Doctor Who (Pán času) S00E05: The End of Time, Part One

S00E05: The End of Time, Part One

S00E05: The End of Time, Part One

Svobodní Oodi z planety Oodsféra volají Doktora, aby završili své proroctví o jeho zániku.

25.12.2009
11 570 000
1 hodina

Z jejich proroctví však nevychází jen Doktorova smrt, ale i konec samotného času, jehož součástí je také návrat Vládce, kterého vzkřísil jemu oddaný kult z energie uchované v jeho prstenu. Do znovuoživení Vládce však zasáhne jeho bývalá žena a celý proces se zvrtne. Vládce tak nyní spaluje svou vlastní životní energii a sám se odkazuje k zániku.

Doktor se vrací na Zemi a hledá Vládce. Přitom se znovu setkává s Wilfredem Mottem, dědečkem Donny, a prozrazuje mu, že se blíží jeho smrt. Poté se konečně střetne s Vládcem, který silněji než kdy v životě slyší onen neutuchající zvuk bubnů. Teprve když se Doktor s Vládcem na okamžik psychicky spojí a sám bubny uslyší, poprvé pochopí, že nejsou jen výplodem Vládcovy choré mysli. Vládce je však záhy unesen zpustlým magnátem Joshuou Naismithem, který ho chce bláhově využít k opravě jím nalezené mimozemské léčivé brány.

Wilf s Doktorem se dostávají na Nasmithův zámek a setkají se tu se dvěma zástupci rasy Vinvocci, kteří zde tajně operují a snaží se zpátky získat bránu, která patří jejich lidem. Když pak Doktor konečně zjistí, k čemu brána slouží, tedy že léčí ne jednotlivce, ale hned populace celých planet, a že právě tuto bránu dostal do rukou Vládce, je už příliš pozdě. Vládce předal bráně svůj genetický kód a pak nechal působit. Kód se přenesl do všech lidí na planetě Zemi, kteří se následně změnili ve Vládce.

Ale ani tehdy, když přes šest miliard pozemšťanů neslo tvář jeho nejstaršího nepřítele, Doktor neměl tušení, kam až Oody předpovězená hrozba sahá a co skutečně stojí za prorokovaným koncem času.

Ani tehdy totiž ještě nevěděl, že se blíží návrat samotných Pánů času.

Info

Režie: David Von Ancken | Scénář: Russell T. Davies Vedlejší role: John Simm, Timothy Dalton, Catherine Tate, Bernard Cribbins

Trailer

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
NiennaTasart

To mě docela překvapilo, Time Lords… jinak bych dala 80%

12.3.2014 | 21:21:41
alexis

No nebylo to dokonalé – ale za Tennanta musím dát 100%. Sakra, taky nechci, abys odešel!

11.7.2012 | 12:36:57

Doctor Who (Pán času)
94/100 - 444×

Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Pauza
vysílání
12 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Peter Capaldi (dvanáctý Doktor), Jenna Coleman (Clara Oswald), Matt Smith (jedenáctý Doktor), Karen Gillan (Amy Pond), Arthur Darvill (Rory Williams), Neve McIntosh (madam Vastra), Dan Starkey (Strax), David Tennant (desátý Doktor), Freema Agyeman (Martha Jones), Catherine Tate (Donna Noble), John Simm (Vládce (obnovené série)), Alex Kingston (River Song), Christopher Eccleston (devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness)

Starej se o Doctora Who

Sleduješ Doctora Who? Chceš spravovat tento web? Tak nám dejte vědět.

Napiš @1Bobesh1 vzkazík, případně se mi ozvi e-mailem ondrej.rubes@iinfo.cz

Aktuální epizoda

Epizoda S00E16: Revolution of the Daleks

Reklama

Doktor kdo?

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny