Dexter
94/100 - 577×

Dexter

Ve dne pracuje jako krevní analytik u policie. V noci brutálně vraždí ty, na které spravedlnost nedosáhla.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | Showtime | 50 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Michael C. Hall (Dexter Morgan), Jack Alcott (Harrison Morgan), Jennifer Carpenter (Debra Morgan), Julia Jones (Angela Bishop), Johnny Sequoyah (Audrey Bishop), Alano Miller (Logan), Clancy Brown (Kurt Caldwell), Jamie Chung (Molly Park), Julie Benz (Rita Morgan), Mark Pellegrino (Paul Bennett), Christina Robinson (Astor Bennett), Preston Bailey (Cody Bennett), James Remar (Harry Morgan), Lauren Velez (Maria Laguerta), David Zayas (Angel Batista)

Kam se poděl Edward Olsen? Tvůrci vysvětlují jeho postavu

Kam se poděl Edward Olsen? Tvůrci vysvětlují jeho postavu

V prvních epizodách série New Blood figurovala postava ropného magnáta Edwarda Olsena, kterého mnozí považovali za našeho vraha. Pak ale ze seriálu zmizel. Co se s ním stalo?

5 0
24.1.2022

Edward Olsen, kterého hrál herec Fredric Lehne, je zbohatlík a ropný magnát, který má v rukou velkou moc. Obyvatelé Iron Lake ale nad ním ohrnují nos, a obzvláště ho nenávidí mladí aktivisté jako Audrey. Většina fanoušků na začátku seriálu tipovala, že právě on je únoscem a vrahem mladých dívek, a toto tušení ještě zesílilo, když ve třetí epizodě nabízel Audrey svou pomoc a varoval ji, aby byla opatrná.

(Foto: Showtime)

Poté jsme ho již neviděli, i když jsme v pátém díle původně měli vidět jeho odlétající helikoptéru, ale tato scéna byla vystřižena. Někteří fanoušci věřili v jeho zapojení do únosů i poté, co bylo odhaleno, že vrahem je Kurt Caldwell, a mysleli si, že Kurt ve skutečnosti pracuje pro něj, nebo se na vraždách podílejí společně.

Ničeho takového jsme se ale nedočkali, a tvůrci to vysvětlují: „Edward Olsen měl diváky jenom zmást a odvést jejich pozornost od Kurta. Fakt, že se na něj lidé ptali až do konce série nám dokázal, že se nám to podařilo.“

Diskuze /11

dovahkiin

Popravdě mně třeba přišlo dost očividné, že je to jen návnada, na to aby za to mohl on byl až moc okatě zlý a divný, Kurt přesně opačně zase.

24.1.2022 | 21:16:45
Lex Luthor

Upřímně já na něj po jeho odchodu úplně zapomněl

#3 liqido
24.1.2022 | 23:28:52
liqido

#2 Lex Luthor: Přesně, já taky. :)

25.1.2022 | 7:58:41
Railbot

Byl to jen bait. První dva díly jsem myslel, že by to mohl být on.

25.1.2022 | 8:44:25
hoolio88

Já na něj nezapomněl… Hodně nevyužitá postava, která by možná dostala slovo, kdyby měla série 12 dílů jako ty předchozí. Čekal jsem nějaký jeho spor s Audrey ohledně ekologie… Nakonec sloužil Olsen jenom k tomu, aby diváky zmátl, kdo je vrah dívek. Což se moc nepovedlo, protože pozornější diváci, kteří znají Clancyho Browna, poznali jeho oči hned. Navíc vrah dívek byl velký, zavalitý, zatímco Olsen (viz scéna na silnici s porouchaným autem Audrey) byl stejně vysoký nebo dokonce menší než prcek Harrison.

25.1.2022 | 15:59:14
miiisa

Už před začátkem série bylo oznámeno, že hlavním záporákem bude právě Clancy Brown, takže moc nechápu, čím měla postava Olsena diváky mást.

#7 Kafka Tamura
25.1.2022 | 18:32:50
Kafka Tamura

#6 miiisa: Každý spoilery nesleduje. Někteří diváci, mezi které se řadím i já, rádi sledují příběhy, aniž by ho museli dopředu znát do posledního puntíku. Doporučuji… potom z toho člověk i něco má a není to jen úplná ztráta času. :)

#9 miiisa
26.1.2022 | 1:07:23
PecaCZE

Taky jsem měl srandu z těch teorií, když to většina lidí věděla dopředu.

26.1.2022 | 18:27:39
miiisa

#7 Kafka Tamura: Já jsem to ale předem nevěděla, že bude nová řada jsem se dozvěděla asi měsíc předem a podrobnosti jsem nesledovala :D Souhlasím, že je lepší jít do toho příběhu vlastně naslepo. Jenom mi přijde dost zvláštní, že tvůrci oznámí hlavního záporáka Kurta a zároveň dají do seriálu Olsena jako red flag. Je jasné, že k části diváků se ta zpráva dostane, tak proč vůbec něco oznamovat, když nechci, aby byl záporák hned od začátku prozrazený.

#10 hoolio88
26.1.2022 | 20:39:20
hoolio88

#9 miiisa: Popravdě, dalo se to čekat. Krom Hvězdný pěchoty snad nepamatuju film, kde by Clancy Brown nehrál hajzla :) Jako Kurgan z prvního Highlandera je legendární… Navíc ten Fredric Lehne není tak známý herec a bylo by trestuhodný nevyužít takovou personu jako je Clancy Brown pro nějakou větší roli. Spíš jsem čekal, že ten Olsen bude nějaký vedlejší parchant a skončí na Dexterově stole taky…

27.1.2022 | 9:54:33
ori

Tak zjavne to nebolo príliš očividné, viz jedno hodnotenie 7. dielu tu na stránke: „po minulém napínáku zas taková pohodička a kde je sakra ten ropnej baron, ten se zas zjeví jako velkej záporák a předtím se objevil jen abychom ho poznali..“

webmaster
28.1.2022 | 15:37:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S09E10: Sins of the Father

cz100%
DOKONČENO

Odkazujeme na titulky, které vznikají na portálu Titulky.com. S jakýmikoliv dotazy, jež se týkají překladu tohoto seriálu, proto směřujte na tento web.

Hlídejte si nás

Reklama

Narozeniny

Sérioví vrazi

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama