Disney Movies
90/100 - 16×

Disney Movies

Filmová společnost Walta Disneyho má na svém kontě velké úspěchy jak s animovanými pohádkami, tak i hranými filmy. Díky tomu se studio rozhodlo oba žánry zkombinovat a vytvořit hrané remaky svých klasických pohádek, jako jsou Popelka, Kráska a zvíře či Kniha džunglí. A právě těmto filmům a také těm animovaným se tato stránka věnuje.

USA | 1996 | Vysílá se
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Rodinný
hrají
Emma Stone (Cruella de Vil), Emma Thompson (Baronka Von Hellmanová), Joel Fry (Jasper), Paul Walter Hauser (Horác), Kirby Howell-Baptiste (Anita Zlatíčko), Mark Strong (John), John McCrea (Artie), Kayvan Novak (Roger), Mena Massoud (Aladin), Naomi Scott (Jasmína), Will Smith (Džin), Marwan Kenzari (Jafar), Nasim Pedrad (Dália)

Jafar

Jafar

Sultánův vezír, který touží po kouzelné lampě.

Sezóny 1
2019 - 2019

Informace

Jméno: Jafar
Druh: člověk
Pohlaví: muž
Barva vlasů: černá
Autor postavy: Andreas Deja
Představitel: Marwan Kenzari
Český dabér: Jan DolanskýFilmy
O Jafarovi:

Jafar je záludný a po moci prahnoucí sultánův vezír, což z něj dělá druhou nejmocnější osobu v království. Avšak i to je pro Jafara málo, protože on chce být tím úplně nejmocnějším. Toho chce dosáhnout díky kouzelné lampě ukryté v Jeskyni zázraků, avšak k té se dostane jen člověk se srdcem ze zlata. A oním člověkem je zlodějíček Aladin. Jafar sám kdysi býval zlodějíčkem z ulic, ale podařilo se mu vypracovat se nahoru. Aladinovi se však podaří s lampou uprchnout. Když se ale Aladin v přestrojení za prince Alího a za doprovodu džina z lampy objeví v jejich paláci, je Jafar rozhodnutý se k lampě opět dostat, získat tři přání od džina a stát se sultánem a mocným čarodějem. Jafar také užívá kouzelnou hůl s podobou hada, kterou vyžívá ke zhypnotizování ostatních. Jeho věrným služebníkem je mluvící papoušek Jágo.Další představitelé Jafara:

(Jafar v původní animované verzi.)

Foto: Disney

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální animák

Divnosvět

Premiéra ČR: 24.11.2022
Premiéra US: 23.11.2022
Režie: Don Hall
Scénář: Qui Nguyen
Hudba: Henry Jackman
Hrají: Jake Gyllenhaal, Dennis Quaid, Jaboukie Young-White, Gabrielle Union, Lucy Liu, Karan Soni, Alan Tudyk, Adelina Anthony, Abraham Benrubi, Jonathan Melo, Nik Dodani, Francesca Reale,…

VAŠE HODNOCENÍ
TRAILER: 1, 2
PLAKÁTY

Aktuální hraný film

Pinocchio

Premiéra: 8.9.2022
Režie: Robert Zemeckis
Scénář: R. Zemeckis, S. Farnaby, Ch. Weitz
Hudba: Alan Silvestri
Hrají: Benjamin Evan Ainsworth, Tom Hanks, Joseph Gordon-Levitt, Cynthia Erivo, Keegan-Michael Key, Lorraine Bracco, Luke Evans, Giuseppe Battiston, Kyanne Lamaya, Jaquita Ta'le, Lewin Lloyd,…

VAŠE HODNOCENÍ
TRAILERY: 1, 2
PLAKÁTY

Reklama

Nepřehlédněte

Disney představilo na D23 Expo nadcházející pohádky

Disney představilo na D23 Expo nadcházející pohádky

Na akci D23 Expo nám společnost Disney nabídla spoustu filmových a seriálových novinek, ať už od studií Marvel, Lucasfilm, Pixar či Disney. A právě nové projekty od těch dvou posledních zmíněných pro vás nyní shrnujeme.

Nejlepší filmy

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Filtr seriálů
Reklama