Disney Movies Jak se Lvímu králi daří v kinech?

Jak se Lvímu králi daří v kinech?

Jak se Lvímu králi daří v kinech?

Film Lví král, který je „hraným“ remakem stejnojmenného animovaného filmu z roku 1994, je v kinech už týden a půl. A už během tak krátké doby se mu podařilo si z kin odnést značnou částku. Stane se Lví král nejvýdělečnějším remakem?

4 0
29.7.2019

Nebudeme vás napínat, filmu Lví král se v kinech daří velmi dobře. Už v minulém článku jsme vám psali, že se očekává, že snímek zaznamená značný úspěch, odhadovalo se, že během otevíracího víkendu vydělá z celého světa alespoň 400 milionů dolarů. A jak se ukázalo, za první víkend vydělal ještě víc, a to krásných 471 milionů dolarů, z čehož 191 milionů pochází z domácí americké půdy. Lví král tak překonal dosavadní rekord Krásky a zvířete, která si z celého světa za první víkend odnesla 357 milionů dolarů, přičemž 175 milionů dolarů přišlo z USA.

(Zrodil se nový král animovaných remaků.)


Co se týče celkové tržby, tak tam si Lví král za týden a půl v kinech vydělal značných 962,7 milionů dolarů, z toho 350 miliónů z USA a 612 milionů ze zbytku světa. Snímku tak zbývají 4 miliony, aby překonal film Kniha džunglí a 6 milionů, aby překonal celkový výtěžek filmu Lví král z roku 1994. Pak už má snímek před sebou jen Aladina, který se před pár dny přehoupl přes miliardovou hranici, Alenku v říši divů a Krásku a zvíře, která má na svém kontě částku 1,263 miliardy. Lvímu králi tak zbývá 300 milionů, aby se stal nejvýdělečnějším snímkem.

Kromě toho se Lvímu králi podařil překonat další rekord, jelikož se stal červencovým filmem s největším výdělkem během prvního víkendu v USA. Dosud patřilo prvenství filmu Harry Potter a Relikvie smrti (2. část), ten si ale přesto udržel prvenství v rámci celého světa.

(Lví král si přivolal úspěch.)

Zdroj: BOM
Foto: Disney

Myslíte si, že se Lvímu králi podaří překonat Krásku a zvíře? Na jaké částce se podle vás zastaví?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Aktuální film

Lví král

Premiéra: 18.7.2019
Režie: Jon Favreau
Scénář: Jeff Nathanson
Hudba: Hans Zimmer, Elton John
Hrají: Donald Glover, JD McCrary, Beyoncé Knowles-Carter, Shahadi Wright Joseph, James Earl Jones, Alfre Woodard, Chiwetel Ejiofor, Seth Rogen, Billy Eichner, John Kani, John Oliver a další

PROFIL FILMU
VAŠE HODNOCENÍ
PRVNÍ OHLASY
TRAILER
PLAKÁTY

Nepřehlédněte

Jaké hrané disneyovky nás čekají do konce roku 2020?

Jaké hrané disneyovky nás čekají do konce roku 2020?

Studio Disney má rozplánovanou nejen sérii Avengers, ale také hrané adaptace svých klasických pohádek. Nedávno v kinech začal Lví král a během následujícího roku a půl nás čekají minimálně další čtyři filmy. Které to budou?

Reklama

Seznam filmů

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Sledujte nás