Doctor Who (Pán času) S05E03: Victory of the Daleks

S05E03: Victory of the Daleks

S05E03: Victory of the Daleks

Jak už bylo naznačeno v závěru minulé epizody, Doktor se uprostřed druhé světové války (opět) setkává s Winstonem Churchillem. V době, kdy jsou německé nálety nad Londýnem na denním pořádku, však britský premiér získává zvláštní výhodu: armádu robotických vojáků geniálního profesora Bracewella. Při bližším zkoumání však Doktor zjišťuje, že tito jeho „Železňáci“ jsou ve skutečnosti Dalekové.

17.4.2010
6 390 000
45 minut

Victory of the DaleksDoktor přemlouvá Churchilla, aby se Daleků zbavil, dokud může. Ten mu však nevěří, zvlášť proto, jak neuvěřitelně prospěšní Železňáci pro Spojence jsou. Co je navíc zarážející, že na Daleky si nepamatuje Amy, přestože během jejich plánu na zničení reality obsadili celou Zemi.

Doktor se rozhodne jednoho z Daleků vyprovokovat, aby přiznal svou totožnost. To se nakonec podaří a Doktor tak zjišťuje, že přestrojení za poslušné vojáky byla léčka, jak z Doktora, největšího nepřítele Daleků, získat potvrzení, že tito Dalekové jsou skutečně právoplatnými zástupci své rasy.

Dalekové totiž získali jedno z původních genetických zařízení, kterým lze reprodukovat nové jedince. Toto zařízení však stávající Daleky neuznává jako čistokrevné (ve všech čtyřech sériích nového seriálu jsme se setkávali výhradně s šílenými, zmutovanými a pololidskými Daleky), a jediné, co toto přesvědčení dokáže vyvrátit, je ono svědectví Doktora.

Zařízení tak zpracuje nový genetický kód a začne produkovat novou, čistokrevnou rasu Daleků. Nejnebezpečnějších tvorů ve vesmíru.

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Zuzanej

Jestli to půjde v tomhle duchu, tak ten seriál asi nekoukám. zatím nejhloupější epizoda a figurka doktora je hloupá.

8.6.2019 | 23:30:53
NiennaTasart

Vzhledem k předchozím dvěma dílům dávám alespoň 80%

16.3.2014 | 21:36:18
VendyAbb

Jsem jediná, kdo když se objevili barevní Dalekové, chtěl jednoho domů? :D

29.9.2013 | 19:14:00
Weider

Je vidět absence Moffata :-/ … Daleky už by mohli ze seriálu nadobro vyřadit. Nevím koho ještě mohou bavit. V 6. sérii dálekové naštěstí nejsou, tak doufám, že se neobjeví i v budoucnu.

7.1.2012 | 12:05:03

Aktuální epizoda

Epizoda S00E15: Resolution

cz100%
DOKONČENO

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Doktor kdo?

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny