Doctor Who (Pán času) S00E06: The End of Time, Part Two

S00E06: The End of Time, Part Two

S00E06: The End of Time, Part Two

Vládce se převtělil do každého člověka na planetě Zemi a nyní vězní Doktora a Wilfreda, který právě díky Doktorovi (společně s Donnou) zůstal této změně ušetřen.

1.1.2010
12 270 000
1 hodina 12 minut

Za pomocí dvou Vinvocciů Doktor s Wilfem Vládci uprchnou a ukryjí se na vinvocciské lodi na orbitě. Současně s těmito událostmi se pak vracíme do minulosti – do závěrečných dnů poslední Velké časové války, ve kterých měl Doktor pro zničení Daleků vyhubit i vlastní rasu. Vrchní rada Pánů času v čele s prezidentem Rassilonem však odmítá takovou možnost přijmout.

Protože jsou však uvězněni v časovém zámku, skrze čas mohou Páni času vyslat pouze jednoduchý signál. Zpátky časem tak do mysli osmiletého Vládce implantují zvuk bubnů, který ho v následujících letech dožene až na pokraj šílenství. Skrze tento signál se pak spojí s Vládcem v naší přítomnosti a vytvoří cestu, skrze níž mohou prolomit časový zámek.

Když to Doktor zjišťuje, vrací se na Zemi a snaží se domluvit Vládci, který ještě nepochopil celý Rassilonův plán. Jelikož totiž z poslední Velké časové války není východisko, Páni času se rozhodnou provést závěrečnou sankci – povznést se na úroveň čistého vědomí, nad rámec času a prostoru. Aby to však mohli učinit, musí do budoucnosti dostat celou planetu Gallifrey, což ale vytvoří tak obrovský paradox, že se celý čas zhroutí.

Doktor Pány času nakonec zastaví a sám Vládce ho zachrání před Rassilonovým útokem, načež mizí. Jeho genetický kód mezi tím i přestává ovládat pozemšťany. Doktor vidí, že je po všem a usoudí, že proroctví se nenaplnilo. Pak ale zaslechne čtyřnásobné zaklepání od Wilfa z izolované kabiny, která se zaplavuje smrtící radiací. Wilf ho nakonec prosí, aby se kvůli němu neobětoval, Doktor ho však zachrání a sám všechnu radiaci vstřebá. Hned na to začne pociťovat první náznaky zahájení regenerace.

Naposledy Doktor Wilfa navštěvuje na Donnině svatbě, kde jí skrze něj předá dárek v podobě vyplněného tiketu do loterie. Potom se postupně naposledy setkává se svými staršími společníky. V mimozemském baru seznámí Jacka Harknesse s lodním důstojníkem Alonsem (Voyage of the Damned), Marthu a Mickeyho, kteří se vzali, zachrání před útokem Sontarana, setká se s pravnučku Joan Redfern (Human Nature/The Family of Blood), před jedoucím autem zachrání syna Sarah Jane a na 1. ledna 2005 navštíví Rose (schován ve stínu, aby ho „nepoznala“), a předpoví ji, že ji určitě čeká výborný rok.

Cestou zpět do TARDIS se regenerace už neodvratitelně blíží. Tehdy se Doktorovi naposledy zjeví Ood Sigma a všichni Oodi napříč časem zpívají píseň na uspání desátého Doktora. Ood Sigma přitom pronáší, že i když „tato píseň končí, příběh neskončí nikdy“.

Sic se Doktor do poslední chvíle brání, nakonec zregeneruje uvnitř své TARDIS. Jedenáctý Doktor pro jistotu spočítá končetiny, při prohlídce obličeje se na chvíli zděsí, že je děvče, posteskne si, že opět není zrzek, a s výkřikem „geronimo!“ se na půl zničenou TARDIS jako ohnivou koulí řítí k Zemi.

Info

Režie: David Von Ancken | Scénář: Russell T. Davies Vedlejší role: John Simm, Timothy Dalton, Billie Piper, Catherine Tate, Bernard Cribbins, Matt Smith

Trailer

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Director of SHIELD

Pro mě byl vždy ten nejlepší Doktor. Capaldi je taky super. ale Tennant… on to nehrál. On to ŽIL. On BYL Doktor.

3.4.2018 | 15:16:01
ivvika

Mam nějakým způsobem ráda oba dosavadní showrunnery obnovených sérií, ale mam dojem, že jim oběma občas uniká význam tvrzení: „méně je někdy více“… co se dá dělat.

27.2.2017 | 7:47:19
zdenka99

Skvelý záver… Ani ja nechcem aby odišiel :-(

21.1.2016 | 10:45:23
Roubice

I don't wanna go… Yup, u toho sem bulela jak želva.

17.5.2015 | 21:32:19
NiennaTasart

Tennant je fakt skvělej herec!

12.3.2014 | 23:05:27
GudMen

Vysoké hodnocení ale jen kvůli několika málo posledním minutám, které byly hold dojemné.

redaktor
28.5.2011 | 14:03:23

Doctor Who (Pán času)
94/100 - 443×

Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Pauza
vysílání
12 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Peter Capaldi (dvanáctý Doktor), Jenna Coleman (Clara Oswald), Matt Smith (jedenáctý Doktor), Karen Gillan (Amy Pond), Arthur Darvill (Rory Williams), Neve McIntosh (madam Vastra), Dan Starkey (Strax), David Tennant (desátý Doktor), Freema Agyeman (Martha Jones), Catherine Tate (Donna Noble), John Simm (Vládce (obnovené série)), Alex Kingston (River Song), Christopher Eccleston (devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness)

Aktuální epizoda

Epizoda S00E16: Revolution of the Daleks

Doktor kdo?

Reklama

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny