Doctor Who (Pán času) S06E04: The Doctor's Wife

S06E04: The Doctor's Wife

S06E04: The Doctor's Wife

Doktor obdrží zprávu od Korzára, svého dávného přítele z Gallifrey. S nadějí, že tak stále mohou žít nějací Páni času, se vydává skrze jednu z časoprostorových trhlin až za hranice nám známého vesmíru – do bublinového vesmíru osídleného pouze malým asteroidem nakupeným odpadky ze všech možných světů.

14.5.2011
7 970 000
45 minut

Obsah

Zde Doktor, Amy a Rory potkávají skupinu groteskních bytostí označujících se jako Strýček, Tetička a Synovec. Dále se zde z ničeho nic objeví i bláznivá Idris, která jakoby Doktora už znala a snaží se mu něco sdělit, ale je ostatními okamžitě odvedena pryč. A nakonec je zde Dům, živé jádro celého asteroidu, které se stará o všechny jeho obyvatele, kteří na něj propadli trhlinou.

Doktor hledá další signály zpráv Pánů času. Nakonec najde pouze staré informační krychle jeho přátel nyní již dávno mrtvých. Vydává se za Idris, aby od ní zjistil, o co tu jde. Až tehdy však teprve zjišťuje, do jak nebezpečné pasti se to chytil.

Zatímco Doktor hledal své dávno zesnulé přátele, Dům uvěznil Amy a Roryho v TARDIS a odlétl s ní z asteroidu, aby se mohl živit na její atronové energii. Žádná bytost se však nemůže jen tak živit energií z TARDIS, dokud je v ní uložena její základní matrice – samotná její duše. Tu tak Dům vložil do těla Idris, k čemuž ostatně využíval všechny obyvatele asteroidu, když se na něm měl nějaký jiný Pan času chytit do stejné pasti, jako Doktor. Ten se tak nyní poprvé v životě setkává se svou TARDIS – svou nejstarší a největrnější společnicí, v lidské podobě. V podobě, ve které s ní může komunikovat.

Zatímco Amy a Rory utíkají chodbami TARDIS – nyní již tedy Domu, aby si zachránili vlastní životy, Doktor se s pomocí Idris – TARDIS pokouší ze skládky plné předchozích obětí Domu postavit vlastní funkční konzoli TARDIS. S pomocí Amy a Roryo, kteří zevnitř deaktivují štíty Domu, se Doktorovi a jeho TARDIS podaří ve své provizorní konzoli dostat na palubu. Zde však vetché lidské tělo Idris zkolabuje a umírá. Těsně před smrtí stihne Rorymu říct pouze to, že „jedinou vodou v lese je řeka“.

Jakmile však Idris zemře, duše TARDIS se z ní uvolní a vrátí se do své vlastní konzole uvnitř modré policejní budky, načež Dům je z ní vypuzen do pustého vesmíru. Doktor, Amy a Rory se tak mohou opět vydávat na další nejrůznější vesmírná dobrodružství. Nyní má však Doktor se svou lodí pouto pevnější než kdy dřív. Nyní totiž Doktor ví, že ho jeho TARDIS miluje stejně, jako on miluje ji.

Info

Režie: Richard Clark
Scénář: Neil Gaiman
Vedlejší role: Suranne Jones, Adrian Schiller, Elizabeth Berrington, Paul Kasey a Michael Sheen

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
IdrisPukke

Sexy byla dobrá ale na 100 to nebylo

20.10.2016 | 19:30:54
Anna10

Před několika měsíci (půl rokem) bych o Doctorovi ani Tardis neměla ani tušení že něco tak božského existuje. Vše začalo když mi v noci (3:00) spadl ovladač z nočního stolku na zem a televize se sama zapnula na ČT. Tu noc tam dávali zrovna tento díl. Nejdřív jsem to chtěla přepnout ,ale na to že je to sci-fi to bylo pro mě až moc zajímavé (dříve jsem moc sci-fi nemusela). Druhý den nebylo co dělat a tak jsem si pustila další díl a pak další a další..... A po několika dalších dílech se ve mě zrodila láska k seriálu Doctor Who. :)

12.7.2014 | 14:27:12
NiennaTasart

Velmi dobrý nápad s mluvící TARDIS, jen jsem asi nepochopila ten „srdceryvnej“ konec. Měl by být rád, že vůbec přežila…

23.3.2014 | 21:04:55
alexis

Nechápu, proč na některé lidi ten díl zapůsobil tak srdceryvně. Do té doby jsem měla pocit, že Tardis je pro Doktora jen dopravní prostředek. Nicméně Sexy a Doktor byli zábavná dvojička.

7.9.2013 | 14:52:38
Aleais

No nechápem, čo sa na tom každému páčilo. Mne to prišlo ako dosť slabá epizóda, kde Doctorovu TARDIS vložili do neurotickej ženy. Trochu akoby sa snažili napodobniť Donnu Noble tým jej rýchlym kvákaním a energiou. Ale akosi to nevyšlo. Myšlienka síce dobrá,ale to prevedenie nič moc. V minulosti tu boli aj oveľa oveľa lepšie epizódy.

21.5.2013 | 17:17:50
labotec

Celkom dobrý diel, no na 100% určite nie…sú tu iný adepti, no bol to jeden z najstrašidel­nejších dielov.

7.6.2011 | 19:31:34

Aktuální epizoda

Epizoda S12E04: Nikola Tesla's Night of Terror

sk100%
DOKONČENO

Doktor kdo?

Reklama

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny