Doctor Who (Pán času) S00E01: The Christmas Invasion

S00E01: The Christmas Invasion

S00E01: The Christmas Invasion

Doktor se ještě ani nestihl vzpamatovat ze své regenerace a už musí čelit mimozemské invazi na Štědrý den.

cz sk
25.12.2005
9 840 000
59 minut

Obsah

TARDIS se jakž takž podaří přistát do současného Londýna na Štědrý den. Jackie a Mickey jí běží naproti, aby přivítali Rose a neznámého muže, který se vydává za Doktora. Podle Rose totiž Doktor změnil tvář, čímž odvrátil svou jinak jistou smrt. Celý proces ale ještě není u konce a Doktor potřebuje odpočívat. Jackie ho proto bere k sobě domů.

Týž večer jdou Rose a Mickey nakupovat, ale jsou napadeni pouličními hudebníky maskující se za Santy. Když oba utečou zpátky do bytu, tady na ně zaútočí pro změnu zase oživlý vánoční stromek. Doktor se na poslední chvíli probere z jakéhosi kómatu, ve kterém se doteď nacházel, a všechny zachrání. Vysvětlí Rose, že stromek i Santové jsou mimozemské „piloty“, které na Zemi přilákala Doktorova regenerační energie a které jsou zároveň pouhým předvojem něčeho daleko většího.

Satelit je zachycen mimozemskou lodí, která skrze něj vyšle zprávu do pozemských televizí. Harriet Jones, nyní již britská premiérka, okamžitě mobilizuje jednotku UNIT s cílem tuto situaci řešit. Především se ale snaží dohledat Doktora, který by jí mohl pomoci. UNIT později přeloží zprávu mimozemšťanů, kteří se označují za Sycoraxy a požadují od obyvatel Země, aby se jim vzdali.

Když premiérka toto odmítne, Sycoraxové ovládnou třetinu lidské populace skrze přístroj na manipulování s krevní skupinou a postaví je na okraje střech vysokých domů. Loď Sycoraxů poté vstoupí do atmosféry a teleportuje premiérku a její štáb na svou palubu. Rose s Mickeym se zároveň snaží dostat Doktora, který je opět v kómatu, do TARDIS, kterou zachytí Sycoraxové a rovněž ji teleportují na svou loď.

Když jsou Rose, Mickey i premiérka v pasti a vše se zdá být ztraceno, jazyk Sycoraxů se náhle díky TARDIS začne překládat do angličtiny a na scéně se konečně objeví Doktor, který se ze svého kómatu probral díky výtažkům ze starého dobrého anglického čaje.

Doktor vyzve vůdce Sycoraxů na šermířský duel a když nad ním zvítězí, přikáže jeho lidu, aby se vrátili, odkud přišli, a šířili zprávu, že Země je pod jeho ochranou. Jakmile však loď opustí atmosféru, je na příkaz Harriet Jones zničena supersilným paprskem vycházejícím z arzenálu tajné britské organizace Torchwood. Doktor je nepříčetný vzteky a i přes její argument, že musí chránit Zemi, i když on není na blízku, zasadí Doktor Harriet do mysli semínko pomalého ale jistého pádu její vlády.

Doktor s Rose a Mickeym poté odchází k Jackie na štědrovečerní večeři a s Rose později i vstříc dalším dobrodružstvím napříč vším časem a prostorem.

Info

Český název: Vánoční invaze
Režie: James Hawes
Scénář: Russell T Davies
Hrají: David Tennant (desátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), Noel Clarke (Mickey Smith), Camille Coduri (Jackie Tyler), Penelope Wilton (Harriet Jones), …
Naše hodnocení: 70 %

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Prvý vianočný špeciál, v ktorom David Tennant spravil fantastický prvý dojem! Akonáhle vstúpil na javisko, ihneď mu patrilo celé pódium a strhol na seba veškerú pozornosť. Tento Doctor má úplne všetko, má charizmu, má štýl, je vtipný a sarkastický a ten jeho sexy akcent skrátka milujem. David Tennant podával fenomenálny herecký výkon a stvárnil Doctora vážne svojsky, jedinečne a presvedčivo. Už chápem, prečo je David najlepším Doctorom vôbec, v momente, keď nastúpil na scénu, len srší energiou a životom. Je odviazaný, je nahláškovaný a jeho výrečnosť a rétorika ma naprosto uchvátila. A tá Davidova práca s mimikou, prevažne kvôli tým grimasám, je úžasná. Všetko toto bravúrne vypovedá o jeho hereckej všestrannosti a schopnosti nielen postavu komicky zveličiť, ale aj psychologicky zvnútorniť.

10.4.2021 | 22:51:53
wrong

Môj najobľúbenejší diel :-)

4.2.2019 | 20:20:18

Starej se o Doctora Who

Sleduješ Doctora Who? Chceš spravovat tento web? Tak nám dejte vědět.

Napiš @1Bobesh1 vzkazík, případně se mi ozvi e-mailem ondrej.rubes@iinfo.cz

Aktuální epizoda

Epizoda S00E16: Revolution of the Daleks

Reklama

Doktor kdo?

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny