli Rity i Debry. Byla jsem nadšená hlavně z Debry, dokonale jsem se v ní viděla. Moc jsem se snažila, abych tu roli dostala. Změnila jsem svůj způsob chůze a mluvy. Také jsem si zkoušela nadávky, protože ráda kleju a byla jsem nadšená z představy, že to budu dělat v televizi. O Ritu jsem se vůbec nesnažila.“

Tvůrci však měli jiný názor: „Jakmile jsem vešla, producenti řekli, že já jsem jejich Rita. Byla jsem zklamaná, chtěla jsem hrát Debru, ale oni mě ani nenechali předvést se, hned trvali na tom, že budu Rita. Na tuto roli jsem se vlastně ani nepřipravovala.“

Nakonec však zjistila, že tato role jí také sedne: „Hrát Debru bylo jako tlačit čtverec přes kruhový otvor. Nebylo to přirozené, bez ohledu na to, jak moc jsem se snažila. Ale Rita mi sedla dokonale. Nemusela jsem nic předstírat, ale stejně jsem na sobě musela pracovat. Dvakrát jsem se musela účastnit zkoušek. Poprvé mi řekli, že mám příliš lesklé vlasy a že se až moc snažím hrát stereotypní osamělou matku. Takže chtěli, abych příště přišla nenalíčená a tvářila se přirozeněji, a já si to vzala k srdci.“

Zdroj: Článek 1, Článek 2

Diskuze /5

Já sem upřímně Rittu měl radši než všemi opěvovanou travicku Hannah ja tak doufal že skončí s kulkou v hlavě tak moc a nakonec to dopadlo smrtí mojí oblíbené Deb???????? , smrt Ritty sem obrečel a doufal že to bude jen nějaký sen nebo tak něco stejně jako smrt Beth v TWD mě ale scenaristi nas.štvali a udělali si co chteli aniž by se ptali diváků

Bola to dobra postava ale hrozne som ju neznasal. Strasne precitlivena, rozmaznana, panovacna. Vsetko muselo byt tak, ako ona povedala. Dexter s niecim nesuhlasil a hned mala slzy v ociach. Uprimne, taku zensku by kazdy chlap poslal niekam. No v ramci pribehu si svoje miesto nasla.

#3 Levascue

#2 JozefK: Jenže tenhle vývoj v onu protivnější a panovačnější Ritu nastal právě během třetí řady. V rámci příběhu to však bylo pochopitelné; po tom, co se na ni Dex vybodl a začal řádit s jistou britskou bledulkou… :)

Třetí řada je pochopitelná vzhledem k tomu, že byla těhotná. Hormony dělají chlapovi peklo ze života. Když jsem koukal na třetí řadu, úplně jsem viděl, jako by to bylo u mě doma :-D

Já jsem tu smrt dostal vyspojlerovanou na tehdejším wblogu-warezblogu když jsem čekal na titulky. Jinak to byl asi dobrý závěr nechápu to rozhořčení většinou šlo a jde o peníze… než cokoli jiného.

Lidem nevadilo ani to že Dexter, aby mu její manžel nepřekazil plány se ho zbavil a pak ho ve vězení zabili. Mnoho povyku pro nic zdá se mi. Zase je zajímavé číst co si otom myslela herečka, Julie asi tak trochu zapoměla že ten seriál oní nikdy úplně nebyl.

Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Dexter

94/100 613×

Drama Krimi Thriller

USA | 2006 | Pauza

11 sezón | Showtime | 50 minut

SkyShowtime

Hlídejte si nás

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Dexter

94/100 613×

DramaKrimiThriller

USA | 2006 | Pauza
11 sezón | Showtime | 50 minut
SkyShowtime

Ve dne pracuje jako krevní analytik u policie. V noci vraždí ty, na které spravedlnost nedosáhla.

Obsazení:

Michael C. Hall (Dexter Morgan), Jack Alcott (Harrison Morgan), James Remar (Harry Morgan), David Zayas (Angel Batista), Peter Dinklage (Leon Prater), Uma Thurman (Charley Brown), Krysten Ritter (Mia Lapierre), Neil Patrick Harris (Lowell), David Dastmalchian (Gareth), David Dastmalchian (Gareth), Eric Stonestreet (Al Walker), Kadia Saraf (Claudette Wallace), Dominic Fumusa (Melvin Oliva), Ntare Mwine (Blessing Kamara), Emilia Suárez (Elsa Rivera)

(více)