Divergent (Divergence) Dočkáme se ještě vůbec finále Divergence?

Dočkáme se ještě vůbec finále Divergence?

Dočkáme se ještě vůbec finále Divergence?

Zajímá vás, jestli se ještě vůbec dočkáme zakončení knižní ságy na obrazovce? Nás také, a proto jsme zapátrali. V článku shrnujeme fakta z posledního půl roku.

2 6
29.7.2017

Film Ascendant měl být natočen jako druhá část třetího filmu dle knižní předlohy Aliance. Premiéra byla původně naplánovaná na březen 2017. Tržby filmové Aliance však byly tragické. Film vydělal tvůrcům sotva polovinu toho, co vydělala Divergence. A tak se začalo spekulovat o televizním filmu, na který by mohl navázat televizní seriál. S herci přitom údajně nikdo změny a plány do budoucna neprobral. V období srpna 2016 se ozvali herci (Shailene Woodley a Miles Teller), že se jejich smlouvy vztahují pouze na filmové (velkoplošné) zpracování a v televizním projektu se spíše neobjeví. Milles se vyjádřil: „Když jsme se všichni upsali prvnímu filmu, měli jsme v úmyslu dokončit ságu ve velkoplošném formátu. Souhlasili jsme s neurčitým počtem filmů a chtěli jsme příběh dokončit. Víte, mění se to v jiný formát. Takže, kdo ví?

Koncem roku zanechala spisovatelka Veronica Roth, autorka ságy, zprávu pro své fanoušky. „Nepodílela jsem se na rozhodnutí, že se poslední kniha rozdělí na dvě části, i když jsem byla zvědavá, jak by to filmový tým zvládl. Nyní je situace nejistá, protože Lionsgate zvažuje jinou budoucnost ságy. Stejně jako vy, i já čekám co se stane. I když si Lionsgate vyslechl mou zpětnou vazbu, nakonec udělá to, co považuje za nejlepší.


Herečka Shailene Woodley oficiálně ukončila práci na filmové sáze v únoru 2017. Reportérovi z The Hollywood Reporter se na otázku, zda se objeví v televizním seriálu vyjádřila jen stručně: „Ne, nebudu v televizním seriálu.“ V té době jsme herečku začali vídat v úspěšném seriálu stanice HBO Big Little Lies. Mlčení přerušil i představitel Čtyřky, Theo James, který v rozhovoru pro TooFab okomentoval nešťastné ukončení ságy: „Myslím, že je škoda, že nemůžeme zakončit příběh. Ale vypadá to, že herci, kteří se objevili ve třech filmech, nechtějí pokračovat v tom, co se plánuje do budoucna.“ Stejně jako jeho kolegové, ani James nemá zájem o televizní adaptaci.

Toto jsou poslední oficiální zprávy o vývoji situace. Jelikož společnost Lionsgate tak dlouho mlčí, obáváme se, že se zakončení ságy na obrazovkách, ať už velkoplošných či televizních, nedočkáme. O novinkách vás budeme určitě informovat, i když důvody k optimismu nejsou.

Zdroje: vanityfair.com, movieweb.com

Diskuze /5

tominotomino

Je to škoda. Už udělali 3 filmy, tak mohli dokončit ještě ten poslední, aby to bylo ukončené. Obávám se toho, že to nakonec vyšumí do ztracena.

webmaster
29.7.2017 | 11:02:22
tom99

Byla blbost rozdělovat knihu na dvě části. Kdo knihu četl, tak ví, že je to holý nesmysl. Kdyby byly jen tři filmy bez rozdělení, mohla být sága ukončená…

webmaster
29.7.2017 | 14:46:25
evaval

Knihy i filmy slabota, je to dobře že nebude poslední film. Možná se producenti odnaučí rozdělovat na x filmů knihy s bídným obsahem aby z nás vytáhli co nejvíc peněz.

#4 jirkem
29.7.2017 | 16:35:29
jirkem

#3 evaval: Knihy byly výborné!

překladatel
31.7.2017 | 17:57:54
tominotomino

Já se ještě ke třetí knize nedostal, ale film se mi líbil. Vím, že je to prý úplně jiné, ale jako pro nečtenáře posledního dílu jsem si Alianci užil.

webmaster
3.8.2017 | 11:10:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aliance

3. díl knižní trilogie od Veronicy Roth

Světová premiéra 1. části: 10.3. 2016

Systém frakcí je rozvrácený, rozhoří se souboj mezi jednotlivými vůdci toužícími po moci, ale všichni ve skutečnosti touží po jediném – po pomstě. A svět za plotem obklopujícím celé město se zdá ještě nemilosrdnější. Pokud však Tris chce ochránit své blízké, musí se vydat právě za hranice svého rodného Chicaga. Zde odhalí tajemství, které je ještě více šokující, než čekala…

V ČR vydává nakladatelství CooBoo.

Trailer k Alianci

Thumbnail Play icon

Reklama

Hodnocení filmů

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Plakáty

Plakáty

Hlídejte si nás