Doctor Who (Pán času) Co a proč bylo z nové epizody vystřiženo

Co a proč bylo z nové epizody vystřiženo

Co a proč bylo z nové epizody vystřiženo

Včerejší epizodu Robot of Sherwood čekalo na poslední chvíli vystřižení jedné z klíčových scén v jejím finále. Okolnosti této editace byly ale bohužel podstatně vážnější, než byste u seriálu jako Doctor Who mohli čekat.


0 0
7.9.2014

Vystřiženou scénu si v následujícím odstavci popíšeme. Pokud jste tedy epizodu Robot of Sherwood ještě neviděli, dál samozřejmě nečtěte.

V této původní scéně totiž finální konflikt mezi Robinem Hoodem a šerifem z Nottingamu dopadl trochu jinak. Nejdřív to totiž vypadá, že Robin duel prohraje, s pomocí Doktora se mu ale nakonec podaří šerifa porazit a setnout mu hlavu, která se skutálí napříč místností. Šerifova uťatá hlava však náhle začne mluvit a odhalí, že při havárii vesmírné lodi byl šerif smrtelně zraněn a robotičtí rytíři tak udělali napůl robota i z něj. Skutečnost, že šerif byl sám napůl robot, tak výrazně dokresluje význam této postavy v celé epizodě.


Tato důležitá pasáž byla z finále epizody Robot of Sherwood nakonec vystřižena jako projev úcty ze strany BBC k nedávným událostem z Blízkého východu, kdy dva američtí novináři James Foley a Steven Sotloff byli 19. srpna a 2. září popraveni setnutím hlavy teroristickou skupinou Islámský stát. V tuto chvíli je v zajetí extremistů a tudíž i ohrožení života stále ještě i jeden britský novinář.

Diskuze /27

ruincz

I tak by to tu epizodu nespasilo. Zatim tři díly a ani jeden nebyl moc dobrej.

7.9.2014 | 13:52:39
Cracher Mortel

taky se mi zdá, že to není ono pořád :(

7.9.2014 | 15:06:44
Edvin

No jo, scénáře zatím nejsou nic moc, ale je to i novým Doktorem. Capaldi mě pořád nepřesvědčil. Doufejme, že se sním budeme muset smířit jen na jednu sérii, stejně jako s devátým Doktorem.

#4 Nemesis23 #23 mrjablko
7.9.2014 | 16:06:45
Nemesis23

#3 Edvin: prej smířít! já se naopak nikdy nesmířila s tim, že devítka měla oproti desítce a jedenáctce tak málo prostoru :-( a capaldi je pro mě výbornej Doktor! a zatím to jediné, co pro mě novou sezónu táhne.

7.9.2014 | 16:41:49
Isuzu

Tak to som prekvapena z tychto negativnych hodnoteni, ja som sa teda dobre bavila a zatial som z novej serie aj Doktora nadsena a myslim si, ze tieto casti su rozhodne lepsie ako boli prve diely minulej serie.

#6 Drewina
7.9.2014 | 16:44:35
Drewina

#5 Isuzu: Souhlas, já jsem velice nadšená jak z Capaldiho, tak i z vývoje seriálu. :)

#8 Borgia
7.9.2014 | 18:28:53
Edvin

Všichni z předchozích Doktorů měli nějaký charakteristický osobnostní rys. Když vezmu jen předchozí 3 Doktory, tak devítka byl takové bezstarostné dobrodružné povahy, desítka byl takový citlivý hrdina a jedenáctka byl tak trochu zmatený ňouma. Když pominu první díl, kde se Capaldi chová jako nepříčetný, tak jsem zatím nepostřehl, že by měl nějakou stabilní osobnost.

#9 Borgia
7.9.2014 | 18:49:35
Borgia

#6 Drewina: Veru. ja by som pokojne pozerala 4 série/alebo aj viac/ s deviatkou, aj s desiatkou, aj s jedenástkou, a aj s dvanástkou. seriál má rôznr odtiene podľa toho, kto hrá doktora, a podľa scenáristov. a nejako výrazne ma nesklamal ani jeden z nových doktorov(starých som nevidela), a neviem si spomenúť ani na menšie sklamania. úprimne, nie som fanúšik scifi žánru, ale toto má presne tú štipku, aby bol doktor u mňa na piedestáli a nekrizicky som zbožňovala všetky jeho inkarnácie (na veku tiež nezáleží, nad všetkými „slintám“ rovnako <3 :-P :-D )

7.9.2014 | 18:56:23
Borgia

#7 Edvin: možno je „stabilne nepríčetný“ :-P

7.9.2014 | 19:01:28
zlatodeni

Teď jsem dokoukala epizodu a šerif při boji s Robinem, těsně před tím než ho shodil do roztaveného zlata, zmínil, že je první svého druhu – napůl člověk napůl robot.

webmaster
7.9.2014 | 19:03:19
Pikiss

S inými doktromi som sa vždy „vžil“ tak po jednej, s mattom pod dvoch epizodach ale tak s tymto mi to stále nejako nejde.. ako bolo hore povedané stále nemá svoj osobnostní rys, všetci nový doktori boli niečim iný ako obyčajní ľudia ale tento.. tento zatial neukázal nič extra, popravde vôbec by mi nevadilo kebyže ho po tejto sezóne vymenia, nie žeby nebol dobrý herec ale proste mi do role doctora nesedí, ale ktovie možno sa mu nato podarí nadviazať, a bude obľúbený ako ostatní v novej sérii, lebo ako vidim polovica ho má rada a druha zasa nie, ja sa bohužial radím k tej druhej a príde mi že clara je výraznejšia ako samotný doctor, čo mi nepríde správne.

7.9.2014 | 20:23:32
Apostrof

Jestli si myslíte, že po třech dílech prokouknete celou jeho osobnost, tak nevím proč vůbec sledujete seriály. Capaldi je v roli naprosto výborný. Ale možná nepochopený mladším obecenstvem, protože vnáší do seriálu něco, co divák nových sérií nezná. Doktora jako staršího muže bez trpělivosti s dosti cynickým pohledem na události, které se kolem něj dějí, viz. scéna, kdy naprosto chladnokrevně a bez mrknutí využije vojáka odsouzeného na smrt imunitním systémem Daleka. Série se ještě ani nerozjela a vy už ji/ho zatracujete. Nechte si své soudy na konec.

7.9.2014 | 20:25:48
Menhant

Zatim nejhorší a nejnudnější představitel Doctora. A třetí epizoda byla dost ubohá, jak kdyby tam byl Robin a jeho „družina“ na drogách..

#14 Nemesis23
7.9.2014 | 20:55:19
Nemesis23

#13 Menhant: za tohle si možná vysloužím ukamenování – ale pro mně je zatím Capaldi zajímavější než Tennant :-D :-D ten mě dostal až někdy u své třetí řady. Sto lidí – sto chutí.

7.9.2014 | 21:10:44
RoseBlaken

Já mám docela Capaldiho ráda, je to zase úplně jiný doktor, než na jaké jsme byli zvyklí – Jiná povaha, jiný humor…

7.9.2014 | 21:32:14
barahir

Hmm, to je hezký, ale pak ztrácí smysl, že celou epizodu mluvili o šerifovi jako o napůl robotovi, taky mi to vrtalo hlavou. Ach ta politická korektnost. :/

Jinak je osmá řada zatím děs a hrůza, ona ani ta sedmá nebyla ze začátku žádnej med, ale díky jedenáctce mě to alespoň bavilo.

redaktor
7.9.2014 | 21:49:34
Londo

Capaldi je velmi výrazný herec, myslím, že s rolí Doktora problém mít nebude.

Daleko víc mi nesedí Clara. Tahle společnice má sice pěknou tváříčku, ale zcela nulovou osobnost a přijde mi jako zdaleka nejslabší Doktorův doplněk nových sérií.

7.9.2014 | 21:56:36
bublifuk

Capaldi je výbornej. Clara zbytečná. Scénáře hrozný.

#20 barahir
7.9.2014 | 22:14:03
Hurley

No je to všecko fakt hrozný. James a Steven můžou být rádi, že se toho nedožili…

webmaster
7.9.2014 | 22:18:36
barahir

#18 bublifuk: Jo docela jsi to vystihl, s tím Capaldim to asi půjde, ale ty scénáře jsou fakt nějaký divný. No a Clara už tomu taky nemá co dát, její příběh je vyždímanej.

redaktor
7.9.2014 | 22:34:39
vikktorko000

Úprimne Capaldi bol pre mňa skvelí ale Mark Gaits ma svojím príbehom dokonale unudil myslím že to bol slabí diel z výborným hereckým obsadením

7.9.2014 | 22:40:55
alexis

Mě tedy Capaldi hodně baví, i Clara je vedle něho zajímavější než za Smithe, jen ty scénáře obecně už delší dobu nejsou až tak úžasné…

7.9.2014 | 23:03:16
mrjablko

Devátý Doktor byl pro mě Doktorem nejlepším – a Capaldi se mi také hodně líbí. Oba jsou více temní, dostatečně sebevědomí, s nikým se nemazlí – takoví trochu Tarantinovští. A tak to má být.

Scénáře nic moc.. A Clara stále velmi slabá.. #3 Edvin:

7.9.2014 | 23:37:11
Wentor

Capaldiho jsem sledoval už v „The Musketeers“ a jako záporák tam byl tak přesvědčivý – hlavně díky tomu, co ho dokresluje i v Doktorovi, což jsou jeho mimické projevy emocí, že jsem jeho postavu vážně neměl rád a přesto byl mnohdy lepší, než hlavní klaďasové. Teď v Doktorovi mi je příjemnější než Tennant, který byl samá Rose… Matt byl dobře švihlej a Amy s ním do dvojky byla perfektní a utáhli spolu i slabší scénáře, ale teď má Capaldi Claru, která byla vyždímaná už na konci minulé série a neměla – alespoň mi co nabídnout a teď se ji možná právě proto – zase jen můj názor – snaží scénáristi dát do popřední a proto jsou ty díly co se děje týká takové neslané nemastné… Ale pokud se někomu nelíbí Capaldi – jak už padlo – sto lidí, sto chutí – a tvrdí, že nemá osobnost – zkuste sledovat jeho mimické projevy…

8.9.2014 | 9:30:04
mumich

Dvanáctný Doktor, stejně jako Peter Capaldi jsou pro mě výborní. Problém mám s řežií, resp. kamerou a scénáři. Co se Clary týče, u té taky někdy nevím, zatím se ještě dá. Ale jak už někdo zmiňoval rozjezd minulé série (někdy ne jenom ten rozjezd) mě taky moc neuchvátil. Inu zkrátka, uvidíme až nám série skončí a uvidíme. Capaldiho byl ale rozhodně neměnil…

8.9.2014 | 14:07:27
Cissia

Po prvním díle bych s kritikou nového ztvárnění Doctora souhlasila. Tam kde mě Matt Smith přesvědčil hned po pěti minutách a David Tennant potřeboval jen o nějaké čestné dvě nebo tři minutky více, Capaldi se trápil a táhl rozporuplným dílem i dlouhou stopáží. Jenže na druhou stranu Doctor měl být zmatený po náročné regeneraci a abych byla uplně fér, nejsem si jistá jestli jsem sama naprosto objektivní :D Byly zkrátka chvíle, kdy jsem si říkala, že stačí už jen maličko a bude to ono, ale ta příslovečná poslední kapka do poháru nikdy nedopadla. Druhý díl mne přesvědčil scénářem, ale absolutně propadl hereckými výkony. Ačkoli je to skoro kacířství, tak jsem se nedokázala ubránit touze vidět v tomto díle hrát Matta Smithe. Ale třetí díl exceloval jak scénářem, tak i výkony. Trvalo to tři týdny, ale konečně vidím v Capaldim ten doctorský potenciál. Dobrou zábavu slibuje i trailer na další epizodu, takže já zůstávám optimistická. Capaldi má možnost i herecké schopnosti být fenomenálním doctorem a jediné co potřebuje je trocha času :)

8.9.2014 | 16:18:44
Hurley

A dost. Nechce se vám všem jít řešit Capaldiho někam jinam než pod novinkou o dvou popravených novinářích? Máme tady na to třeba i fórum a tak.

webmaster
8.9.2014 | 19:53:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Soutěž

Vyhlášení výherců soutěže o lístky na WHOCON

Vyhlášení výherců soutěže o lístky na WHOCON

V minulých dnech jste na tomto webu měli možnost soutěžit o dva lístky na letošní WHOCON, který se uskuteční ve dnech 17. až 19. listopadu v Brně. Pojďme si teď společně představit výherce a správné odpovědi na soutěžní otázky.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Aktuální epizoda

Doktor kdo?

Momentka

Momentka

Narozeniny