Dig (Ztracená archa) Rozhovor s Anne Heche o její roli v seriálu Dig

Rozhovor s Anne Heche o její roli v seriálu Dig

Rozhovor s Anne Heche o její roli v seriálu Dig

Kdyby pro vás každodenní konflikty na Blízkém východě byly málo, představte si, co by se mohlo dít, pokud by se z podzemí Jeruzaléma dostalo na světlo spiknutí staré dva tisíce let s cílem zničit svět.


6 1
17.3.2015

Právě tímto tématem se zabývá nový seriál Dig z dílny tvůrců Homelandu a Heroes, který pojednává o agentech FBI ve Svaté zemi snažících se odhalit spiknutí staré jako je sám Jeruzalém.

Anne Heche zde představuje šéfku izraelské pobočky FBI Lynn Monahan, která se snaží zmařit zlovolné machinace stojící za vraždou americké studentky, a řadu mnohem zlověstnějších činů. Anne Heche v rozhovoru pro magazín DuJour mluví o natáčení v Izraeli a o tom, jak si splnila svůj sen zahrát si akční hrdinku.


Hrajete americkou diplomatku žijící v Jeruzalémě. Jak k tomu došlo?

Měla jsem štěstí, volali mi moji agenti s tím, že Tim Kring a Gideon Raff by mě rádi viděli v roli agentky FBI, a jestli bych si mohla přečíst scénář. Byla jsem samozřejmě nadšená – když se dá dohromady autor Homelandu s autorem Heroes, tak je vám jasné, že to bude fantastické – a když jsem si scénář přečetla, byla jsem prostě ohromená.

A vy jste jeli do Izraele, místo abyste si postavili falešný Jeruzalém někde v Arizoně?

Ano, byli jsme tam několik měsíců, než vypukl konflikt s Gazou. Pak jsme se přesunuli do Chorvatska. Ale celou první epizodu jsme natáčeli v Izraeli.

(Foto: USA Network)

Musel to být úplně jiný zážitek, než kdyby se natáčelo v ateliéru nebo v nějaké domácí lokaci, která by zaskakovala za Blízký východ.

Když točíte v jiné zemi, musíte zvažovat závazek vůči rodině. Nebylo možné odmítnout a já jsem tak moc chtěla být součástí tohoto projektu, ale děti a manžel se mnou museli v Izraeli strávit tři týdny, takže to bylo opravdu těžké rozhodování.

Musela to být spíš životní zkušenost než jen práce.

Opravdu mi to změnilo život. Bylo to naprosto neuvěřitelné. Děti jsme brali všude, kam jsme mohli, protože jsme nevěděli, jestli se tam ještě někdy vrátíme.

Lynn, vaše postava, má v seriálu velmi specifickou úlohu. Jak jste se na tuto roli připravovala?

Pro ženu je to jedinečná práce, ovšem taky i závazek, a rovněž to, co mám na této postavě tak ráda. Ona tam má na starosti trestné činy, do kterých jsou zapojeni Američané, a to ať už jako oběti, tak i jako ti, co ty činy spáchali. Podobný svět plný neuvěřitelných intrik a spiknutí nikde jinde neexistuje. Nedalo se na to nijak připravit, a myslím, že to je na tom tak úžasné. Opravdu zábavné na této postavě je, že Lynn zajímá pravda a fakta, zatímco Jasonova postava je více emocionální. Tento kříženec mezi oběma postavami pohání příběh kupředu, a příprava na tohle by vás připravila o všechnu legraci.

Je taky pěkně drsná. Co vás na tom nejvíc bavilo, když jste hrála Lynn?

Musím říct, že jsem vždycky chtěla být akční hrdinka. Akční scény jsem opravdu zbožňovala. Nechci toho moc prozrazovat, ale Lynn nebude jen sedět v kanceláři.

Můžete prozradit něco o tom, co se s ní v první sérii bude dít?

Myslím, že se od pochybností dostane k víře, a to pro ni bude velmi těžký úkol. Musí uvěřit, a to na základě důvěry v muže, který hraje důležitou roli v jejím životě. Musí překonat pár překážek.

Když teď máte po natáčení, a seriál běží v televizi, jak to zvládáte doma?

Ani nemůžu uvěřit tomu, že už to běží. Řekla jsem dětem, že mě budou mít plné zuby, protože teď budu tak často doma.

Zdroj

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Dig a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Upoutávka

Thumbnail Play icon

Postřehy a teorie

Postřehy a teorie z epizody Armageddon Protocol

Postřehy a teorie z epizody Armageddon Protocol

Poslední epizoda konspiračního seriálu Dig s názvem Armageddon Protocol je za námi, pojďme si tedy společně zrekapitulovat, co jsme se v závěru této minisérie dozvěděli.

Historické okénko

Kumránské svitky a esejské učení

Kumránské svitky a esejské učení

V minulém článku jsme psali o esejcích a o jejich životě v poušti. Tentokrát se budeme věnovat nalezeným písemnostem v kumránských jeskyních. V těch byly nalezeny jak svitky napsané esejci, tak další různé rukopisy. V článku vám přiblížíme tyto svitky a jejich nález a také vám vysvětlíme, jak to bylo s měděnou destičkou ze seriálu.

Nejoblíbenější postavy

Tajné společnosti

Tajné společnosti - 2. část

Tajné společnosti - 2. část

Přinášíme vám druhou část přehledu o tajných společnostech, ve které nechybí ani oblíbení Ilumináti. V šesté epizodě seriálu Dig je zmínka o Řádu Moria, který bude pravděpodobně taky souviset s Ilumináty, protože jeden z názvů této společnosti je Moria vítězící nad větrem.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás