Doctor Who (Pán času) S01E03: The Unquiet Dead

S01E03: The Unquiet Dead

S01E03: The Unquiet Dead

Vánoční nálada, viktoriánský Cardiff, duchové a Charles Dickens.

9.4.2005
8 000 000
45 minut

Obsah

Po návštěvě vzdálené budoucnosti to Doktor bere tentokrát z opačného konce a cestuje s Rose do Cardiffu roku 1869, kde se oba setkávají se samotným Charlesem Dickensem.

Na autogramiádu jednoho z největších romanopisců 19. století však bohužel nezbude čas. Napříč hlavním městem Walesu se totiž rozpíná trhlina v času a prostoru, skrze níž do našeho světa začali pronikat Gelthové, mimozemský druh, který se po poslední Velké časové válce dostal na pokraj vyhynutí, a který byl z nouze o přežití donucen transformovat se do plynné formy.

Přestože tak nevydrží příliš dlouho, Gelthové se snaží přežívat v tělech lidských zesnulých, a tak se zabydlí v jedné z cardiffských pohřebních ústavů, z čehož jeho majitel věru nemá moc velkou radost. Zatímco Dickens, klasik realistického žánru, žasne nad nezdolnými hranicemi nového fantastického světa, který objevil, Doktor se rozhodne nabídnout Gelthům více opuštěných lidských těl, aby zachránil vymírající druh.

Gelthové však možná nejsou přesně tím, za co se vydávají…

Info

Český název: Nepokojná mrtvá
Režie: Euros Lyn
Scénář: Mark Gatiss
Hrají: Christopher Eccleston (devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), Alan David (Gabriel Sneed), Eve Myles (Gwyneth), Simon Callow (Charles Dickens), …
Naše hodnocení: 80 %

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální epizoda

Epizoda S00E15: Resolution

cz100%
DOKONČENO

Doktor kdo?

Reklama

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny