Disney Movies
90/100 - 16×

Disney Movies

Filmová společnost Walta Disneyho má na svém kontě velké úspěchy jak s animovanými pohádkami, tak i hranými filmy. Díky tomu se studio rozhodlo oba žánry zkombinovat a vytvořit hrané remaky svých klasických pohádek, jako jsou Popelka, Kráska a zvíře či Kniha džunglí. A právě těmto filmům a také těm animovaným se tato stránka věnuje.

USA | 1996 | Vysílá se
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Rodinný
hrají
Emma Stone (Cruella de Vil), Emma Thompson (Baronka Von Hellmanová), Joel Fry (Jasper), Paul Walter Hauser (Horác), Kirby Howell-Baptiste (Anita Zlatíčko), Mark Strong (John), John McCrea (Artie), Kayvan Novak (Roger), Mena Massoud (Aladin), Naomi Scott (Jasmína), Will Smith (Džin), Marwan Kenzari (Jafar), Nasim Pedrad (Dália)

Sultán

Sultán

Sultán království Agrabah a otec Jasmíny.

Sezóny 1
2019 - 2019

Informace

Jméno: Hamed Bobolonius II
Druh: člověk
Pohlaví: muž
Barva vlasů: šedá
Autor postavy: -
Představitel: Navid Negahban
Český dabér: Miloslav MejzlíkFilmy
O sultánovi:

Sultán z arabského království Agrabah je otcem princezny Jasmíny. Jelikož před lety byla jeho manželka, která pocházela z království Širabát, zavražděna, zakazuje své dceři vycházet z paláce, aby ji ochránil a nic se jí nestalo. Sultán se ke svým poddaným chová mile a ušlechtile a nechce vést zbytečné konflikty s jinými královstvími, což mu ale naopak doporučuje jeho vezír Jafar, který by chtěl zaútočit na Širabát. Sultán totiž neví, že se Jafar touží stát nejmocnější osobou v království, čehož může dosáhnout jen tak, že zbaví sultána jeho funkce a sám se stane novým sultánem. Aktuálně se sultán snaží najít pro svou dceru vhodného nápadníka a kandidáty jsou například princ Anders či princ Alí.Další představitelé sultána:

  • Douglas Seale (Aladin, 1992, animovaný)
  • Val Bettin (filmová pokračování Aladina + seriál)
  • Cedric de Souza (Once Upon a Time, 2016–17, seriál)

(Sultán v původní animované verzi.)

Foto: Disney

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální animák

Divnosvět

Premiéra ČR: 24.11.2022
Premiéra US: 23.11.2022
Režie: Don Hall
Scénář: Qui Nguyen
Hudba: Henry Jackman
Hrají: Jake Gyllenhaal, Dennis Quaid, Jaboukie Young-White, Gabrielle Union, Lucy Liu, Karan Soni, Alan Tudyk, Adelina Anthony, Abraham Benrubi, Jonathan Melo, Nik Dodani, Francesca Reale,…

VAŠE HODNOCENÍ
TRAILER: 1, 2
PLAKÁTY

Aktuální hraný film

Pinocchio

Premiéra: 8.9.2022
Režie: Robert Zemeckis
Scénář: R. Zemeckis, S. Farnaby, Ch. Weitz
Hudba: Alan Silvestri
Hrají: Benjamin Evan Ainsworth, Tom Hanks, Joseph Gordon-Levitt, Cynthia Erivo, Keegan-Michael Key, Lorraine Bracco, Luke Evans, Giuseppe Battiston, Kyanne Lamaya, Jaquita Ta'le, Lewin Lloyd,…

VAŠE HODNOCENÍ
TRAILERY: 1, 2
PLAKÁTY

Reklama

Nepřehlédněte

Disney představilo na D23 Expo nadcházející pohádky

Disney představilo na D23 Expo nadcházející pohádky

Na akci D23 Expo nám společnost Disney nabídla spoustu filmových a seriálových novinek, ať už od studií Marvel, Lucasfilm, Pixar či Disney. A právě nové projekty od těch dvou posledních zmíněných pro vás nyní shrnujeme.

Nejlepší filmy

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Filtr seriálů
Reklama