DMZ
60/100 - 8×

DMZ

Zdravotnice Alma se stává symbolem naděje na demilitarizovaném ostrově Manhattan a zároveň se během druhé americké občanské války snaží najít svého ztraceného syna.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | HBO Max | 45 minut
žánr
Drama, Komiksový, Válečný
hrají
Rosario Dawson (Alma Ortega)
redaktoři
xflori01

Brzy se dočkáme seriálu na motivy komiksu DMZ

Brzy se dočkáme seriálu na motivy komiksu DMZ

Streamovací společnost HBO Max je ode dneška dostupná i v České republice. A jako jeden z nejnovějších seriálů představí seriál DMZ, odehrávající se v alternativní Americe, kde probíhá druhá občanská válka a z Manhattanu se stala demilitarizova­ná zóna.

0 0
8.3.2022

O seriálu DMZ na motivy stejnojmenného úspěšného komiksu se mluví už dlouho. První informace o přípravách jsou až z února 2014, kdy produkci seriálu oznámila stanice Syfy. Ten dostali na starost scenáristé a výkonní producenti Mad Men, Andre a Maria Jacquemettonovi, a producent Harryho Pottera, David Heyman. Nicméně přípravy neprobíhaly asi tak, jak si stanice připravovala, protože žádné další novinky o seriálu pak nevydala.

Nové informace jsme dostali až 1. října 2019, kdy bylo oznámeno, že produkci seriálu převzalo HBO Max a vyměnilo produkční tým. Seriál tak dostali na starost scenáristé a producenti Ava DuVernay a Roberto Patino. A bude ho zastřešovat studio Warner Bros. Television.


(Rosario Dawson prvně musí najít svého syna, než vyrazí za dobrodružstvím jako Jedi Ahsoka, Foto: HBO Max / Warner Bros. Television)

A o čem seriál má být? V blízké budoucnosti se Amerika zmítá v kruté občanské válce a newyorský Manhattan se stává demilitarizovanou zónou (DMZ), ostrovem poničeným a izolovaným od zbytku světa. Seriál bude sledovat strastiplnou cestu nebojácné a divoké zdravotnice, Almy Ortegy (Rosario Dawson), která se vydá najít svého syna, jež ztratila při evakuaci New Yorku na začátku války. Cestu jí bude ztěžovat Parco Delgado (Benjamin Bratt), který akorát přilívá benzín do ohně a konflikt ztěžuje. Parco je populární – a smrtící – vůdce jednoho z nejmocnějších gangů města. Chce vládnout novému světu a nezastaví se před ničím, aby toho dostáhnul. V tomto adrenalinovém a rozsáhlém dramatu se bude zkoumat jak politická, tak kulturní propast v americké společnosti a Alma se musí potýkat s gangy, vojáky, demagogy a vojenskými oligarchy, kteří ovládají tuto zemi nikoho bez zákonů. V průběhu putování se tak stane nečekaným zdrojem toho, co zde všichni ztratili… naděje.

V dalších rolích se objeví:

Nový seriál z produkce HBO Max, který je ode dneška dostupný i v České republice, se dočkáme už příští týden a to přesněji ve čtvrtek 17. března.

(Komiksy měly v Americe úspěch, u nás zas až tolik ne, Foto: Vertigo / DC Comics)

Těšíte se na tento seriál? Četli jste původní komiksy, které vyšly i v češtině?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

České titulky

Epizoda S01E04: Home

cz100%
DOKONČENO

Všechny čtyři epizody si na českém rozhraní HBO Max můžete pustit v originálním změní s českými titulky. Seriál najdete v nabídce HBO Max.

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama