Doctor Who (Pán času) Analýza trailerů k The Time of the Doctor

Analýza trailerů k The Time of the Doctor

Analýza trailerů k The Time of the Doctor

Většinu informací ohledně nadcházejícího vánočního speciálu s názvem The Time of the Doctor drží BBC silně pod pokličkou. Jistě víme pouze to, že se má jednat o finální příběh jedenáctého Doktora, po kterém nastoupí Doktor dvanáctý. Co víc jsme však schopni o tomto speciálu vyčíst z jeho dvou uveřejněných trailerů?
Stupeň spoilerů: 2


1 0
20.12.2013

Čas na poslední poklonu,
jako už tolikrát dříve

Jedenáctá hodina je ve skonu,
k hodině dvanácté je ručička blíže

Trailer od BBC

První půlminutový trailer k vánočnímu speciálu The Time of the Doctor uvedla stanice BBC minulý týden. Vedle tohoto traileru je však třeba zmínit ještě i teaser trailer, který byl zveřejněn hned po premiéře výročního speciálu The Day of the Doctor.


Thumbnail Play icon

Prodloužený trailer od BBC America

Ta pořádná kanonáda nových záběrů nás však čekala až ruku v ruce s minutovým trailerem americkým, který stanice BBC America zveřejnila uplynulou středu.

Thumbnail Play icon

V následujícím textu si budeme analyzovat ty nejzajímavější části obou ukázek. Případné větší spoilery zde budou speciálně vyznačeny, abyste si nezkazili možné překvapení.

Obyčejný záběr na Doktora ve vesmíru, říkáte? Co to však vidíme za ním? Že by loď Daleků, archu Silurianů a Byzantii?

Jeden ze záběrů na Vánoční městečko, které má být údajně, stejně jako dějiště větší části celé epizody, umístěné na planetě Trenzalore.

Clara představuje Doktora své rodině. Otce Clary Davea hraje James Buller (doteď jsme ho znali pouze v mladší podobě z epizody The Rings of Akhaten), její babičku pak ztvárnila Sheila Reid, která se v seriálu objevila už během jednoho z příběhů šestého Doktora.

Záhadná Tasha Lem v podání Orly Brady. Má se jednat o starou (leč pro nás zcela novou) Doktorovu známou a matriarchu jistého náboženského řádu, který se Doktor z nějakého důvodu rozhodne navštívit.

Doktor vede skupinu řádu Ticha? Inu, rozhodně to vypadá zajímavě.

Vedle Ticha se v této epizodě máme doškat i Kyberlidí, Daleků a Plačících andělů.

Známé záběry z jedenácté epizody šesté řady The God Complex, ve které Doktor, na rozdíl od nás, v pokoji číslo jedenáct spatří svůj největší děs. Z Moffatovy strany je to výborný tah, že se k tomuto tématu, jenž by jinak zůstalo nevyřešeno, rozhodl vrátit.

„Nastane nová Časová válka“, „Obléhání Trenzalore započalo“ a „Tento svět shoří“. Na kolik má teda být Tasha Lem Doktorovým spojencem? Teď už to tak totiž moc nevypadá. K motivacím této postavy však přesto možná máme jedno vysvětlení. Nebojíte-li se proto spoilerů, můžete odhalit následující zprávu.

Podle tohoto obrázku to totiž vypadá, že Tasha Lem je robotickým agentem Daleků.

Diskuze /1

Liss93

Už se mooooc těším!! I když, jak se to vlastně vezme :D

21.12.2013 | 1:32:55
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Soutěž

Vyhlášení výherců soutěže o lístky na WHOCON

Vyhlášení výherců soutěže o lístky na WHOCON

V minulých dnech jste na tomto webu měli možnost soutěžit o dva lístky na letošní WHOCON, který se uskuteční ve dnech 17. až 19. listopadu v Brně. Pojďme si teď společně představit výherce a správné odpovědi na soutěžní otázky.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Aktuální epizoda

Doktor kdo?

Momentka

Momentka

Narozeniny