Doctor Who (Pán času) Analýza trailerů k The Day of the Doctor

Analýza trailerů k The Day of the Doctor

Analýza trailerů k The Day of the Doctor

Místo dalšího vzpomínání na historii seriálu Doctora Who jsme se v rámci našeho výročního speciálu dnes rozhodli nabídnout vám naopak něco trochu aktuálnějšího, a sice pečlivý rozbor prvních dvou trailerů ke speciální epizodě The Day of The Doctor. Co nám nabídly?
Stupeň spoilerů: 2


1 0
10.11.2013

Pro začátek je třeba říct, že přestože trailery ke speciálu The Day of the Doctor prozatím vyšly dva, bohatě stačí čerpat až z toho druhého, který je de facto „pouze“ prodlouženou verzí traileru prvního. Pokud jste ho ale zároveň z nějakého nepochopitelného důvodu dosud neviděli, tady je:

Při analýze tohoto traileru budeme vycházet z našeho souhrnu informací k 50. výročí.


Jedenáctý Doktor se nám svěřuje s tím, že na jeden svůj minulý život se velmi usilovně snaží zapomenout. To potvrzuje teorii, že „zapomenutý Doktor“ v podání Johna Hurta je minulou inkarnací Doktora, pravděpodobně z dob poslední Velké časové války (mezi osmou a devátou inkarnací), v jejímž závěru byl Doktor pro vyhlazení Daleků nucen obětovat i rasu Pánů času. Pro tuto teorii by se nicméně pořád hodilo víc důkazů. Jako třeba nějaké záběry ze samotné Časové války.

No vida… A tady jsou. :)

Desátý Doktor přistává v 16. století, aby odhalil spiknutí usilující o život královny Alžběty (respektive design TARDIS i lokace scény tomu odpovídají, kazí nám to jen ona polňačku brázdící motorka). TARDIS jedenáctého Doktora je pak (velmi pravděpodobně organizací UNIT) unášena před londýnskou Národní galerii, ve které se odehrává první epizodní klip.

Čas na měření šroubováků. Jedenáctka ho má sice většího, Desítka má ale zase vysouvací!

Že se má v The Day of the Doctor objevit i „Brigadýrova“ dcera Kate Stewart v podání Jemmy Redgrave, to už víme nějakou dobu. Že zde bude ale rovnou dvakrát?

„Předělal sis to tu… Nelíbi se mi to.“ Aneb desátý Doktor odkazuje na kultovní hlášku Doktora druhého. Takových malých odkazů si v tomto speciálu užijeme asi požehnaně.

Rasa Zygonů z klasických sérií byla do této epizody potvrzena už poměrně dávno. Budou právě Zygoni usilovat o život královny Alžběty?

Královna Alžběta v podání Joanny Page prchající pravděpodobně před… Inu, však už víte kým.

Další pěkný odkaz na klasické série. Mezi výzkumníky UNIT se zjevně stala velmi populární ikonická šála čtvrtého Doktora.

Tajemné zařízení, které bude mít v celé epizodě zřejmě klíčovou funkci. Více o něm sice zatím nevíme, vzhledem ke všemu, co jsme ale v trailerech viděli, se nabízí zajímavá myšlenka, že zapomenutý Doktor bude při likvidaci Daleků a Pánů času v závěru poslední Časové války potřebovat pomoc Doktora desátého a jedenáctého, zároveň i s použitím právě tohoto zařízení.

Přestože blíže toho moc opravdu nevíme, s přihlédnutím k teorii o genocidě Pánů času a Daleků by toto tajemné zařízení zároveň mohlo být takzvaným „Momentem“. Viz. níže.

Steven Moffat nám pro výroční speciál nedávno slíbil „nejstylovější výstup z TARDIS“. Jestli tohle nebude ono, pak už nevím.

Celá úloha Rose ve výročním speciálu je zatím jakási podivná. Když totiž pomineme ony podezřele svítící oči, Rose má v trailerech navíc i účes z dob svých cest s Doktorem devátým, nikoliv desátým. A navíc to, jak ke konci ukázky promlouvá k zapomenutému Doktorovi, vyvolává otázku, jestli se vůbec skutečně jedná o Rose, nebo spíše o nějakou projekci či manifestaci něčeho jiného.

Zároveň je třeba probrat i její repliku „The Moment is coming,“ kdy může mluvit jednak obecně o nadcházejícím čase, nebo také o skutečném Momentu, který měl podle rady Pánů času v úvodu The End of Time použít Doktor k vyhlazení Pánů času a Daleků. Momentem by v takovém případě mohlo být ono tajemné zařízení zapomenutého Doktora.

A pěkná perlička na závěr. Interiér TARDIS zapomenutého Doktora.

Diskuze /12

Liss93

Kde je ten kůň? Neviděla jsem ho.

10.11.2013 | 19:06:07
alexis

A kdo je na tom koni? Ale co, však se to brzo dozvíme:-) BTW, jak se tam spolu 11. a 10. kočkují, to je jen přilévání oleje do ohně šílených autorek slashe. Hm, já osobně ho samozřejmě nečtu, ba ani nevím, co to je…

10.11.2013 | 19:42:55
Blaze

Ten kůň vypadá jako ten z dílu s Madame de Pompadour

10.11.2013 | 22:11:46
Kixxon

Ja si nemyslím že Rose tie oči svietia. Skôr si myslím že to je odraz v očiach niečoho čo vidí :)

10.11.2013 | 22:17:11
Liss93

Na tom koni je podle mě David, to už je jeho výsada :D A za ním možná Matt. Princové jsou out, nejlepší jsou Doctoři na bílém koni.

10.11.2013 | 22:45:52
hanis93

po 20× minimálně a furt je to super!!! Už se nemůžu dočkat

10.11.2013 | 23:07:51
Hurley

Do analýzy jsem přidal něco, co sem si napoprvé neuvědomil. A sice když Rose („Rose“?) říká „The moment is coming“, může mít na mysli doslova Moment, o kterým se zmiňovali Páni času v The End of Time, že právě s jeho použitím Doktor zlikviduje Daleky a Pány času.

webmaster
11.11.2013 | 8:32:25
Lukas1987NR

prispevok bude obsahovat moje osobne spoilerovanie :D cize na jednej foto mackaju to podivne tlacitko vsetrci traja asi to bude mozno sposobene zmierenim sa neskorsich doktorov a snahou pomoct nech vsetku tu zodpovednost nenesie sam on

#9 alexis
11.11.2013 | 16:03:35
alexis

#8 Lukas1987NR: To je dobrá úvaha.

11.11.2013 | 19:49:44
Hurley

Teď už sem možná solidně mimo, ale nemyslíte si, že by „Rose“ mohla být nějakým zhmotněním nebo manifestací časovýho vortexu potom, co ho ve finále první řady Rose vstřebala (k tomu by dával smysl i ten Bad Wolf)?

#12 alexis
webmaster
12.11.2013 | 14:26:57
leondryaso

Řekl bych tedy, že Rose bude úplně normální tak jak ji známe. Ty „žluté oči“ bych taky typoval na odraz něčeho a třeba podle toho kousíčku, kde se směje, mi připadá celkem lidsky.

12.11.2013 | 18:54:40
alexis

#10 Hurley: Já myslím, že „Rose“ bude skoro určitě zhmotněním něčeho, ale jestli to bude samotný časový vortex, to se neodvažuju hádat. Logiku by to ale mělo. Jak to chápu já, časový vír je v podstatě rozprostřený přes všechen čas a prostor, jak řekla Rose – vidí budoucnost i minulost. Může tedy vidět lidskou Rose a její přátelství s Doktorem a proto na sebe vezme její podobu (nebo možná proto, že ho už jednou vstřebala). Jen mi nejde do hlavy, proč by si jí Doktor nepamatoval, a když už o tom mluvíme, proč si 10. doktor nepamatoval své jedenácté já.

12.11.2013 | 22:53:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Soutěž

Dorazte na letošní WHOCON

Dorazte na letošní WHOCON

Letos na podzim se opětovně uskuteční největší sraz českých a slovenských fanoušků britského seriálu Doctor Who. Uvnitř článku zjistíte, co všechno letošní ročník nabídne, a navíc máte možnost vyhrát dva lístky na tuto dnes již tradiční akci.

Reklama

Aktuální epizoda

Doktor kdo?

Momentka

Momentka

Narozeniny