Disney Movies První ohlasy na Lvího krále vyzdvihují jeho vizuální stránku

První ohlasy na Lvího krále vyzdvihují jeho vizuální stránku

První ohlasy na Lvího krále vyzdvihují jeho vizuální stránku

Dnes jde u nás do kin snímek Lví král z dílny Walta Disneyho. Ve Spojených státech bude mít snímek premiéru o den později, avšak v Číně si už film odbyl premiéru před pár dny a jak se zdá, čeká film velký úspěch. Stejný osud filmu předvídají i filmoví kritici.

4 0
18.7.2019

Film Lví král je adaptací stejnojmenného animovaného snímku z roku 1994, který rovněž pochází z díly Walta Disneyho. Už v té době patřil Lví král k nejúspěšnějším a nejoblíbenějším animovaným filmům a na tento úspěch chce navázat i režisér Jon Favreau, který na letošní léto připravil „hranou“ (film není animovaný, ale ani v něm nenajdete skutečná zvířata; jedná se o podobnou animaci jako u filmu Kniha džunglí) adaptaci.

Snímek už mohli vidět jak filmoví kritici, tak i diváci v Číně, ve které měl Lví král premiéru už 12. července. A ihned zde film zaznamenal velký úspěch, neboť film za otevírací víkend vydělal krásných 54,7 milionů dolarů, čímž překonal všechny předešlé remaky od Disneyho. Dosud na první příčce kralovala Kniha džunglí s 46,5 miliony dolarů a za ní Kráska a zvíře s 45,2 miliony dolarů. Celkově si Kniha džunglí za celou dobu odnesla z Číny kolem 150 milionů dolarů a očekává se, že Lví král tuto částku překoná. Nicméně, aktuálně mu tuto cestu komplikuje čínský film Looking Up, jehož úspěch se den ode dne zvyšuje, a to hlavně díky velmi pozitivním ohlasům od kritiků. Proto se ještě uvidí, jak to s výdělkem v Číně nakonec dopadne, protože si čínští diváci nyní více kupují lístky právě na zmiňovaný Looking Up. Aktuální čísla ze čtvrtečního dne říkají, že si Lví král v Číně vydělal 74 milionů dolarů.


Co se týče celosvětové premiéry, tak tam se odhaduje, že po během otevíracího víkendu, ve kterém se bude Lví král vysílat už po téměř celém světě, si snímek odnese mezi 400–450 miliony dolarů, z čehož okolo 150 milionů by mělo pocházet z domácí americké půdy. Doposud se zde podařilo pouze třem remakům od Disneyho překonat za otevírací víkend částku 100 milionů dolarů, a to filmům Kniha džunglí (103 milionů), Alenka v říši divů (116 milionů) a Kráska a zvíře (174 milionů). V celém světě se během otevíracího víkendu zatím nejlépe dařilo filmu Kráska a zvíře, který si odnesl 357 milionů dolarů, a co se týče celkového výsledku, tak tam také dominuje se svými 1, 263 miliardami dolarů. Filmu také napomáhá fakt, že ostatní filmová studia si jsou vědoma konkurence od studia Disney, a proto nenasazují proti snímku Lví král žádné velké hity. Podaří se Lvímu králi skutečně dosáhnout na odhadovanou částku a překonat svým celkovým výdělkem dosavadní jedničku Krásku a zvíře? O tom vás budeme samozřejmě postupně informovat.

Nyní zpět k filmovým kritikům. Ti převážně snímek chválí, zejména vizuální efekty a také emoční stránku filmu. Mnozí film přirovnávají k dokumentům o přírodě, neboť působí realisticky a nejde téměř poznat, že by se nejednalo o skutečnou přírodu a opravdová zvířata žijící v ní. Také se chválí obsazení, především se vyzdvihuje jméno zpěvačky Beyoncé, která dodává lvici Nale značné kouzlo. Avšak ostatní vůbec nezaostávají, jelikož i herci jako Chiwetel Ejiofor (Scar), Seth Rogen (Pumba), Billy Eichner (Timon) či veterán James Earl Jones (Mufasa) předvádí se svými postavami skvělé výkony.

Avšak kritici vyzdvihují fakt, že se snímek velmi drží originální předlohy, a to více, než kterýkoliv z předešlých remaků od Disneyho. Jedinými výraznějšími změnami je dějová linka Naly, která je významnější než v animovaném filmu, a také to, že je film o něco temnější, zejména na tom mají podíl hyeny, které filmu dodávají opravdu stinnou stránku. To právě může snímku přivést trochu negativity od fanoušků, jelikož děj nepřináší nic nového, co by diváky mělo překvapit. To vše ale vynahrazuje fantastická vizuální a technická stránka filmu, která snímku zajisté přinese vysokou úspěšnost a značný výdělek.

Pokud jste tedy původní animovaný film neviděli, zajisté budete s novým snímkem spokojeni po všech stránkách. Ty z vás, kteří jste s originálem dobře obeznámeni, asi nečeká nic nového, ale mohla by vás k návštěvě kina přimět vizuální stránka filmu, o které se tvrdí, že je naprosto jedinečná.

Zdroje: The Hollywood Reporter, THR, THR, THR, THR, THR, THRTHR

Chystáte se zajít na Lvího krále do kina? A pokud jste film už viděli, jaké jsou vaše názory na něj?

Diskuze /2

Holumar

Už jsem byla.

19.7.2019 | 18:21:56
Laisobel

Chystam se s dcerkou a nemuzeme se dockat. Obe Lviho krale milujeme. A krasne je prave i to, ze ho Disney moc nemeni… na nektere pribehy by se proste nemelo sahat a tohle je uz klasika. Ach tesim se moooc!

redaktor
19.7.2019 | 19:08:53
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální TV film

Lady a Tramp

Premiéra: 12.11.2019
Režie: Charlie Bean
Scénář: Andrew Bujalski
Hudba: Geoff Zanelli
Hrají: Tessa Thompson, Justin Theroux, Kiersey Clemons, Thomas Mann, Janelle Monáe, Ashley Jensen, Yvette Nicole Brown, Sam Elliott, Benedict Wong, Arturo Castro, Adrian Martinez, Ken Jeong, F. Murray Abraham a další

PROFIL FILMU
NAŠE RECENZE
VAŠE HODNOCENÍ
TRAILER
PLAKÁTY

Aktuální film v kinech

Zloba: Královna všeho zlého

Premiéra: 17.10.2019
Režie: Joachim Rønning
Scénář: L. Woolverton, M. Fitzerman-Blue, N. Harpster
Hudba: Geoff Zanelli
Hrají: Angelina Jolie, Elle Fanning, Michelle Pfeiffer, Harris Dickinson, Sam Riley, Chiwetel Ejiofor, Imelda Staunton, Juno Temple, Lesley Manville, Robert Lindsay, Ed Skrein, Jenn Murray, David Gyasi a další

PROFIL FILMU
NAŠE RECENZE
VAŠE HODNOCENÍ
TRAILER
PLAKÁTY

Reklama

Nepřehlédněte

Jaké hrané disneyovky nás čekají do konce roku 2020?

Jaké hrané disneyovky nás čekají do konce roku 2020?

Studio Disney má rozplánovanou nejen sérii Avengers, ale také hrané adaptace svých klasických pohádek. Nedávno v kinech začal Lví král a během následujícího roku a půl nás čekají minimálně další čtyři filmy. Které to budou?

Seznam filmů

Reklama

Nejoblíbenější filmy

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás