Doctor Who (Pán času) S01E08: Father's Day

S01E08: Father's Day

S01E08: Father's Day

Některé momenty v čase jsou dané, jiné jdou změnit. A jiné, pokud se je pokusíte přepsat, mohou ohrozit celý časoprostor.

14.5.2005
8 000 000
45 minut

Obsah

Po pokusu o zneužití technologie z budoucnosti pro vlastní zisk byl Adam poslán domů a Doktor a Rose jsou tak opět sami. A právě Rose vybírá cíl jejich nové výpravy: Londýn, 7. listopadu 1987. Den, kdy umírá její otec Peter Tyler.

Rose se tak stává svědkem nehody, během které je její otec sražen nepozorným řidičem a vzápětí umírá. Rose však nakonec nedokáže tuto skutečnost přejít a otce před smrtí na poslední chvíli zachrání. Tím vznikne časový paradox a trhlinami v časoprostoru začnou do naší reality pronikat podivné okřídlené stvůry za účelem „sterilizovat“ narušení v čase – což víceméně znamená odstranit vše, co má nějakou spojitost s nově vzniklým paradoxem.

Doktor, Rose, ale i Jackie, Peter, malá Rose a dokonce i Mickey a další se před nestvůrami schovávají v kostele, Doktor ale ví, že nemají dost času. Stvůry se k přeživším nakonec dostanou a zabijí Doktora.

Vše se zdá být ztraceno, Peter si však všimne, že auto, které ho mělo zabít, stále v časové smyčce kličkuje po ulici. Nakonec se tak rozhodne sám se pod auto vrhnout a vše se tím pádem vrací do normálu – tedy částečně. Nyní, když Peter umíral, držela ho za ruku jakási mladá blondýnka, kterou nikdo neznal…

Info

Český název: Den otce
Režie: Joe Ahearne
Scénář: Paul Cornell
Hrají: Christopher Eccleston (devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), Camille Coduri (Jackie Tyler), Shaun Dingwall (Peter Alan Tyler), Julia Joyce (malá Rose), …
Naše hodnocení: 90 %

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Táto epizóda nám ukázala, ako veľmi nebezpečná je manipuláciu s časom. Niektoré momenty v čase sú skrátka striktne dané a nedajú sa zmeniť. A pokiaľ sa tak náhodou stane, bude to mať kolosálne následky. Myslím si, že sa Rose po tejto skúsenosti poučila a o niečo nám zmúdrela. Uvedomila si, že pokus o prepísanie minulosti tak, aby zachránila svojho otca pred istou smrťou, bolo od nej hlúpe, nepremyslené a z dlhodobého hľadiska tým nič nevyriešila. Akurát len ohrozila celý časopriestor a aby toho nebolo málo, ešte k tomu všetkému sa dotkla svojho mladšieho ja, čím spôsobila časový paradox. Doctor bol z nej najprv sklamaný, ale nemohol som na ňu príliš dlho hnevať a doprial Rose aspoň to, že mohla prežiť čo i len niekoľko pekných chvíľ so svojím otcom. A záverečná rozlúčka s nim bola dojemná.

8.4.2021 | 11:33:33
alexis

Jak si mohl Doktor myslet, že se dcera nepokusí zachránit svého otce? Zvlášť když neví, že tím ohrozí budoucnost vesmíru, že… Musí to být vážně mimozemšťan:-)

13.7.2014 | 21:48:38

Starej se o Doctora Who

Sleduješ Doctora Who? Chceš spravovat tento web? Tak nám dejte vědět.

Napiš @1Bobesh1 vzkazík, případně se mi ozvi e-mailem ondrej.rubes@iinfo.cz

Aktuální epizoda

Epizoda S00E16: Revolution of the Daleks

Reklama

Doktor kdo?

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny