Disney Movies
90/100 - 16×

Disney Movies

Filmová společnost Walta Disneyho má na svém kontě velké úspěchy jak s animovanými pohádkami, tak i hranými filmy. Díky tomu se studio rozhodlo oba žánry zkombinovat a vytvořit hrané remaky svých klasických pohádek, jako jsou Popelka, Kráska a zvíře či Kniha džunglí. A právě těmto filmům a také těm animovaným se tato stránka věnuje.

USA | 1996 | Vysílá se
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Rodinný
hrají
Emma Stone (Cruella de Vil), Emma Thompson (Baronka Von Hellmanová), Joel Fry (Jasper), Paul Walter Hauser (Horác), Kirby Howell-Baptiste (Anita Zlatíčko), Mark Strong (John), John McCrea (Artie), Kayvan Novak (Roger), Mena Massoud (Aladin), Naomi Scott (Jasmína), Will Smith (Džin), Marwan Kenzari (Jafar), Nasim Pedrad (Dália)

Ariel nás bere do podmořského království v oficiálním traileru

Ariel nás bere do podmořského království v oficiálním traileru

Po dvou krátkých upoutávkách k Malé mořská víle, jíž uvidíme v květnu, konečně přichází na řadu plnohodnotný trailer. Příběh mořské víly Ariely, která zatouží po životě na souši mezi lidmi, kde nalezne lásku, určitě znáte a není nutné jej více představovat. Proto raději rovnou mrkněte na trailer.

6 6
13.3.2023

Thumbnail Play icon

Diskuze /19

PecaCZE

To bude zase další průser od Disneyho. Dostalo to hate už když oznámili hlavní roli. Však taky řecký božstvo bylo plný černochů že, tím spíš vnučka Poseidona. Poslední animáky plný černochů a gayů, to mají být filmy pro děti. Nejsem žádný rasista, snad jsem jasně argumentoval. Javier Bardem máš tohle zapotřebí ?

#4 VikkyASH #5 VikkyASH
13.3.2023 | 18:37:58
Oveckoun

Viděl jsem to v noci a vypadá to fakt strašně. Barvu kůže herečky nehodnotím. Prostě to vypadá divně jako celek. Tmavý oceán a nevěrohodný podmořský svět. kudos tomu, kdo se rozhodl to dáv do kin po Avararovi :D . Na rotten tom. trailers to má 6000 likes vs 26000 dislikes teď.

13.3.2023 | 18:50:36
Oveckoun

Jo a samozřejmě, komentáře mají vypnuty :D

13.3.2023 | 18:51:22
VikkyASH

#1 PecaCZE: Hans Christian Andersen je autorem pohádky o malé mořské víle.. Tato pohádka byla před 30lety předělaná Disney . Již před 30 lety předělali vzhled Ariel, ale hlavně zcela změnily podstatu celého příběhu.. Udělali z toho prostě milou a pěknou pohádku pro děti.. No a ted ta samá společnost, která již před 30 změnila její vzhled a děj, se rozhodla znova změnit její vzhled. Není trochu na hlavu kritizovat pohádku, která už v první Disney verzi nebyla věrná své předloze? A není ještě více na hlavu kritizovat změnu vzhledu, který de facto Disney sama před 30 lety vytvořila?? Sama ten pro nás „typický“ vzhled vytvořila tak proč by neměla právo jej zas změnit??? Nevím zda tvůj problém pramení z toho, že jsi upjatý konzervativní člověk, nebo skrytí rasista.. ale tohle je zcela pokrytecký dvojí metr.

13.3.2023 | 23:33:47
VikkyASH

#1 PecaCZE: Btw to, že je vnučka Poseidona jako jak brání tomu, že by mohla mít tmavou plet?? Jak jako z toho vydedukuješ s kým si její otec Triton začal?? V původní verzi si nevybavuji, že by byla zmínka nějak o její matce a vzhledu či původu (ale už je to věčnost, co jsem to četla..) a v Disney verzi si sestry nejsou vůbec podobné, takže dost možná mají všechny jinou matku..

#7 Pikapoop
13.3.2023 | 23:47:21
VikkyASH

Pěkný trailer. Je to už nějaký čas co jsem kreslenou verzi viděla, ale po shlédnutí traileru se mi velmi vybavují vzpomínky. Vypadá to, že se budou držet kreslené předlohy co se týče míst, nasvícení i atmosféry. Jsem zvědavá jestli Šupinka bude taky tak sympatická jako v kreslené verzi. Ale nikde jsem nezahlídla Sebastiana.. Nicméně se velmi těším.

14.3.2023 | 10:45:22
Pikapoop

#5 VikkyASH: Jestli jsi do teď ještě nepochopila, že řečtí bohové nejsou NIKDE vykreslováni jako černí, tak je mi tě líto :) Nejsem rasista, ale jen tak, aby si se trošku přiučila o mytologii :)

#12 VikkyASH
14.3.2023 | 12:55:34
Miraider

Do teď jsem nikde neviděl smysluplný důvod, proč by Ariel nemohla být černá. Všichni komentují, že předchozí verze byly bílé, tak i tahle musí být. Na tomhle mi nezáleží. A když to dává smysl uvnitř světa, ve kterém se to vypráví, dodržuje to základy evoluce a distribuce dna v daném světě, tak je mi to fuk. Tady ale je jeden zásadní problém. Čím hlouběji v moři se život vyvíjí, tím méně pigmentu živočich má. Podívejte se na ty super bílé kraby, co se nacházejí stovky metrů pod hladinou moře. Ariel nemůže být černá, protože nikdo z jejích předků nežil na hladině bůh ví jak dlouho.

#13 VikkyASH
14.3.2023 | 13:55:02
JakeDeffe

Někdo už by měl začít řešit tu systematickou mediální genocidu zrzků a zrzek, který jsou vyměněný za černý… Další menšina, která by potřebovala chránit podle mě :D

#14 VikkyASH
14.3.2023 | 14:16:49
Sludig

Me je vcelku jedno jak je barevna ale podle me je proste nova Ariel od pohledu hnusna jako chlapska prdel. Ale to je samozrejme jen muj subjektivni nazor, protoze kazdemu se libi neco jineho .

14.3.2023 | 14:52:16
Zira

Mně nevadí, že je černá. Ta herečka vypadá mile, zpívá božsky :) Jediné, co se mi vyloženě nelíbí, jsou ty její vlasy. Ať už jde o dredy nebo celkově o tu vymytou zrzavou barvu, je to divný. V moři to ještě jde, ale na souši potom to má hrozný :D Ale uvidíme no. Každopádně herečka vypadá krásně a zpívá hezky.

#15 VikkyASH #18 Ne-On
webmaster
14.3.2023 | 14:56:38
VikkyASH

#7 Pikapoop: Známe otce Ariel, ale kdo byla její matka?? „Poseidónovou manželkou je Amfitríta, ale zaplétá se postupně s mnoha jinými ženami, jak bohyněmi, tak smrtelnicemi, a má s nimi nesčetné potomky.“ Takže klidně mohl obtáhnout nějakou černou mořskou pannu (Mami Wata, Yemaya, La Sirene a jiné) nebo afričanku..(at už ve vodách Afriky, nebo ve starověku měli v Evropě plno otroků z i Afriky) Triton syn Poseidona je mimo jiné popisován Ovidiem (římským básník) že má modrou barvu kůže..

14.3.2023 | 22:24:33
VikkyASH

#8 Miraider: No genetika je velmi zajímá oblast, když černoch kvůli albinismu může mít bílou plet.. proč by nemohlo v mýtickém světě být něco, co je opakem albinismu :D Nicméně je to mytologie, a mytologie či fantasy se neopírají na lidských fyzikálních zákonech.. Báje o mořských vílách jsou napříč světem, tedy i v Africe (Mami Wata, Yemaya, La Sirene). Pro zajímavost, Triton má dle Ovidiuse modrou barvu kůže..

#16 Miraider
14.3.2023 | 22:35:50
VikkyASH

#9 JakeDeffe: Nebo dle logiky jiných.. Proč se jim dává tolik prostoru? Vždyt zrzků je jen 1–2% v celé lidské populaci.. tak proč v každém druhém filmu či seriálu je zrzavá postava??

14.3.2023 | 22:38:14
VikkyASH

#11 Zira: Ano! :D ty vlasy jsem fakt vnitřně oplakala..:D

14.3.2023 | 22:40:07
Miraider

#13 VikkyASH: Nevím, jestli mám tykat nebo vykat. Na internetu se ty pravidla trochu pokrucují, ale budu raději vykat. S fantazií a mýty to máte trochu pomotané. Stoprocentní fantazie se odehrává na smyšleném světě, se smyšlenými pravidly. Je tak zvláštní, že je až neuvěřitelná. Dalo by se říci, že je nepředstavitelná. Aby se dala představit, musí vycházet z něčeho známého. Čím víc známých prvků ve fantazii je, tím víc uvěřitelná je, protože připodobňuje skutečnost. V podstatě se liší jen v několika zásadních bodech a ve všem ostatním je to stejné jako v realitě. Mýty se liší od reality nejméně ze všech fantazií, jsou zasazené do našeho světa a podléhají všem pozemským pravidlům kromě těch, které umožňují existenci daného mýtu. V případě Ariel můžete upravit mýtus, tak aby odpovídal jejímu novému vzhledu, ale čím více se bude vzdalovat možnostem reálného světa, tím míň bude uvěřitelná. Příklady s Mami Watou a Yemayaou (skloňování cizích jmen je sranda) jsou liché, protože jedna je duch a druhá je bohyně. Ariel je obyčejná mořská víla žijící ve Středozemním moři. Božští a spirituální tvorové jsou ve fantazii ještě dál než smyšlený podmořský druh. Můžeme se taky bavit o tom, kdo danou postavu vymyslel. Je z cela logické, že Afričané si vymyslí postavu stejné barvy pleti, protože jiná barva pleti by byla daleko méně uvěřitelná ve světě, ve kterém žili. Triton měl barvu moře. U vládce moře to dává docela smysl. Buď moři dal barvu on, nebo moře jemu. Kdyby ale Ovidius udělal Tritona růžovým, tak si jeho verzi nikdo nebude pamatovat. On sám jen upravil staletí starý popis. Albinismem netrpí jen černoši nebo dokonce jen lidé. Mimochodem opakem albinismu je melanismus. U lidí neexistuje (aspoň co vím). Zde můžete argumentovat, že by mohl existovat u mořských víl. To bych ale protiargumentoval, že mořské víly nemají důvod mít jakýkoliv melanin, natož tak jeho nadmíru.

#17 VikkyASH
15.3.2023 | 0:00:06
VikkyASH

#16 Miraider: Nemám problém ani s jedním, takže vykat či tykat, záleží co upřednostňuje­te :)

Fantazie je lidská představivost, a i prostředek který lidem mimo jiné umožňuje vytvářet umění, hudbu nebo psát/vymýšlet příběhy. Fantazie sama o sobě nemá žádná pravidla do okamžiku kdy se autor dané fantazie rozhodně tomu dát vědomě či nevědomě pravidla. Takže může být bezbřehá a pro většinu zcela nepochopitelná nebo může vycházet ze známých věcí.

Nezaměňuji tyto dva pojmy – fantazie a mytologie, byť je fantazie prostředek který dává vzniknout mytologii, pouze nevím kam lidé mají tendenci řadit předmět naší diskuze.. Proto jsem svojí větu formulovala takto.

Nicméně mýtus je folklorní žánr, který vypráví o době dávno minulé a jehož předmětem vyprávění jsou nadpřirozené bytosti. Také má v sobě určitý druh posvátnosti.. Má tendenci dávat odpovědi na otázky (jak vzniká bouřka, oheň, jak vzniklo lidstvo..) aniž by ale kladla důraz na realitu a pátrala po skutečnosti. Mýty tedy vůbec neřeší, aby podléhali lidským pravidlům. Řečtí bohové měli často děti nejrůznějších vzhledů a druhů.. Takže barva pleti Ariel je bezvýznamná.

Pokud ale máme být přesní, tak Ariel, či její původní verze není mýtus ale pohádka, jiný folklorní žánr. Byť v některých úrovní je podobná mýtu. Definice pohádky je sama velmi komplikovaná. Mnoho folkloristů se snažilo definovat či klasifikovat pohádky. Zatímco Andersonova verze pravděpodobně vychází z pohádkové novely Undine, kde Undine není mořská víla ale vodní duch*. Tak disney verzi lidé spojují s řeckou mytologií. Nicméně je to pohádka.

Mammi Wata je svojí podstatou vodní duch ale* prvně duch ne nezbytně musí znamenat duch, ale lze to použít i ve smysli víla, nicméně je zobrazována jako napůl žena a napůl bud ryba či had, tedy její podstata je vodní duch ale znázorněná nám je jako mořská víla. Co se týče druhé jmenované, tak bohyně nevylučuje býti i mořskou vílou, jakož je i tak znázorňovaná. Mimochodem Triton je bůh i mořská víla.

#19 Miraider
15.3.2023 | 2:58:57
Ne-On

#11 Zira: zpívá božsky? to myslíš ten autotune overload? :D

15.3.2023 | 8:17:57
Miraider

#17 VikkyASH: Mýty se nezaměřují jen na nadpřirozené bytosti. Např. Iliada. Samotné město Trója byla považována za mýtus, dokud ji neobjevili. Mýty vysvětlují nevysvětlitelné a musí dávat smysl v našem světě. I když je mýtus specificky užíván pro vysvětlení existence světa, proč jsou věci, tak jak jsou, nebo významných hrdinských skutků, původní význam slova je vyprávění. Tudíž i pohádky jsou svým způsobem mýty.

My se zde ale nebavíme o původní verzi Ariel, bavíme se zde o reinterpretaci od Disney. Disney se za každou cenu snaží přesvědčit diváka, že vše, co vidíme, je maximálně realistické. Způsob plavání, svit světla pod hladinou moře, pohyb vlasů, animace zvířat. Vše je zasazeno do reality, tak aby divák aspoň na chvíli uvěřil, že tam někde venku opravdu existují víly. Disney to provedl se Lvím králem, udělal to s Mulan.

Zde ale Disney udělal výjimku. Dle mého názoru udělal Ariel tmavé pleti, ne protože zapadá do vyprávění příběhu, ne protože je to realistické ve světě, kde existují víly, ale protože je to diverzní.

Jasně, můžeme tvrdit, že to je jen pohádka, kde jsou kouzla, zpívající ryby, nadpřirozené bytosti a že vzhled ani chovaní všech zúčastněných nepodléhá realitě. Pak podle mě by měl být celý film animovaný a ne hraný. Ve chvíli, kdy jsou na plátně skuteční herci, se musí všechno maximálně přibližovat skutečnosti, jinak je to do očí bijící, protože to tam nezapadá.

15.3.2023 | 11:36:42
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální animák

Odvážná Vaiana 2

Premiéra: 27.11.2024
Režie: David G. Derrick Jr., Jason Hand, Dana Ledoux Miller
Scénář: Jared Bush, Dana Ledoux Miller
Hudba: Mark Mancina, Opetaia Foa'i
Hrají: Auliʻi Cravalho, Dwayne Johnson, Rachel House, Temuera Morrison, Nicole Scherzinger, Khaleesi Lambert-Tsuda, Alan Tudyk, Hualālai Chung, Rose Matafeo, David Fane, Awhimai Fraser, Gerald Ramsey,…

VAŠE HODNOCENÍ
TRAILERY: 1, 2, 3
PLAKÁTY

Nepřehlédněte

D23 2024: Mufasa, Sněhurka a Lilo & Stitch

D23 2024: Mufasa, Sněhurka a Lilo & Stitch

Přinášíme vám shrnutí nových informací k nadcházejícím hraným disneyovkám, které byly odhaleny na probíhající akci D23. Jmenovitě jde o filmy Mufasa: Lví král, Sněhurka a Lilo & Stitch.

Reklama

Nejlepší filmy

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Filtr seriálů a filmů









Reklama