Doctor Who (Pán času) S05E01: The Eleventh Hour

S05E01: The Eleventh Hour

S05E01: The Eleventh Hour

Doktor zregeneroval. Jeho TARDIS se jako ohnivá koule blíží k Zemi a za dvacet minut nastane konec světa… Brnkačka.

3.4.2010
7 660 000
45 minut

Doktor jakž takž přistane v zapadlé anglické vesničce Leadworth, kde se setkává se sedmiletou skotskou dívkou jménem Amelia Pond. Zatímco Doktor opravuje TARDIS, Amelia mu ukazuje podivnou prasklinu ve zdi v jejím pokoji, při jejímž zkoumání Doktor zjišťuje, že se jedná o prasklinu rozvracející nejen zeď, ale i samotnou kůži vesmíru, skrze níž do našeho světa navíc pravděpodobně cosi proniklo.

Doktor je nucen vrátit se do TARDIS a skočit v čase, aby se stabilizovaly motory. Slíbí Amelii, že se vrátí za pět minut… ve skutečnosti se ale vrací až za dvanáct let, kdy už je Amelie – teď už Amy – dospělá a znovu se tak nyní střetává se svým imaginárním přítelem z dětství, Otrhaným Doktorem.

Současně s Doktorem se ale vrací i Vězeň Nula, interdimenzionální stvoření, které věznila mimozemská rasa Atraxiů, a jemuž se s pomocí praskliny dlouhých dvanáct let dařilo skrývat na Zemi. Nyní ho však Atraxiové objevili a pokud se vězeň odsouzený na smrt do dvaceti minut sám nevydá, Atraxiové zničí planetu, na které se ukrývá. Prostě a jednoduše, dokonalá příležitost Doktorovo nové já pořádně rozehřát.

Na konci všeho, když je Vězeň Nula zatčen a Atraxiové prchají ze Země, když zjišťují, s kým mají tu čest, Doktor se vydává na první projížďku v TARDIS, která sama také prošla náležitou regenerací. Brzy se však vrátí pro Amy – i když tentokrát zase o dva roky po jejich posledním shledání – a nabízí ji stát se jeho společnicí. Amy Pond se tak s Doktorem vydává za nikdy nekončícím dobrodružstvím, a to v předvečer vlastní svatby.

Info

Režie: Adam Smith | Scénář: Steven Moffat Vedlejší role: Arthur Darvill, Caitlin Blackwood, Tom Hopper, Annette Crosbie

Články k této epizodě

Trailer na pátou řadu

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Tak na nového Doctora si vôbec nemusím zvykať, keďže je naprosto boží! Doctor v Mattovom podaní je vážne vyšinutý, čomu ma doháňalo k nekontrolova­teľným záchvatom smiechu. S nim to bola jedna epická a zábavná jazda, ktorá bola priam až k poblázneniu. Však jeho úvodná návšteva škótskeho dievčatka Amelie Pond prekypovalo Doctorovym zdravým šialenstvom. Ja sa Matta Smitha skrátka neviem nabažiť, rovnako ako jeho spoločníčky Amy, ktorá nám z roztomilého dievčatka vyrástla na prekrásnu a pôvabnú ženu. Karen Gillan je naozaj nádherná, tá jej pekná tvárička a do toho tie jej prenikavé oči, ryšavé vlasy a pehy, i jej sexy škótsky akcent jej zostal. Matt a Karen majú spolu úžasnú chémiu, čo je základom dobrého vzťahu. A najkrajšie sa to zužitkovalo pri tej silnej záverečnej scéne. Som rozčarovaný!

29.4.2021 | 18:30:19
Zuzanej

Těžko si zvykám po Tennantovi na tuhle figurku, epizoda ušla, žádný zázrak.

8.6.2019 | 9:32:03
FoxieBlack

Skvělý začátek nové série :) Smitha jsem si fakt rychle oblíbila :)

13.10.2018 | 9:57:02
PatrickD

souhlas,pro mě tež je nejlepší Doktor kterého hrál Tennant.

3.3.2018 | 22:24:40
KateChatt

Nový Doktor, nová společnice, nová TARDIS, nový sonický šroubovák, nová úvodní znělka. Bude těžké si na to všechno zvyknout. Zkusím dát Smithovi šanci, ale pravým Doktorem, pro mě, byl Tennant.

15.1.2017 | 19:39:26
NiennaTasart

Je těžké si zvyknout na další regeneraci a absolutně chápu, že muselo být těžké vyjít ze stínu perfektního Tennanta. Přesto mne tato epizoda příliš nenadchla.

16.3.2014 | 20:46:01
alexis

V Eleventh hour mnohé z triků, kterými je Moffat proslulý, ještě fungovaly. Příběh je zajímavý, řešení už méně. V té době mi Smith absolutně nesedl. Prostě to nebyl Doktor.

7.9.2013 | 14:30:36
labotec

TOP TOP !! Asi 1 alebo 2 najlepší diel…

27.10.2011 | 13:53:36

Doctor Who (Pán času)
94/100 - 444×

Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Pauza
vysílání
12 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Peter Capaldi (dvanáctý Doktor), Jenna Coleman (Clara Oswald), Matt Smith (jedenáctý Doktor), Karen Gillan (Amy Pond), Arthur Darvill (Rory Williams), Neve McIntosh (madam Vastra), Dan Starkey (Strax), David Tennant (desátý Doktor), Freema Agyeman (Martha Jones), Catherine Tate (Donna Noble), John Simm (Vládce (obnovené série)), Alex Kingston (River Song), Christopher Eccleston (devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness)

Starej se o Doctora Who

Sleduješ Doctora Who? Chceš spravovat tento web? Tak nám dejte vědět.

Napiš @1Bobesh1 vzkazík, případně se mi ozvi e-mailem ondrej.rubes@iinfo.cz

Aktuální epizoda

Epizoda S00E16: Revolution of the Daleks

Reklama

Doktor kdo?

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny