Doctor Who (Pán času) S05E03: Victory of the Daleks

S05E03: Victory of the Daleks

S05E03: Victory of the Daleks

Jak už bylo naznačeno v závěru minulé epizody, Doktor se uprostřed druhé světové války (opět) setkává s Winstonem Churchillem. V době, kdy jsou německé nálety nad Londýnem na denním pořádku, však britský premiér získává zvláštní výhodu: armádu robotických vojáků geniálního profesora Bracewella. Při bližším zkoumání však Doktor zjišťuje, že tito jeho „Železňáci“ jsou ve skutečnosti Dalekové.

17.4.2010
6 390 000
45 minut

Victory of the DaleksDoktor přemlouvá Churchilla, aby se Daleků zbavil, dokud může. Ten mu však nevěří, zvlášť proto, jak neuvěřitelně prospěšní Železňáci pro Spojence jsou. Co je navíc zarážející, že na Daleky si nepamatuje Amy, přestože během jejich plánu na zničení reality obsadili celou Zemi.

Doktor se rozhodne jednoho z Daleků vyprovokovat, aby přiznal svou totožnost. To se nakonec podaří a Doktor tak zjišťuje, že přestrojení za poslušné vojáky byla léčka, jak z Doktora, největšího nepřítele Daleků, získat potvrzení, že tito Dalekové jsou skutečně právoplatnými zástupci své rasy.

Dalekové totiž získali jedno z původních genetických zařízení, kterým lze reprodukovat nové jedince. Toto zařízení však stávající Daleky neuznává jako čistokrevné (ve všech čtyřech sériích nového seriálu jsme se setkávali výhradně s šílenými, zmutovanými a pololidskými Daleky), a jediné, co toto přesvědčení dokáže vyvrátit, je ono svědectví Doktora.

Zařízení tak zpracuje nový genetický kód a začne produkovat novou, čistokrevnou rasu Daleků. Nejnebezpečnějších tvorů ve vesmíru.

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Zuzanej

Jestli to půjde v tomhle duchu, tak ten seriál asi nekoukám. zatím nejhloupější epizoda a figurka doktora je hloupá.

8.6.2019 | 23:30:53
NiennaTasart

Vzhledem k předchozím dvěma dílům dávám alespoň 80%

16.3.2014 | 21:36:18
VendyAbb

Jsem jediná, kdo když se objevili barevní Dalekové, chtěl jednoho domů? :D

29.9.2013 | 19:14:00
Weider

Je vidět absence Moffata :-/ … Daleky už by mohli ze seriálu nadobro vyřadit. Nevím koho ještě mohou bavit. V 6. sérii dálekové naštěstí nejsou, tak doufám, že se neobjeví i v budoucnu.

7.1.2012 | 12:05:03

Doctor Who (Pán času)
94/100 - 431×

Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Pauza
vysílání
12 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Peter Capaldi (dvanáctý Doktor), Jenna Coleman (Clara Oswald), Matt Smith (jedenáctý Doktor), Karen Gillan (Amy Pond), Arthur Darvill (Rory Williams), Neve McIntosh (madam Vastra), Dan Starkey (Strax), David Tennant (desátý Doktor), Freema Agyeman (Martha Jones), Catherine Tate (Donna Noble), John Simm (Vládce (obnovené série)), Alex Kingston (River Song), Christopher Eccleston (devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness)

Aktuální epizoda

Epizoda S12E10: The Timeless Children

sk100%
DOKONČENO

Doktor kdo?

Reklama

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny