Doctor Who (Pán času) S01E01: Rose

S01E01: Rose

S01E01: Rose

Tajemný Doktor, který dokáže cestovat veškerým časem i prostorem, přichází na Zemi. Jak asi dopadne jeho setkání s typickou mladou Londýňankou?

26.3.2005
9 900 000
50 minut

Obsah

Mladá blonďatá Londýňanka Rose Tyler si žije svým klidným životem. Každé ráno se handrkuje s matkou a její krizí středního věku, přes den pracuje v obchodním domě a volný čas tráví se svým přítelem. Rose Tyler je prostě úplně normální holka… tedy až do toho dne, kdy na ni v obchodním suterénu zaútočí skupina plastových figurín.

Před bizarním skonem však Rose zachrání muž stejně tak tajemný jako extravagantní, jenž si nechá říkat pouze „Doktor“. Ten zachrání Rose před oživlými figurínami a hned se s ní zase rozloučí, načež vyhodí celé její pracoviště do povětří.

Nicméně hned druhé ráno přichází Doktor k Rose domů, aby se zbavil utržené ruky jedné z plastových figurín, která Rose kvůli vystopování Doktora „sledovala“. Ale i po následujícím bizarním útoku plastových stvoření jen mlží a od Rose opět odchází. Ta se ale tentokrát nenechá jen tak odstrčit a začne po Doktorovi bádat na internetu. Nakonec narazí na několik přepálených konspiračních teorií, které Doktora označují za mimozemšťana schopného cestovat v čase – načež Rose své pátrání vzdává. Následně však figuríny zajmou jejího přítele Mickeyho a ona sama je opět zachráněna Doktorem.

Rose poté zjišťuje, že konspirační teorie okolo Doktora jsou skutečně pravdivé. Doktor je mimozemšťan, poslední z lidu Pánů času, kteří zahynuli v poslední Velké časové válce, a cestuje napříč časem a prostorem pomocí své lodi TARDIS maskující se za londýnskou policejní budku z 50. let, která je navíc uvnitř větší než navenek.

Jeho nynějším úkolem na Zemi je zastavit mimozemskou rasu Autonů – tvorů z živého plastiku, kteří chtějí pomocí vysílače zesíleného Londýnským okem oživit všechen plastik na Zemi a s jeho pomocí ji ovládnout. Společnými silami Rose a Doktora se je však naštěstí podaří zastavit těsně před tím, než chodící figuríny začnou masakrovat Londýn.

Doktorův úkol tak skončil a on opět odchází do své TARDIS. Těsně před odletem však nabídne Rose být jeho společnicí. A ona přijme, čímž učiní rozhodnutí, které navždy změní její život.

Info

Český název: Rose
Režie: Keith Boak
Scénář: Russell T Davies
Hrají: Christopher Eccleston (devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), Noel Clarke (Mickey Smith), Camille Coduri (Jackie Tyler), Mark Benton (Clive), Elli Garnett (Caroline), …
Naše hodnocení: 60 %

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Beren

Tohle je prostě Doctor

1.1.2020 | 23:23:22
FoxieBlack

Skvělý úvodní díl :)

13.10.2018 | 9:50:22
rýbí prsty s pudinkem

super díl

7.1.2017 | 16:25:12
alexis

Výborný úvodní díl. Navnadí, něco vysvětlí, něco ponechá na divákově domýšlení nebo fantazii. Ale hlavně ten nápad s úplně obyčejnou holkou, která se najednou připlete do cesty starému emzáckému tulákovi, za ten by měl Russel dostat jedničku s hvězdičkou. Práce s postavami je jeho silná stránka, a tady jí zužitkoval výborně. Sympatická narážka na různé spiklenecké teorie na netu -a Doctor who je v novém tisíciletí.

7.9.2013 | 13:51:35

Aktuální epizoda

Epizoda S12E10: The Timeless Children

sk100%
DOKONČENO

Doktor kdo?

Reklama

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny