Disney Movies
91/100 - 16×

Disney Movies

Filmová společnost Walta Disneyho má na svém kontě velké úspěchy jak s animovanými pohádkami, tak i hranými filmy. Díky tomu se studio rozhodlo oba žánry zkombinovat a vytvořit hrané remaky svých klasických pohádek, jako jsou Popelka, Kráska a zvíře či Kniha džunglí. A právě těmto filmům a také těm animovaným se tato stránka věnuje.

USA | 1996 | Vysílá se
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Rodinný
hrají
Emma Stone (Cruella de Vil), Emma Thompson (Baronka Von Hellmanová), Joel Fry (Jasper), Paul Walter Hauser (Horác), Kirby Howell-Baptiste (Anita Zlatíčko), Mark Strong (John), John McCrea (Artie), Kayvan Novak (Roger), Mena Massoud (Aladin), Naomi Scott (Jasmína), Will Smith (Džin), Marwan Kenzari (Jafar), Nasim Pedrad (Dália)

Několik animáků se dočká pokračování v podobě seriálů

Několik animáků se dočká pokračování v podobě seriálů

Kromě nových připravovaných animovaných filmů se studio Disney rozhodlo vytvořit k několika animákům pokračování v seriálové podobě, kterých se dočkáme na streamovací službě Disney+ v následujících třech letech. O jaké projekty jde?

6 1
3.3.2021

Dug Days

Na podzim letošního roku se na Disney+ představí seriál Dug Days, který bude kolekcí kratších epizod, v nichž budeme sledovat humorná a nešťastná dobrodružství roztomilého mluvícího psa Duga z filmu Up (česky Vzhůru do oblak). Každý díl nabídne pohled na každodenní události Dugovýma očima, které se odehrávají na jeho dvorku za domkem Carla Fredricksena či v jeho blízkosti. Epizody zrežíruje a napíše k nim i scénář Bob Peterson, který se na obou pozicích podílel po boku Petea Doctara i u původního filmu, který získal Oscara za nejlepší animovaný film roku 2009. Peterson rovněž poskytl Dugovi hlas ve filmu a zhostí se toho i v seriálu. Už byla vydána i první ukázka, ve které můžeme vidět Duga, který se těší, až mu Carl ukáže nová štěňátka.

Thumbnail Play icon

Baymax!

Dalším seriálovým pokračováním animovaného filmu, kterého se na Disney+ dočkáme na začátku roku 2022, bude seriál Baymax! Ten nese jméno oblíbené postavy bílého zavalitého robota Baymaxe z filmu Big Hero 6 (Velká šestka). Opět se podíváme do fantastického města San Fransokya a Baymax bude hlavní postavou seriálu. O režii se postará Don Hall, který zrežíroval i původní film z roku 2014, za nějž si odnesl i Oscara. Navíc nebude Baymax! prvním seriálem z tohoto světa, jelikož už existuje seriál Big Hero 6: The Series, který během let 2017–21 odvysílal tři série.


Zootopia+

Dalším oscarovým animákem, kterého čeká seriálové pokračování, je Zootopia (česky Zootropolis: Město zvířat). Seriál Zootopia+ je plánovaný na jaro 2022 a mělo by se jednat o seriál s kratšími epizodami a podíváme se v něm hlouběji do životů vybraných zajímavých postav z filmu z roku 2016, jako jsou třeba čerstvě vdaná rejsice Fru Fru, talentovaní tygří tanečníci zpěvačky Gazelle či lenochod Blesk, který je plný překvapení. O režii epizod se postarají Trent Correy a Josie Trinidad, kde Trinidad působila u filmu jako jeden ze scenáristů.

Cars: The Series

Na podzim roku 2022 se můžeme těšit na pokračování filmové série Auta, které ponese název Cars: The Series. V tomto seriálu budeme sledovat Bleska McQueena a jeho nejlepšího přítele Buráka na cestě napříč Amerikou, o čemž se můžete dočíst více v jednom dřívějším článku. Navíc nejde o první seriál ze světa Aut, protože už během let 2008–14 vyšlo několik přibližně pětiminutových kraťasů pod názvem Autogrotesky, které můžete zhlédnout v profilech jednotlivých epizod na stránce seriálu.

Iwájú

Posledním seriálem, který uvidíme ještě v roce 2022, bude seriál Iwájú, který není žádným pokračováním předchozího filmu. Jde o zcela nový animovaný seriál, který je první kolaborací mezi studiem Disney a panafrické komiksové společnosti Kugali. Slovo „Iwájú“ lze z jorubštiny (kterým se mluví v západní Africe) přeložit jako „Budoucnost“ a seriál bude v žánru sci-fi. Děj se bude odehrávat v budoucnosti v nigerijském Lagosu a bude zkoumat témata tříd, nevinnosti a zpochybňování statusu quo. Režisér Ziki Nelson o tomto seriálu hovoří jako o „kombinaci kouzla a animační odbornosti Disneyho se zápalem a příběhovou autentičností Kugali. Iwájú představuje můj osobní dětský sen – odvykládat můj příběh a příběh mého lidu.“ Níže můžete vidět první concept art z tohoto seriálu.

Tiana

V roce 2023 se můžeme těšit na muzikálně laděný komediální seriál o postavě Tiany z filmu Princezna a žabák z roku 2009. Tiana je neobyčejná podnikatelka, která je nyní princeznou království Maldonie. Nová dobrodružství se zaměří jak na Maldonii, tak i na Tianin milované rodné město New Orleans.

Moana: The Series

Dalším muzikálovým animovaným seriálem, který uvidíme v roce 2023, bude Moana: The Series, který je pokračováním filmu Moana (česky Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa) z roku 2017. V něm budeme sledovat pokračování příběhu o kurážné mořeplavkyni Moaně, která se odváží plout dál za útesy ostrova. Studio se opět spojuje s vypravěči z pacifických ostrovů, aby pomohli s výkladem příběhů o hledání cesty a dalších tradicích, které se přenášely ústně z generace na generaci.

Win or Lose

Na podzim roku 2023 se nám představí ještě jeden zcela nový animovaný seriál s názvem Win or Lose. V něm budeme sledovat smíšený softbalový tým na druhém stupni základní školy během týdne, který povede k jejich zápase na šampionátu. Každá dvacetiminutová epizoda bude z pohledu jiné postavy a prozkoumá drama za špatnými rozhodnutími na hřišti i mimo něj. Seriál napíšou a zrežírují Carrie Hobson a Michael Yates a půjde o komedii o lásce, rivalitě a výzvách, kterým všichni čelíme při naší snaze v životě vyhrát.

Zdroj: Disney Foto: Disney

Na jaký z uvedených seriálů jste zvědavi?

Diskuze /2

DHARMA4,8

Jsem zvědavý na Zootopia (tady bych byl rád, kdyby se tvůrci zaměřili i na jiné charaktery (vůdce mafiánů, lišák, Gizella)) a Moana.

3.3.2021 | 21:56:41
PecaCZE

Filmy mám rád, ale tohle si spíš nechám ujít. Psa Duga jedině s Liškou ! :)

3.3.2021 | 21:59:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální animák

Rakeťák

Premiéra v ČR: 16.6.22
Premiéra v USA: 17.6.22
Režie: Angus MacLane
Scénář: Pete Docter
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Chris Evans, James Brolin, Keke Palmer, Peter Sohn, Taika Waititi, Dale Soules, Uzo Aduba, Efren Ramirez, Isiah Whitlock Jr., Bill Hader,…

VAŠE HODNOCENÍ
TRAILER: 1, 2, 3
PLAKÁTY

Nepřehlédněte

Které hrané i animované disneyovky uvidíme v nejbližších dvou letech?

Které hrané i animované disneyovky uvidíme v nejbližších dvou letech?

Studio Disney nás každým rokem zásobuje spoustou filmů a jinak tomu nebude ani v následujících dvou letech. Kromě marvelovek a filmů ze světa Star Wars se můžeme těšit i na několik nových hraných a animovaných disneyovek, z nichž některé spatříme na službě Disney+ a některé na plátnech kin.

Reklama

Nejlepší filmy

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Filtr seriálů
Reklama