Dexter
94/100 - 577×

Dexter

Ve dne pracuje jako krevní analytik u policie. V noci brutálně vraždí ty, na které spravedlnost nedosáhla.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | Showtime | 50 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Michael C. Hall (Dexter Morgan), Jack Alcott (Harrison Morgan), Jennifer Carpenter (Debra Morgan), Julia Jones (Angela Bishop), Johnny Sequoyah (Audrey Bishop), Alano Miller (Logan), Clancy Brown (Kurt Caldwell), Jamie Chung (Molly Park), Julie Benz (Rita Morgan), Mark Pellegrino (Paul Bennett), Christina Robinson (Astor Bennett), Preston Bailey (Cody Bennett), James Remar (Harry Morgan), Lauren Velez (Maria Laguerta), David Zayas (Angel Batista)

Skuteční vrazi, kteří se inspirovali Dexterem Morganem

Skuteční vrazi, kteří se inspirovali Dexterem Morganem

Kdo by někdy nechtěl být jako jeho oblíbený fiktivní hrdina? Jenže co když se vaším vzorem stane sériový vrah, který zabíjí jiné zločince? Tito lidé si jako inspiraci vzali právě Dextera Morgana, i když trochu jiným způsobem.

4 3
16.3.2022

Mark Twitchell

Kanaďan Mark Twitchell je velkým fanouškem seriálu Dexter, a proto se roku 2008 rozhodl inspirovat svým oblíbeným televizním hrdinou. Vyhlédl si údajného sexuálního násilníka Johna Altingera, se kterým si dohodl schůzku, když mu přes internet namluvil, že je žena. Nalákal ho do svojí garáže, kterou si připravil po vzoru seriálu.

Tam ho umlátil železnou trubkou a tělo rozřezal na kusy. U soudu dokonce řekl, že si hrál s jeho hlavou, povídal si s ní a cvakal jí čelistmi, jako by mu Altinger odpovídal. Kousky těla zabalil do igelitových pytlů a ty zahodil do kanálu. Dopaden byl díky tomu, že oběť nechala doma vzkaz, kam se chystá.

Před soudem Twitchell několikrát odkázal na seriál Dexter, ze kterého nevynechal jediný díl. Prý jenom udělal to, co by udělali i ostatní, jenom on na to měl dost kuráže. „To Dexter mi ukázal cestu.“ Byl odsouzen na doživotí s možností podmínečného propuštění po pětadvaceti letech.

K případu se tehdy vyjádřil i Dexterův představitel Michael C. Hall: „Doufám, že se na seriál nedívají jenom lidé, které vzrušuje vraždění. Nepřestal bych točit seriál jenom proto, že to někdo vzal tímhle způsobem. Snažím se namluvit si, že ten člověk by to dřív nebo později stejně udělal, ale je děsivé, že jsme na tom mohli mít podíl.“

Andrew Conley

Psal se rok 2009, když tehdy sedmnáctiletý Andrew z amerického státu Indiana zabil svého desetiletého bratra Connera. Z jakého důvodu? Už delší dobu prý pociťoval silné nutkání někoho zabít a věděl, že dřív nebo později to udělá. V postavě Dextera Morgana našel spřízněnou duši a fascinovalo ho, jak může být někdo tak chladnokrevný, a na veřejnosti být takovým slušňákem.

Když rodiče nebyli doma, uškrtil svého bratra, kterému pak ještě kolem hlavy uvázal igelitový pytlík. Když si byl jistý, že je již mrtvý, pro jistotu mu ještě hlavou udeřil o zem. Pak tělo naložil do auta a odvezl do lesa. Poté ještě navštívil svoji přítelkyni, která ho prý ještě nikdy neviděla tak šťastného. Druhý den se dobrovolně přihlásil na policii.

Během soudu se odvolával na Dextera a mluvil o svém nutkání jako o temném pasažérovi: „Tehdy jsem se cítil přesně jako on,“ uvedl během soudu. Ten nakonec rozhodl, že Andrew bude souzen jako dospělý, a dostal doživotní trest bez možnosti podmínečného propuštění.

(Někteří lidé by se na takovéto seriály neměli dívat. Foto: Showtime)

Steven Miles

Další mladík, který chtěl napodobit svého milovaného Dextera, pro změnu pochází v britského hrabství Surrey. V roce 2014 ve věku šestnácti let ubodal svou o rok starší přítelkyni, kterou pak rozřezal otcovým křovinořezem. Poté části jejího těla uložil do plastových pytlů.

Steven řekl, že ho prý na vraždu navedlo jeho temné já, které se jmenuje Ed. Kvůli svému nízkému věku nemohl být souzen jako dospělý, navíc je autistou. Navzdory tomu psychiatr vyloučil, že by trpěl schizofrenií, a soud ho odsoudil na pětadvacet let.

Také on je velkým fanouškem Dextera, ke kterému se během soudního líčení připodobňoval. Soud vyjádřil znepokojení nad tím, jaký vliv můžou mít násilné seriály na mladistvé.

Benjamin Beale

V lednu letošního roku byl v americkém městě New Orleans zatčen feťák Benjamim Beale, a to poté, co byla v mrazáku v jeho bytě nalezena naporcovaná Julia Dardar, matka dvou dospívajících dívek, která byla pohřešovaná.

Kromě těla se u něj našli i věci na výrobu drog. Nedávno jistá žena řekla policii, že ji Beale už delší dobu vyhrožoval, mimo jiné tím, že ji „naporcuje na stole jako Dexter.“ Soud stále probíhá.

Zdroj anotačního obrázku: Showtime

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S09E10: Sins of the Father

cz100%
DOKONČENO

Odkazujeme na titulky, které vznikají na portálu Titulky.com. S jakýmikoliv dotazy, jež se týkají překladu tohoto seriálu, proto směřujte na tento web.

Hlídejte si nás

Reklama

Narozeniny

Sérioví vrazi

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama