Doctor Who (Pán času)
94/100 - 455×

Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Pauza
vysílání
13 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Peter Capaldi (Dvanáctý Doktor), Jenna Coleman (Clara Oswald), Matt Smith (Jedenáctý Doktor), Karen Gillan (Amy Pond), Arthur Darvill (Rory Williams), Neve McIntosh (Madam Vastra), Dan Starkey (Strax), David Tennant (Desátý Doktor), Freema Agyeman (Martha Jones), Catherine Tate (Donna Noble), John Simm (Vládce (obnovené série)), Alex Kingston (River Song), Christopher Eccleston (Devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness)

S04E09: Forest of the Dead

S04E09: Forest of the Dead

Průzkumná archeologická expedice pod vedením Doktora prchá před mimozemským rojem Vashta Nerada, přičemž se její členové jeden po druhém stávají jeho oběťmi. Mezi tím Donna nevědomky prožívá falešný virtuální život uvnitř systému Knihovny.

6.6.2008
78 400 000
45 minut

Forest of the DeadDoktor se s Vashtou Neradou snaží navázat kontakt – nerozumí tomu, jak se masožravý roj objevil zde, navíc v tak velkém počtu. Vashta Nerada totiž loví výhradně v lesích, kde se rodí ze spórů ve stromech… Pak to Doktorovi dojde: v Knihovně, ve skladišti bilionů knih, se Vashta Nerada vylíhla z té největší sbírky slisovaných stromů ve vesmíru.

Doktor nyní musí do správného chodu uvést CAL – informační systém knihovny, který po vypuknutí hrozby Vashta Nerada z Knihovny teleportoval přes čtyři tisíce návštěvníků a „uložil“ je do svého systému, kde oni – stejně jako Donna, nyní nevědomky žijí falešným virtuálním životem.

Doktor zjistí, jak vše uvést do normálu, avšak to za cenu vlastního obětování. Na jeho místo ale nečekaně nastoupí River se slovy, že on má ještě celou budoucnost před sebou a jeho budoucí já proto také odjakživa vědělo, že právě zde má River zemřít. Doktorovo první setkání s River se tak zároveň stalo i posledním setkáním River s Doktorem.

Doktor se s Donnou vrací do TARDIS, nakonec mu to ale nedá a chytne se naděje, že jeho budoucí já muselo nějak vymyslet způsob, jak River zachránit. Nakonec v sonickém šroubováku, který v budoucnosti River věnuje před jejím odchodem do Knihovny, objeví datovou zálohu jejího vědomí, které na poslední chvíli uloží do systému CAL, kde se nyní River Song, společně se svým týmem, stává nesmrtelnou.

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Jiri007

Dobry dil, musim řict že jsem nečekal že Cal je vědomi male holky ktera je napojeny na počitač ale musim řict že nemělo chybu jak Donna žila v tom virtualnim světě a i tak si stěžovala a jinak Doktor ten problem s River vyřešil fakt dobře a jsem zvědav kde se River objevi přiště.

redaktor
16.11.2021 | 11:55:45
Milano33

Štýl vyprávania bol velice lukratívny a funkčne rozvrstvení. To, ako sa prelínajú medzi sebou tie dva svety, svet reálny a svet fantázie, bolo veľmi fascinujúce a taktiež prišli na um niekoľko filozofických otázok. Nastáva nám aj kontrast a paralela, keďže virtuálny svet aj napriek faktu, že je to iba počítačová projekcia, umožňuje pociťovať emócie, ako to bolo vidieť napríklad u Donny. I navzdory tomu, že niečo nie je skutočné, sa človek k tomu dokáže naviazať, vytvoriť si vzťah a dokonca to pokladať za pravdu, i keď pomýlenú. Ako k tomu pristupovať je naozaj citlivá a ošemetná záležitosť. A desivé chodby Knižnice, kde sa to hemží tieňmi, sú stále rovnako dychberúce. A vyústenie dejovej línie v Knižnici bolo smutné a dojemné. Kvôli Doctorovmu skleslému výrazu som mal slzy na krajíčku.

26.4.2021 | 11:36:26
FoxieBlack

River :(

13.10.2018 | 9:55:34
ClaireSkywalker

keď to človek vidí druhýkrát, po tom všetkom, čo sa stane… slzám sa nedá zabrániť.

22.4.2018 | 22:53:53
Mary Jane Song

„You watch us run!“

15.2.2015 | 12:12:54
Pozpáteční žirafa

Mám pocit, že jsem někomu naletěla… K čertu s tím!

7.12.2014 | 23:43:17
majklllll

Bye River! :(

27.6.2014 | 21:20:48
alexis

To je prostě úplně jiná liga…

2.7.2013 | 20:34:13

Stav titulků

Epizoda S00E19: The Power of the Doctor

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @fifakovaterka

Překlad sedí: Na všechny dostupné verze

Epizodu nezapomeňte po shlédnutí ohodnotit

Ohodnoťte Doctora Who

Nepřehlédněte

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

V nedělních odpoledních hodinách stanice BBC oznámila hvězdné jméno, které po Jodie Whittaker převezme roli Pána času.

Reklama

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Doktor who?

 

Momentka

Momentka

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama