Zdroj: Showtime
Sériové vrahy si lidé obvykle nepřipomínají oslavnými titulky. V případě televizního zabijáka Dextera Morgana se ale s výjimkou tak nějak počítá. Tato postava se objevila na obrazovkách právě před deseti lety a od jejího odchodu se nepřestává mluvit o tom, kdy se zase vrátí.
Stanice Showtime odvysílala v neděli 1. října 2006 první epizodu Dextera. Vzpomenete si, jak začínala? Dnes je ta noc. Čeští diváci dostali šanci se na epizodu S01E01 Dexter podívat o den později, tedy 2. října, což bylo přesně před deseti lety.
Od té doby uplynulo osm sérií, devadesát šest epizod, víc než čtyřicet ocenění a také jeden z nejdiskutovanějších konců v dějinách seriálu. Svědčí o tom i fakt, že se finálová epizoda nedostala do výběru deseti nejlepších dílů, které vybírala stanice Showtime. Jak jejich žebříček dopadl?
(Dva nejoblíbenější zabijáci seriálu. Foto: Showtime)
Jaké epizody nebo série jste si nejvíc užili vy? Jak na Dextera vzpomínáte necelé tři roky po jeho konci? A přáli byste si, aby se vrátil, jak už bylo mnohokrát opakováno?
Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!
USA | 2006 | Pauza
11 sezón
| Showtime
| 50 minut
SkyShowtime
Ve dne pracuje jako krevní analytik u policie. V noci vraždí ty, na které spravedlnost nedosáhla.
Obsazení:Michael C. Hall (Dexter Morgan), Jack Alcott (Harrison Morgan), James Remar (Harry Morgan), David Zayas (Angel Batista), Peter Dinklage (Leon Prater), Uma Thurman (Charley Brown), Krysten Ritter (Mia Lapierre), Neil Patrick Harris (Lowell), David Dastmalchian (Gareth), David Dastmalchian (Gareth), Eric Stonestreet (Al Walker), Kadia Saraf (Claudette Wallace), Dominic Fumusa (Melvin Oliva), Ntare Mwine (Blessing Kamara), Emilia Suárez (Elsa Rivera)
(více)
Diskuze /6
PecaCZE
Tak moje oblíbená série byla určitě předposlední. Byla nabitá jak akcí, tak i u dialozích se nikdo nenudil. Nejlepší by vážně bylo, kdyby byl další seriál o Harrisonovi, kde by na konci série našel Dextera a ten by ho musel učit, tak na 3 řady bych to viděl.
JackBlack
Já jsem za pátou sezónu… Seriál jsem si báječně užíval, ale není moc času se na něj mrknout, na celý od začátku… Seriál byl fajn, konec nebyl zrovna to nejlepší co mohli natočit, ale seriál bych už jako takový nevracel. Možná, ale opravdu jen možná, nějaký Spin-off.
novoten
Za mě i po letech vedou čtyřka a pětka, v tom období pro mě existovalo jen máloco lepšího. Později už se šlo dolů s tím, že osmička byla nejslabší a konec tomu jen nasadil korunu.
Lucifrid čestný člen redakce
Já mám nejradši jedničku, čtyřku a pak i pětku a sedmičku :) Trojku sice taky, ale dral mě tam Miguel Prado.
Realuke
U mě jednoznačně vévodí 2. série ;)
alexis
Ach, Dexter…Nejlepší série pro mě 1. až 5. s vyjímkou třetí. Od šesté série se to moc natahovalo a chyběla tomu prvotní živočišnost. Dexter se příliš „zlidštil“, nic proti, ale přestal být tím tím zabijákem z prvních sérií…