Doctor Who (Pán času) Analýza prvního traileru na osmou řadu

Analýza prvního traileru na osmou řadu

Analýza prvního traileru na osmou řadu

Po třech krátkých ukázkách jsme se před týdnem konečně dočkali plnohodnotného traileru k nadcházející osmé řadě obnoveného Doctora Who. Co nám tento trailer odhalil? Stupeň spoilerů: 2


0 0
20.7.2014

Thumbnail Play icon

Následující analýza prvního plnohodnotného traileru k osmé řadě seriálu Doctor Who bude vycházet jednak ze zachycených fotek z natáčení, castingu a dalších potvrzených či nepotvrzených informací nakumulovaných za posledních několik měsíců. Tato analýza, stejně jako i zbytek našeho webu, zároveň ignoruje jakékoliv informace z uniklých scénářů či jiných v posledních týdnech zveřejněných materiálů a jakékoliv komentáře pod tímto článkem rozebírající takové informace budou bez upozornění smazány.

Úvod traileru se skládá z montáže různých záběrů na osamocenou a případně i explodující TARDIS. Zároveň se nám tu naskytl i záběr na něco, co připomíná oko Teselecty z šesté řady, pomocí které jedenáctý Doktor fingoval svou smrt. Uvidíme tedy, jestli se stejného stroje dočkáme i v řadě osmé.


Že se v osmé sérii dočkáme i Daleků není žádným překvapením. Úvod tohoto traileru jednak doprovází monolog Daleka a navíc tu máme záběr i na dalecké oko. Dalek v tomto traileru mluví o „návratu života“, což se velmi pravděpodobně vztahuje k samotnému Doktorovi. Někteří fanoušci spekulují, že by to zároveň mohlo předvídat i návrat Davrose, to je ale málo pravděpodobné vzhledem k tomu, že ve finále série bychom se spíš měli dočkat Vládce. Daleky si každopádně užijeme hned ve druhé epizodě osmé řady s názvem Into the Dalek.

Jak jsme si mohli všimnout již z některých fotek z natáčení, dvanáctý Doktor si nový sonický šroubovák jen tak nepořídí a naopak si alespoň do začátku ponechá ten od svého předchůdce.

Vzhledem ke steampunkovému vzhledu této postavy lze soudit, že se jí dočkáme hned v úvodní epizodě Deep Breath. Ztvárnil ji každopádně britský herec Peter Ferdinando.

Nové robotické monstrum pravděpodobně z šesté epizody, které jsme poprvé mohli vidět během natáčení před pár měsíci.

Tento mimozemšťan jako vystřižený z Hvězdných válek by se měl objevit v páté epizodě provizorně pojmenované jako Time Haist. Tento název i pozadí z trailerového záběru značí, že se v tomto díle bude zjevně něco krást. Tento mimozemšťan, přestože v tomto případě je digitální, navíc náramně připomíná jakéhosi mimozemského Minotaura z natáčení z předchozího odkazu.

První záběr na Dannyho Pinka, novou posilu TARDIS.

Pravděpodobně do samotného finále by se měl vrátit UNIT spolu i s Kate Stewart, jak jsme mohli opět vidět na několika fotkách z natáčení.

Dvanáctý Doktor v osmé řadě zamíří „do temnoty“. Jen aby se ale po cestě nesrazil s posádkou vesmírné lodě Enterprise režiséra J.J. Abramse.

Hned v úvodní epizodě odehrávající se ve viktoriánském Londýně se opět setkáme i s vyšetřovacím triem madam Vastry, Jenny a Straxe.

Pokud vás zklamalo, že v epizodě Dinosaurs on a Spaceship jsme si pořádně neužili žádného Tyrannosaura Rexe (kromě jednoho spícího), osmá řada vám to zjevně nahradí. Přestože není jasné, jedná-li se skutečně o T-Rexe (na to je trochu moc velký), jakákoliv velká řádící obluda nám jistě přijde k duhu, pokud tedy bude ve výsledné epizodě dobře vypadat. Tady se naše přerostlá ještěrka každopádně promenáduje kolem Westminsterského paláce, možná se jí tedy dočkáme opět už v úvodní viktoriánské epizodě. Že by snad nějaký ztracený bratranec madam Vastry?

Ve druhé epizodě se zjevně dočkáme nejen Daleků, ale rovnou i velké dalecké lodi, se kterou si v traileru hraje na honěnou malá vesmírná stíhačka.

Zjevně jeden z robotích rytířů třetí epizody Robots of Sherwood, ve které se dočkáme Robina Hooda a šerifa z Nottinghamu.

Není lepší způsob, jak odstartovat novou sérii, než menší večerní projížďkou v pyžamu na koni. Ano, tento záběr je opět z úvodní epizody.

Už jsme se zmínili o tom, že v osmé řadě se objeví Dalekové?

Diskuze /11

bad mother fucker

Spock a Doktor.......za­jímavá představa

#6 Akitenshi
20.7.2014 | 20:12:17
Julka

Díky za článek ;)

20.7.2014 | 22:20:58
chir

a Dalekové tam budou?

#4 REGISTRACE
webmaster
21.7.2014 | 1:00:40
REGISTRACE

určitě#3 chir:

21.7.2014 | 9:13:06
Yann

Vraťte mi Amy, Roryho a River a budu nejšťastnější seriálový maniak v téhle části vesmíru. Jinak to vypadá, že se seriál dost vrátí do podobného stylu vyprávění jako v první a druhé sérii Doktora. Kéž bych se pletl.

#10 anet446 #11 Ikari
22.7.2014 | 14:42:15
Akitenshi

#1 bad mother fucker: Mě by spíš zajímalo Clara a Kirk…

24.7.2014 | 13:35:22
kanana

dinosaurus = ztracený bratranec madam Vastry xD

24.7.2014 | 16:26:16
Borgia

mne nevadí, že doktor je starší. slintala som nad všetkými doktormi(ktorých som videla v seriáli-9,10,11). a už som mala aj obdobia obsesie malkovichom, či rickmanom, takže nejaký capaldi rozhodne nebude problém :-P Dúfam, že sa river vráti, ako píšu vyššie. vekovo mi pasuje skôr ku capaldimu, ako k mattovi :) <3

28.7.2014 | 0:45:52
Zaphod42

hezký článek, díky :-)

28.7.2014 | 21:08:33
anet446

#5 Yann: přesně, pond family byli nejlepší

1.8.2014 | 19:12:05
Ikari

#5 Yann: kéž bys měl pravdu! ale to se asi nestane T_T – jinak Amy byla moje nejmene oblibena companionka – i Martha byla lepsi – a RIver mě štvala, kdykoliv jsem ji viděl

5.8.2014 | 11:54:45
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Soutěž

Vyhlášení výherců soutěže o lístky na WHOCON

Vyhlášení výherců soutěže o lístky na WHOCON

V minulých dnech jste na tomto webu měli možnost soutěžit o dva lístky na letošní WHOCON, který se uskuteční ve dnech 17. až 19. listopadu v Brně. Pojďme si teď společně představit výherce a správné odpovědi na soutěžní otázky.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Aktuální epizoda

Doktor kdo?

Momentka

Momentka

Narozeniny