Disenchantment (Rozčarování)
89/100 - 93×

Disenchantment(Rozčarování)

Matt Groening, tvůrce dnes již legendárních seriálů The Simpsons a Futurama, se pouští do dalšího projektu. Ve Futuramě jsme zavítali do budoucnost, v Simpsonových do přítomnosti a v Disenchantmentu zavítáme do minulosti. Zde je hlavní postavou princezna Bean, která holduje pití a která prožívá různá dobrodružství se svými společníky – skřítkem Elfoem a osobním démonem jménem Luci.

USA | 2018 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Netflix | 30 minut
žánr
Animovaný, Fantasy, Komedie
hrají
Matt Berry (Merkimer),


S01E01: A Princess, an Elf, and a Demon Walk Into a Bar

S01E01: A Princess, an Elf, and a Demon Walk Into a Bar

Princeznu Bean čeká svatba, z čehož není příliš nadšená, když vtom se zjeví tajemná bytost, která tvrdí, že je jejím osobním démonem. Elfo nenávidí svou šťastnou rodnou zem.

cz sk
17.8.2018
37 minut

Bean je netradiční princezna, která má před svatbou, a tak si zajde do hospody naposledy pořádně užít. Najde ji tam ovšem otcův rádce a dopraví zpátky do paláce, aby se chystala na blížící se svatbu.

Mezitím v elfí zemi je Elfo, který tam není úplně šťastný, chce jít někam, kde je lidem hrozně, protože neumí být pořád šťastný jako ostatní. Spí s elfí princeznou, ale pak je chytí elfí král a potrestá ho oběšením. Akorát háček je v tom, že elfové jsou na oběšení příliš lehcí, takže neumírá, ale prostě tam jen visí. Tak se rozhodnou ho probodnout, aby to ukončili, ale elfí princezna Elfa zachrání a on uteče ze své rodné země, zatímco ona tam zůstane.

Když si Bean prohlíží dárky k její svatbě, objeví se tam démon Luci. Princezna mu ze začátku nevěří, že je démon a chce se ho zbavit. Zatímco on ji stále provokuje, že s ní bude navždy. Nedokáže ho však odradit, a tak se nechá zlákat k první špatné věci. Dál ji Luci zláká k tomu, aby se s ním napila vína. Ona ví, že by neměla, ale nakonec se nechá přesvědčit. A tak se pořádně opije, a vzápětí na to ji tam najde otec, vynadá ji a dovleče k oltáři.

Ovšem, když má Bean říct své ano, řekne ne a hodí prsten po ženichovi. Ten ho bohužel nechytí a nabodne se hlavou na ostrý výčnělek trůnu. Logicky by měl být mrtvý, ale on stále žije. Ovšem nikdo si ho už moc nevšímá a oba králové se zajímají jen o to, aby zachránili spojenectví. Proto navrhnou sňatek Bean s druhým synem. Ten se toho rád ujme, ale Bean pořád odmítá.

A aby toho nebylo málo uprostřed jejich hádky dovnitř vstoupí Elfo, čímž na sebe strhne všechnu pozornost. Král totiž okamžitě nařídí, aby ho chytili, protože zatouží získat elfa, aby mu z jeho krve mohl jeho dvorní čaroděj udělat elixír života. A zatímco se všichni kvůli vidině odměny vrhnou po Elfovi, využije Bean čas a nenápadně se vytratí. Brzy se však k jejímu útěku přidá démon i elf, po kterém všichni baží. Dostanou se přes nástrahy, až na útes, kde je však princ se svou družinou dostihne. V tu chvíli už se chce princezna vzdát, ale Elfo jí řekne, že je mladá a měla by dělat to, co chce, a tak všichni tři skočí z útesu dolů.

Scénář: Matt Groening, Josh Weinstein
Režie: Dwayne Carey-Hill

Foto: NetflixHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
BizarníBibliofil

Nemela jsem zadne ocekavani, ale kupodivu me to pobavilo. Sice humor balancuje na hrane trapnosti, ale proste me bavi, jak si delaji srandu z historie :D

6.5.2019 | 11:56:41
Brett

Dal bych tomu i méně, pokud by to šlo. :-D Od takových tvůrců jsem čekal daleko víc. :-)

redaktor
16.10.2018 | 15:51:56
KevSpa

Strašně chtěné a nevtipné.

webmaster, korektor
5.9.2018 | 12:54:40
deiotaros

Dobrej start. Simpsonovi mě nebaví. Futurama jo. A tohle víc. Hlavně díky zasazení. Středověk a fantasy můžu.

25.8.2018 | 0:01:48
elpablos

Čekal jsem, že to v pilotu trochu víc rozjedou. Není to špatné, také jsem se smál, ale možná jsem čekal o něco víc. Uvidíme, jak se to rozjede v dalších epizodách!

24.8.2018 | 11:06:16
Daněk S.

Není lepší než Rick & Morty (ale zatím nevím o něčem, co je), ale rozhodně lepší než Simpsonovi. Trochu mi vadí, že je delší než obvyklých 20 minut, ale to je maličkost.

23.8.2018 | 13:18:17
Denyslayer

Super! Zatím to vypadá dobře. Nodosahuje to sice levelu Futuramy (a už vůbec ne South parku a Rick & Mortyho), ale i tak solidní vtipný animák. Jen na tu animaci se těžko zvyká.

22.8.2018 | 9:19:32
Pan_Skala

Na začátek celkem dobrý.

21.8.2018 | 21:04:18
max45

Slušný start, ale uvidíme co bude dále. Zatím se to drží hodně zpátky.

21.8.2018 | 19:41:47
Harlekýn

Hodně slabé, čekal jsem od toho víc…

21.8.2018 | 13:53:25
1

Filtr seriálů
Reklama