Doctor Who (Pán času)
94/100 - 455×

Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Pauza
vysílání
13 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Peter Capaldi (Dvanáctý Doktor), Jenna Coleman (Clara Oswald), Matt Smith (Jedenáctý Doktor), Karen Gillan (Amy Pond), Arthur Darvill (Rory Williams), Neve McIntosh (Madam Vastra), Dan Starkey (Strax), David Tennant (Desátý Doktor), Freema Agyeman (Martha Jones), Catherine Tate (Donna Noble), John Simm (Vládce (obnovené série)), Alex Kingston (River Song), Christopher Eccleston (Devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness)

Robot of Sherwood - charismatická tuctovka

Robot of Sherwood - charismatická tuctovka

Nepočítaje jeho premiérový výstup ve viktoriánském Londýně, dvanáctý Doktor si svůj historický debut odbyl minulý týden ve středověkém dobrodružství s legendárním Robinem Hoodem. A jak to dopadlo?

0 0
13.9.2014

Udělat kvalitní historickou epizodu Doctora Who není snadné. Většina z nich se totiž drží striktní šablony, ve které nastíní určité konkrétní tematické podmínky z naší historie a ty pak, podle podobně konkrétních pravidel, naruší nějakými mimozemskými silami. Pokud chce tedy historická epizoda nějak zaujmout, musí mít v rukávu i něco navíc.

Například tennantovský příběh The Unicorn and the Wasp s Agathou Christie fungoval jako skvělá parodie a zároveň pocta literárním detektivkám první poloviny 20. století, pozdější Vincent and the Doctor pak zase stál na romantickém a zároveň tragickém vyobrazení umělce Vincenta van Gogha. Jak si ale obstojí Capaldiho středověká návštěva Robina Hooda?

Epizoda Robot of Sherwood má oproti jiným historickým epizodám seriálu Doctor Who jednu značnou nevýhodu. Zatímco epizody jako The Unquiet Dead, The Shakespeare Code nebo právě Vincent and the Doctor se zaměřují spíše jen na konkrétní osobnost, kolem které pak obtáčí svůj vlastní příběh, postava Robina Hooda už sama přichází s vlastním velmi konkrétním příběhem, který všichni dobře známe. A to možná víc, než by bylo záhodno.

Spojení známé legendy o Robinu Hoodovi se zápletkou robotických rytířů, kteří havarovali v Nottinghamu, totiž skutečně nenabízí nic, co by nás vyloženě posadilo na zadek nebo co by do seriálu Doctor Who přineslo něco nového. Co tedy na epizodě Robot of Sherwood upoutá naši pozornost jistě nebude její příběh, jako spíše její postavy, respektive vztahy mezi nimi.

Tom Riley ze seriálu Da Vinci's Demons je skvělý Robin Hood, ještě lepší je však jeho interakce s Capaldiho Doktorem a jejich vzájemná „poměřovací soutěž“ (je to o to zajímavější, protože Robin Hood třeba s Doktorem jedenáctým by naopak mohli být hned od začátku dobří přátelé). Stejně tak výborný je i Ben Miller jako šerif z Nottinghamu, který, přestože je normálně spíše komediálním hercem, dodává tomuto padouchovi ten správný říz. A zapomenout nesmíme ani na Jennu Coleman v roli Clary, která opět dokazuje, kdo je v TARDIS šéf, když přijde do tuhého.

Stručně a jasně, příběh epizody Robot of Sherwood zapomenete při první příležitosti, která se vám naskytne. Mohlo by ale občas stát za to si tenhle díl připomenout už jen kvůli hašteření Doktora s Robinem Hoodem (přestože i to je občas přetažené do extrému), ráznosti Clary a charismatu zločineckého šerifa. Snažit se pochopit logiku střílení zlatého šípu po vesmírné lodi za účelem navýšení její energie ale raději nezkoušejte.

Hodnocení: 70 %

Diskuze /2

Isuzu

Tak ja som si to hned pustila dvakrat, tak sa mi to pacilo:). Aj ked suhlasim s tym, ze som bola nadsena prave z tych interakcii, pribeh naozaj nebol az taky zaujimavy. Jedina skoda, ze Robin tam uz nebude, nevadilo by mi, ak by sa este niekedy s Doktorom stretli.

13.9.2014 | 19:48:51
Peth

U me nejslabsi epizoda obnovenych doktoru. Nudila sem se a pretacela…

13.9.2014 | 22:47:14
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S00E19: The Power of the Doctor

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @fifakovaterka

Překlad sedí: Na všechny dostupné verze

Epizodu nezapomeňte po shlédnutí ohodnotit

Ohodnoťte Doctora Who

Nepřehlédněte

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

V nedělních odpoledních hodinách stanice BBC oznámila hvězdné jméno, které po Jodie Whittaker převezme roli Pána času.

Reklama

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Doktor who?

 

Momentka

Momentka

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama