Doctor Who (Pán času) S04E08: Silence in the Library

S04E08: Silence in the Library

S04E08: Silence in the Library

Doktor dostane na psychopapír podivnou zprávu, aby se dostavil do „Knihovny“, umělé planety v 51. století sloužící jako největší archiv literatury ve vesmíru. A když tam následně s Donnou dorazí, Doktor zjistí, že tu skutečně není něco v pořádku.

31.5.2008
6 270 000
45 minut

Silence in the LibraryNa celé planetě totiž kromě nich není živé duše – tedy přesněji řečeno jakýchkoliv humanoidních tvorů, přestože při zobecnění hledání na libovolnou formu života počítač Knihovny napočítá bilión a více entit.

Vše začne být ještě divnější, když se k Donně a Doktorovi náhle připojí archeologická expedice pod vedením profesorky River Song. Ta se ukáže být starou známou Doktora a zjevně i jeho společnicí na mnoha společných dobrodružstvích. Jediný problém však je, že on ji nezná; River ho totiž svou zprávou na psychopapír kontaktovala příliš „brzy“ a přivolala tak takového Doktora, který se s ní ještě nesetkal.

Při delším zkoumání Doktor zjišťuje, s čím všichni zúčastnění mají tu čest. Celou Knihovnu zřejmě obsadila Vashta Nerada, mikroskopický masožravý roj žijící ve tmě, který se často maskuje jako druhý stín vybrané oběti, než ji celou během zlomku vteřiny obere na kost.

Doktor tak s celou expedicí musí prchat o život před novým nepřítelem, zachránit Donnu, která uvízla v systému Knihovny, a především zjistit, kdo že vlastně je River Song.

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Mary Jane Song

Na tento dvojdíl jsem šla s lehkým váháním. Proč? River Song. Zjištění, že se tato dáma stane mou nejoblíbenější postavou v celém seriálu, mne stále ještě překvapuje. Velmi šťastně překvapuje. :)

15.2.2015 | 12:12:24
katielukesh

Úžasný dvojdíl, zaslouží plný počet. Moffat to v téhle době ještě nepřeháněl a navíc tu je ještě David Tennant, který je nepopiratelně nejlepším Doctorem. Jeden z mých nejoblíbenějších dílů. <3

26.1.2015 | 18:13:15
Pozpáteční žirafa

Knihovna!

6.12.2014 | 23:53:09
NiennaTasart

Perfektní dvojdíl. Jen to asi nebyl dobrý nápad, pouštět si to před spaním, neumím usnout za světla.

10.3.2014 | 19:09:18
alexis

Moffatovina z dob, kdy ještě psal úžasné příběhy. Člověk zamáčkne slzu při srovnání se současnou úrovní seriálu. Krucifix, nebylo to jen tím Tennantem, i když on byl výborný Doktor.

2.7.2013 | 20:32:22

Doctor Who (Pán času)
94/100 - 442×

Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Pauza
vysílání
12 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Peter Capaldi (dvanáctý Doktor), Jenna Coleman (Clara Oswald), Matt Smith (jedenáctý Doktor), Karen Gillan (Amy Pond), Arthur Darvill (Rory Williams), Neve McIntosh (madam Vastra), Dan Starkey (Strax), David Tennant (desátý Doktor), Freema Agyeman (Martha Jones), Catherine Tate (Donna Noble), John Simm (Vládce (obnovené série)), Alex Kingston (River Song), Christopher Eccleston (devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness)

Aktuální epizoda

Epizoda S00E16: Revolution of the Daleks

Doktor kdo?

Reklama

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny