Doctor Who (Pán času) S01E02: The End of the World

S01E02: The End of the World

S01E02: The End of the World

Než Doktor představí Rose veškerý čas a prostor, rozhodne se jí ukázat zánik její rodné planety.

2.4.2005
8 000 000
45 minut

Obsah

Na její první výlet TARDIS vezme Doktor Rose pět miliard let do budoucnosti, kdy je lidská rasa rozšířena po celém známém vesmíru a její rodiště, planetu Zemi, čeká demolice.

Zničení planety ale není žádná pohroma. Právě naopak je na oběžnou dráhu Země umístěna stanice, ze které může expanzi Slunce a následné zničení Země sledovat smetánka ze všech galaxií. Jsou tu například Stromoví lidé z lesů Cheem, prastará Tvář Boe nebo Cassandra, obličej nalepený na kusu kůže a natažený jako trampolína, který se prohlašuje za posledního „čistého“ člověka ve vesmíru.

Na stanici jsou navíc tajně propašováni záškodničtí roboti, kteří začnou sabotovat štíty chránící celý komplex před kolabující hvězdou, a uvádějí tak všechny návštěvníky, a to včetně Doktora a Rose, do smrtelného nebezpečí.

Roboti jsou však pouhými pěšáky, a tudíž je někdo z přítomných hostů ovládá. Ale kdo?

Info

Český název: Konec světa
Režie: Euros Lyn
Scénář: Russell T Davies
Hrají: Christopher Eccleston (devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), Camille Coduri (Jackie Tyler), Simon Day (správce), Yasmin Bannerman (Jabe), Zoë Wanamaker (Cassandra O´Brien), …
Naše hodnocení: 70 %

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

TARDIS („Time And Relative Dimension In Space“) nám krásne predviedol, že je hodný svojho mena. V tejto epizóde sme cestovali naprieč časom a zabrúsili do vzdialenej budúcnosti. Doctor chcel ohromiť svoju spoločníčku Rose a tak jej ukázal, ako jej rodná planéta Zem postupne vyhasína a neodvratne sa blíži ku koncu. Posolstvom tejto epizódy bolo to, že všetko má svoj koniec. Keďže Doctor a Rose cestovali v čase niekoľko miliárd rokov dopredu, nie sa čomu diviť, keď sa ocitáme obklopený spoločnosťou rôznorodých a poväčšine dosť bizarných mimozemských rás. Na vesmírnej stanici však došlo k infiltrácii a následnej sabotáži a bolo práve na Doctorovi, aby všetkých zachránil. I napriek faktu, že sa nachádzame v budúcnosti, oprášená bola aj minulosť a konečne sa dozvedáme Doctorov origin.

8.4.2021 | 11:32:51

Starej se o Doctora Who

Sleduješ Doctora Who? Chceš spravovat tento web? Tak nám dejte vědět.

Napiš @1Bobesh1 vzkazík, případně se mi ozvi e-mailem ondrej.rubes@iinfo.cz

Aktuální epizoda

Epizoda S00E16: Revolution of the Daleks

Reklama

Doktor kdo?

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny