Dexter
94/100 - 577×

Dexter

Ve dne pracuje jako krevní analytik u policie. V noci brutálně vraždí ty, na které spravedlnost nedosáhla.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | Showtime | 50 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Michael C. Hall (Dexter Morgan), Jack Alcott (Harrison Morgan), Jennifer Carpenter (Debra Morgan), Julia Jones (Angela Bishop), Johnny Sequoyah (Audrey Bishop), Alano Miller (Logan), Clancy Brown (Kurt Caldwell), Jamie Chung (Molly Park), Julie Benz (Rita Morgan), Mark Pellegrino (Paul Bennett), Christina Robinson (Astor Bennett), Preston Bailey (Cody Bennett), James Remar (Harry Morgan), Lauren Velez (Maria Laguerta), David Zayas (Angel Batista)

Rozhovor s tvůrcem: Obhajoba finále a budoucnost Angely

Rozhovor s tvůrcem: Obhajoba finále a budoucnost Angely

Ti, kdo finále New Blood již viděli, vědí, v jaké situaci se nyní nachází Angela Bishop, která vede policejní oddělení v Iron Lake. Tvůrce Clyde Phillips se v novém rozhovoru mimo jiné vyjádřil k tomu, co ji teď čeká, a snažil se obhájit svoje rozhodnutí, které ve finále učinil.

4 1
20.1.2022

Musel Dexter na konci zemřít, nebo jste měli i jiné plány?

Ano, věděli jsme, že se to musí stát, a já myslím, že se to muselo stát jak pro diváky, tak pro postavu. Vidět ho v cele, a pak sledovat, jak se z toho dostane, a pak znovu a znovu by bylo příliš velké klišé. Myslím, že díky jeho smrti je to mnohem uvěřitelnější a realističtější.

Jak podle vás tato série uspěla?

Jak často dostane seriál příležitost pro druhé finále? Myslím, že nikdy. Původní konec zanechal v mnohých lidech zklamání a my jsme dostali tuto vzácnou příležitost na vykoupení, na to dát divákům uzavřený konec, který si zasloužili, a odvděčit se jim za jejich dlouholetou podporu. Čísla sledovanosti byla pro stanici Showtime enormní (série New Blood je nejúspěšnějším produktem stanice v historii, pozn. red.), a to jenom díky nám.

Navzdory tomu, jak se diváci na tuto sérii těšili, určitě finále mnohé z nich naštve. Jak se k tomu stavíte?

Je to zajímavé. Často sleduji sociální média a každý tam má jiný názor. Podle některých byl konec osmé série skvělý, jiní říkají, že to bylo to nejhorší, co kdy viděli. Někteří přesně uhodli, co se stane. Někteří věřili, že Harrison nebyl skutečným Harrisonem, ale někým jiným, kdo skutečného Harrisona zabil a převzal jeho identitu. Jiní věřili, že Harrison zabil Hannah. Je to celé panoptikum možností. Nemůžu si to brát osobně, protože každému se nemůžeme zavděčit. Jsme připraveni na všechno.

Ve finále jsme viděli, jak Dexter na zemi krvácí, ale neviděli jsme, jestli je skutečně mrtvý. Můžete k tomu něco říct?

Mám pro vás tři slova. Dexter je mrtvý. Neškádlil bych diváky jeho falešnou smrtí, nebylo by to uctivé.

Pořád toho o Harrisonovi tolik nevíme. Existuje nějaká naděje, že bychom se dočkali pokračování jeho příběhu?

Jak už jsem říkal, tato série byla obrovským úspěchem. Všechno teď záleží na stanici. Mám toho na práci hodně, ale kdyby měli zájem o to, abych udělal pokračování o Harrisonovi, všeho bych nechal a pustil se do toho.

Jak by pokračování vypadalo?

Harrison je velmi komplikovaná postava a má v sobě semínka temného pasažéra. Je velmi schopný. Jenom se podívejte, co ve finále dokázal udělat svému otci. Ale Harrison má úplně jiný pohled na násilí než Dexter. Harrison mu představil mladý optimismus a nevinnosti, že jsou něco jako Batman a Robin. Představoval si, kolik nevinných lidí mohli zachránit. Dexter to tak nikdy nebral, pro něj to byl jenom způsob jak ukojit své touhy.

Harrison pomohl Dexterovi uvědomit si, že se z něj stalo přesně to zlo, jaké vždy z tohoto světa likvidoval. Jak to Dexterovi pomohlo přijat svůj osud?

Ano, pomohl mu uvědomit si, že je padouchem. Když na něj Harrison zakřičel: „Podívej se na to, cos provedl,“ vidí všechny ty nevinné lidi, kteří kvůli němu umřeli a kteří by byli naživu, nebýt jeho. Harrison měl mnoho možností, ale Dexter jenom dvě: nechat se střelit do prsou, nebo do zad.

Co nám můžete prozradit o osudu Angely poté, co nechala Harrisona odejít?

Nevíme, co bude s Harrisonem. Ale co se týče Angely, už zavolala odpovědným a ohlásila střelbu v sebeobraně. Bude tvrdit, že ho musela zabít, protože zabil Logana a byl Řezníkem ze zálivu. A také zřejmě zabil Matta, i když si není jistá, jestli to může dokázat.

Její rozhodnutí pustit Harrisona bylo výsledkem hororu, který zažila. Celý život zasvětila hledání těch ztracených dívek, a teď zjistila, že jsou všechny mrtvé. Potřebovala trochu lidskosti a možná z mateřského hlediska převzít zodpovědnost a ochránit dítě, alespoň na tuto chvíli. Víme, že do města jede FBI a kriminalisté a ona se s tím bude muset vypořádat. Bude muset mluvit o Dexterovi a také o Loganovi. Bude muset lhát a říct, že Dextera zabila v sebeobraně. Nezapomínejme, že to byl její partner. Věřila mu, ale i tak mohla být jeho další obětí.

Zdroj: DexterDaily, Foto: Showtime

Zdroj anotačního obrázku: Showtime

Diskuze /2

Zin-Azshari

Finále je neobhájitelný odpad. Dextra klidně zabít mohli, ale nějak normálně, aby to dávalo hlavu a patu. Scénáristy a Tvůrce bych nenechal psát ani Ulici.

30.1.2022 | 19:28:07
miki127

Za mě rozhodně lepší konec než původní a byl jsem spokojen, že je příběh „uzavřen“ už nadobro. Konec Dextera vždy počítal s jeho úmrtím a symbolika, že ho nakonec zabil vlastní syn za to, že zabil někoho nevinného se mi líbila a pasovala do seriálu a jeho atmosféry.

30.1.2022 | 20:20:32
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S09E10: Sins of the Father

cz100%
DOKONČENO

Odkazujeme na titulky, které vznikají na portálu Titulky.com. S jakýmikoliv dotazy, jež se týkají překladu tohoto seriálu, proto směřujte na tento web.

Hlídejte si nás

Reklama

Narozeniny

Sérioví vrazi

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama