Doctor Who (Pán času) S02E01: New Earth

S02E01: New Earth

S02E01: New Earth

Desátý Doktor a Rose cestují na Novou Zemi do roku 5 miliard, kde potkávají i několik starých známých… ne všechna shledání ale budou příjemná.

cz sk
15.4.2006
8 620 000
45 minut

Obsah

Rok pět 5000000023. Po zničení Země lidstvo a ostatní druhy osídlí novou planetu a pojmenují ji Novou Zemí. Právě sem se nyní vydává desátý Doktor s Rose, aby navštívili nemocnici Nového New Yorku, kam Doktora pozvala Tvář Boe, se kterou se Doktor setkal už ve své neváté inkarnaci (The End of the World). A zatímco Tvář Boe, která je podle legend miliony let stará, umírá, všem ostatním v nemocnici se daří výtečně a zdejšímu řádu kočičích sester (koček evolucí vyvinutých až v humanoidy) se daří léčit nemoci, na které, jak Doktor sám ví, nebudou objeveny léky ještě další tisíce let.

Rose se oddělí od Doktora a je vlákána do sklepení, kde se opět setká s lady Cassandrou, „posledním čistým člověkem“. Za pomoci svého posluhovače klona Chipa se Cassandra Rose zmocní a přemístí svou mysl do jejího těla. Poté se v těle Rose opět připojuje k Doktorovi a společně objeví masivní podzemní komplex plný uvězněných lidí, respektive lidských klonů, kteří jsou infikováni nejrůznějšími nemocemi vesmíru – právě díky nimž se kočičím sestrám daří nacházet protilátky proti všem z nich. Cassandra Doktora uvězní do jedné z komor pro klony, později však komory v jedné sekci omylem otevře a Doktor a postupně i všechny infikované klony se dostanou na svobodu. Celá nemocnice je nyní v karanténě.

Doktor s Rose, o které již ví, že ji ovládá Cassandra, se snaží zastavit klony a jimi šířenou infekci, během čehož Cassandra několikrát vystřídá tělo Rose i Doktora. Doktorovi se nakonec podaří aplikovat všem infikovaným klonům léčivá séra, díky kterým se všechny klony uzdraví a nechají tak vzniknout rase nových lidí.

Cassandra se z nouze dostává do Chipova těla, které však pomalu umírá. Jako poslední gesto soucitu tak Doktor Cassandru v Chipově těle prostřednictvím TARDIS umožní setkat se s jejím mladším a krásnějším já. Když se Doktor nakonec ptá Tváře Boe, proč ho do nemocnice přivolala, řekne mu, že to se dozví až při jejich třetím a finálním shledání.

Info

Český název: Nová Země
Režie: James Hawes
Scénář: Russell T Davies
Hrají: David Tennant (desátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), Struan Rodger (Tvář Boe), Zoë Wanamaker (Cassandra O'Brien), Sean Gallagher (Chip), …
Naše hodnocení: 60 %

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Úvod s Tennantom navnadil, z desiateho Doctora srší nová energia, ktorá dodáva príbehu potrebnú šťavu a iskru. Doctor tentokrát musí vyriešiť pomerne dosť zapeklitú situáciu a centrom tohto diania sa stala nemocnica. Doctor sa dostal do kontaktu s najrôznejšími druhmi chorôb a tam, kde by to ostatný vzdali, Doctor sa vrhá s entuziazmom a úsmevom na tvári do akcie. Doctor stvárnený Davidom Tennantom je šialenejší, ako kedykoľvek predtým a jeho hlava je plná ešte šialenejších nápadov. Jediné čo brzdí dej a predovšetkým Davida je pokuľhávajúci scenár, ktorý nevyužil úplný potenciál. Ale pevne verím, že na Davidove herectvo ešte len dôjde rada a dostatočným priestorom sa naplno odtrhne z reťazou. A tiež bola celkom škoda, že sa Tennant musel pre potreby seriálu vzdať svojho škótskeho akcentu.

10.4.2021 | 22:52:21
Mary Jane Song

New New New New New New New New New New New New New New New York nikdy nemohlo být vtipnější a roztomilejší než z úst 10. Doktora. :)

15.2.2015 | 11:49:28
alexis

Nový Doktor, nová chemie mezi jeho společnicí – tady to začalo.

7.9.2013 | 14:05:12

Starej se o Doctora Who

Sleduješ Doctora Who? Chceš spravovat tento web? Tak nám dejte vědět.

Napiš @1Bobesh1 vzkazík, případně se mi ozvi e-mailem ondrej.rubes@iinfo.cz

Aktuální epizoda

Epizoda S00E16: Revolution of the Daleks

Reklama

Doktor kdo?

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny