Doctor Who (Pán času) Moffat na odchodu. Doktor se vrátí až v roce 2017

Moffat na odchodu. Doktor se vrátí až v roce 2017

Moffat na odchodu. Doktor se vrátí až v roce 2017

Příští série bude pro Stevena Moffata, režiséra a scenáristu Doctora Who, poslední. Další řada nás ovšem nečeká tento rok, ale až v roce 2017.


14 15
24.1.2016

V sobotu na svém blogu BBC oznámilo, že Steven Moffat, dlouholetý režisér a scenárista, odchází od Doctora Who. Příští série, která nás čeká až na jaře roku 2017, bude jeho poslední.

„Je divné mluvit o odchodu, když jsem zrovna začal pracovat na scénářích k desáté sérii, ale pravdou je, že můj timey-wimey čas pomalu dochází,“ vyjádřil se Moffat.


Nahradí ho Chris Chibnall, který se podílel na přípravě nejednoho známého seriálu, například Broadchurch, Law & Order: UK, Torchwood, ale i Doctora Who.

(Chris Chibnall; foto: ITV)

zdroj: Abc.net.au

Diskuze /30

EchoNixe

Podľa mňa, Moffat určite neodíde úplne, stále môže sem-tam prispieť nejakou časťou v ďalších sériách. Ja to vidím ako pozitívum, predsa len, všetci v DW crew hovoria, že proste po čase majú pocit, že je čas posunúť sa ďalej, možno práve to sa stalo Moffatovi. Ďalšie pozitívum je, že teraz by už Sherlock mohol vychádzať pravidelne každý rok, poprípade obrok, predsa len, Martin a Ben sú už zahrnutí aj v iných projektoch. Teším sa, že prichádza niekto ďalší. Chýbajú mi tie epizódy štýlu RTD, Moffatove neskutočne zložité, konšpiráciami naplnené epizódy mi občas spôsobujú akurát tak hlavy bôľ. A nehnevajte sa, ale v jeho príbehoch je viac plot holes, ako v ementaleri. Dúfam, že Doctor sa pod Moffatovou taktovkou ešte poriadne zapotí a potom by sme mohli prejsť na nový štýl, potešil by ľahšie stráviteľný :) a za tú prestávku sú tak trochu zodpovedné aj Olympijské hry, a vraj ešte tento rok dostaneme vianočný špeciál, takže to bude v pohode :)

24.1.2016 | 18:00:33
mal

Jenom dobře. V zásadě nic proti němu, odvedl kus dobré práce napříč seriály, ale ty jeho překombinované výtvory mi už poslední dobou lezou krkem…

#20 Xiris
24.1.2016 | 18:14:59
ElektronickyOtisk

DALŠÍ DOCTOR 2017? FUUUUUUUUUUUU­UUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!

24.1.2016 | 18:26:54
VampKošilka

Klika, že jsem to už přestala sledovat. Ouch, nechtěla bych čekat do roku 2017. Enjoy it!:-D

24.1.2016 | 18:30:24
mv1998

Moffat předvedl v Doctorovi pár neskutečně povedených věcí a jsem jeho fanouškem, ale myslím, že už je zase čas na změnu. Broadchurch je výborný a věřím tak, že se Chrisovi povede i Doctor! Budu mu držet palce! :)

24.1.2016 | 18:56:32
vytany

Pro mě to dobrá zpráva není. Ani to, že musím na další sérii čekat až do roku 2017 ani Moffatův odchod. Říkám jen svůj osobní názor, ale série od RTD se mi ani trochu nelíbily. Většina dílů měla příliš pitomě jednoduchou zápletku a to dokonce natolik, že jsem se u sledování jeho sérií zvládla učit a stejně mi nic neuniklo. Postavy v té době taky nebyly nic moc. Jedinou dobrou společnicí byla Donna a ani představitelé Doctora mi neseděli (nesympatický Ecclestone a Tennant, který byl zpočátku docela dobrý, ale po odchodu Rose se neustále tvářil jako štěně, které necháte uvázané před obchodem) .Na seriál jsem se vlastně začala dívat jen pro to, že jsem viděla pár dílů ze série sedmé (kterou dělal Moffat) a líbilo se mi to, tak jsem začala seriál sledovat od první série obnovení seriálu (klasického DW jsem nikdy neviděla). Bylo docela těžké se prokousat všemi čtyřmi sériemi RTD éry, i když i já musím uznat, že i zde byly díly, které se mi zdály výborné (Empty Child, Blink, The Girl in a Fireplace, Silence in the Library), jenže ty psal vlastně všechny Moffat. Až od páté série se stal DW mým nejoblíbenějším seriálem. Přiznávám však, že bylo pár epizod, kde Moffat taky trochu ujel (finále osmé řady). Je to jen můj názor, každému sedí něco jiného a chápu, že někomu komplikovanost příběhů od Moffata nevyhovuje. Já jsem za tu komplikovanost ráda. Líbí se mi, že u seriálu musím taky trochu přemýšlet, abych vše pochopila. No, doufám, že se aspoň Moffat vrátí v některých epizodách jako scénárista. Každopádně doufám, že Chris odvede dobrou práci a bude lepší než Russell T Davies.

#8 ElektronickyOtisk
24.1.2016 | 23:37:04
Allien9

Jsem ráda, 1.-4. série by RTD pro mě byly nesrovnatelně lep­ší.

25.1.2016 | 12:09:36
ElektronickyOtisk

#6 vytany: Já v tomhle úplně souhlasím. Hlavně mi přijde, že až na zbytečnou překombinovanost, kterou Moffat rozjížděl tak dlouho, až mu samotnému bouchla do ksichtu (nečekaný odchod Smithe a rychlé vyřešení všech zápletek v rámci jednoho dílu, následující fail v osmé sérii) mi přijde, že drtivá většina kritiky Moffata se dá v klidu aplikovat i na RTD. Od kritiky, že Moffat často používá slova jako „nemožná“ a „neuvěřitelná“, že přehání a nenechává postavy zabít (v RTD Rose a její: „This is the day I day“, dále „Všichni Daleci jsou mrtví – nejsou“, „Z alternativní reality se nemůžeš vrátit – můžeš“, „Jsem poslední pán Času – nejsem“), dále „plot holes“, které má prakticky každá epizoda Doctora – protože umí cestovat časem (dejme tomu finále první série by se dalo vyřešit tím, že by Doctor odletěl v čase na nějakou planetu, tam by si v klidu sestroj gigantickou bombu a pak by se vrátil a jednoduše jí umístil do lodě Daleků – pomocí Tardis), čímž nezastírám Moffatovi monstr průsery jako chodící Anděl – socha svobody, ale prostě udělat epizodu Doctora bez plot hole… to není snadné :) Dále vyčítání Moffatovi, za v poslední sérii se Smithem a série s Capaldim, že mu chybí pořádný storyarc – pořádný storyarc přitom předvedl Davis snad akorát ve třetí sérii. Ve finále si myslím, že si vzájemně nemají moc co vyčítat a o to, zda máte radši Davise nebo Moffata, je spíše pocitovka, a zda vám byli sympatičtí herci a společníci. Myslím si, že Moffat udělal pro Doctora opravdu hodně, jeho období patří rozhodně mezi ty lepší (ve srovnání s klasickou řadou se mezi lepší showrunnery řadí rozhodně ale i RTD) a to zejména proto, že v seriálu o cestovateli časem využil cestování časem jako zápletky, nikoliv jen jako křoví. Za to díky. Nedíky za mezipohlavní regenerace, sem trochu rád, že Moffat odchází dříve, než udělá z Doctora ženu.

25.1.2016 | 15:42:45
spockedscully

že bych se zase na DW začala koukat?

webmaster
25.1.2016 | 16:53:24
LilyLacreag

Ja som rada, že Moff už odchádza. Nečakala som, že pôjde tak „skoro“, predsa len sa tam držal zubami-nechtami. Je však už čas na poriadnu zmenu.

Za RTD éry boli jeho epizódy výborné, Blink je doteraz moja obľúbená časť. Odkedy prevzal seriál, jediná časť, ktorá by sa dala porovnať s jeho starou tvorbou, bola Heaven Sent. Nevravím, celkom dobré boli aj Impossible Astronaut/Day of the Moon, Wedding of River Song, Angels Take Manhattan, Day of the Doctor, Listen a povedzme aj Husbands of River Song. Ale zvyšné ma jednoducho nebavili a ten prekomplikovaný príbeh s trhlinami, Trenzalore, Silence, do toho River, neskutočne veľa Clár v časopriestore… človeka začne až bolieť hlava. A to rýchlo napísané zakončenie v Time of the Doctor… Celá Mattova éra ma veľmi nebavila, možno to bol štýl, akým boli Doctor a Amy písaní, ale nechytili ma. Capaldi s Clarou sa mi páčili oveľa oveľa viac v oboch sériách (síce Death in Heaven tiež dopadlo hrozne).

26.1.2016 | 15:53:32
Svorka2933

Nejsem si jistá jestli se desítky dožiju( DW sleduju od října 2015 a stihla jsem to do ještě před vánočním speciálem- momentálně mám příšerné apstynenční příznaky takže jsem načala Klasik). Představa že odchází Moffat je povzbuzující. Jeho hrátky s časem jsou samozřejmě taky možnost, ale ne pro mě. Vlastně se mi hrozně ulevilo po přečtení místních komentářů, že nejsem jediná kdo z toho měl bolení hlavy. Není to špatné, ale nesmí se to přehánět, jinak se to člověku zají. Jinak veskrz souhlasím se vším co tu bylo řečeno. Jen se trochu bojím aby to nedopadlo stejně, ne-li hůře. Ono ne každé nové koště lépe mete. Ale pokud někdo vytáhne Capaldimu z ruky kytaru a přetáhne s ní Moffata po hlavě, nic tím nezkazí.

27.1.2016 | 20:45:13
Xegiie

tak to je děs… odchod jestli je dobrý nebo špatný nevím, ať to režíroval kdo chtěl měl dobré i špatné epizody. Moffetovy zapletence mě moc bavili.. a ty diskuze na foru a teorie byly super :)

28.1.2016 | 15:02:51
Fezzman

Zrovna mě napadá, že celý seriál perfektně vystihuje citát s koštětem z „Deep breath“. Máte seriál. Vyměníte hlavní obsazení, pak vyměníte producenty, scénáristy a režiséry. A takhle pořád dokola. Je to stále ten stejný seriál? Ne, ale pořád se na něj dá koukat.

28.1.2016 | 15:06:53
Nobody4U

Že Moffat odchází, je mi úplně ukradené. Nějak nejsem schopná srovnat jeho epizody s epizodami jiných scénáristů, stejně jako nejsem schopná porovnávat Doctory mezi sebou. Prostě má každý něco do sebe, a ačkoliv mají každý jiný obličej a jinou povahu, pořád jsou jeden a ten samý Pán Času.

Co by mě ale opravdu naštvalo, je, kdyby před rokem 2017 (tedy v tom – snad se nemýlím – vánočním speciálu na konci letošního roku) odešel Capaldi, který si mě po Heaven Sent neskutečně získal a který si podle mě zaslouží minimálně tři série stejně jako Tennant nebo Smith. To bych jim asi neodpustila.

Co se týče Chrise Chibnalla, možná se i těším, co do Doctora Who přinese. Epizody Hungry Earth a Cold Blood, které jsou jeho dílem se mi docela líbily, tak uvidíme, jak zvládne hlavní zápletku (protože vymyslet něco pro celou sérii – nebo víc – je něco úplně jiného než zápletka jednoho dílu).

#15 Fezzman
28.1.2016 | 21:22:01
Fezzman

#14 Nobody4U: Capaldi určitě zůstane do 10. série. Já doufám, že odejde až na konci 11. nebo 12. Moc bych chtěl vidět, jak by ho pojal Chibnall. Navíc s tou přestávkou v natáčení by se mohl Capaldi pustit do něčeho jiného, odpočinout si od DW a pak se vrátit v plné síle.

29.1.2016 | 10:19:06
jasonpileek

No já jsem i rád a myslím, že včera bylo pozdě. Je to skutečně věc názoru, ale pro mě byl emotivní rodinný seriál DW z pera Russella T Daviese. Měl i epizody o ničem, ale celkově finále dávali dohromady drama. Vim že to tolikrát bylo melodrama, ale dokázal mě hrozně často skutečně dojmout .. (Planeta Oodů, Tennantovo grandfinále a pod..) U Moffata jsem od začátku nesnášel tu zrzku šerednou, ta mi kazila celý seriál. Jeho dějový linky byli divný fantasmagorie a to jeho neustálý poameričťování mi lezlo na nervy (Bez tak toho máme v reálný Evropě až moc). Navíc jsem tolikrát vůbec nerozuměl tomu jeho chaotickýmu vyprávění, to přímo nesnášim. A jestli mu nikdy něco neodpustim, tak jak totálně po*ral jeho jediný skutečně epický příběh Impossible girl. Nevim jak scénárista, který vymýšlí celý hlavní děj pro celou sérii může nakonci očividně nevědět co s tim a vymyslet tak naprotosto nechutný nelogický rozřešení s nějakým životním proudem pána času. A kort když pak z hlavní hrdinky udělá postavu, která se mu pak objevuje všude celej život, ale přesto ji nepotkává.. . Takže doufám, že ten nový to nepodělá a vrátí se, alespon pro mě, zpět někam k Russell T Daviesovi… Ale dřív jak v roce 2018 to nebude :(

#17 Fezzman
1.2.2016 | 20:34:25
Fezzman

#16 jasonpileek: Name of the Doctor nebylo tak špatné finále, jak popisuješ. Navíc je třeba si uvědomit, že to bylo těsně před velmi očekávaným 50. výročím, kdy Moffatovi do poslední chvíle nikdo nepotvrdil účast. Hrozilo, že Matt ani David do toho nepůjdou a celé Day of the Doctor se bude točit jen kolem Clary. Proto bylo finále 7. série takové, jaké bylo. Potřeboval si nechat víc možností do výročního speciálu. Naopak si myslím, že tohle Moffat zvládl bravurně. Moffat byl skvělý na komplikované příběhy, ale moc mu nešlo psaní postav. Proto doufám, že se po něm seriál zase víc zaměří na budování postav a vztahů mezi nimi. To je vlastně to jediné, co se mi na RTD líbilo. Zajímavé postavy s vyvíjejícími se příběhy.

#30 ivvika
2.2.2016 | 11:01:36
beka122

Když jsem si přečetla, že další série bude až v roce 2017, málem mně kleplo :-D, ale zase na druhou stranu by to mohla být příjemná změna. Pevně doufám, že Peter se v DW udrží co nejdéle. Je perfektní herec a na Doctora se perfektně hodí. Co se týče Mofata, vždy mi byl blíž RTD a jeho epizody, ale dokázal i překvapit. Např. poslední série byla úžasná. Sem tam by mohl zase do DW přispět:) osobně jsem zvědavá jak se s tím popere Chris Chibnall. Jak Broadchurch tak i Torchwood se vydařily takže se moc teším, i když to dlouhééé čekání mně asi zabije :-D

7.2.2016 | 12:29:47
nerrti

Přátelé, a co kdybyste upustili od nesmyslných požadavků o návratu ke stylu RTD a nechali nového showrunnera vytvořit svébytný osobní nekopírující rukopis? Ostatně dělal poslední řady Torchwoodu a jestli Doctor potemní tímto způsobem, tak jsem extrémně natěšený.

9.2.2016 | 3:38:12
Xiris

#2 mal: Podle mě jeho díly jako Blink, Listen, Silence in the Library a další přinesly seriálu hodně fanoušků a je škoda že odchází, protože plačící andělé jsou nejlepší příšery ever!!!

9.2.2016 | 10:37:08
Xiris

Doufám že Chris nebude dál dělat takový kraviny jako je Síla na třetí to fakt neeee,prosím

9.2.2016 | 10:40:38
NiennaTasart

Heuréka! Nic proti němu, měl pár dobrých dílů, ale už je to moc překombinované a začíná mě to štvát. Novému režiséru fandím, Broadchurch je epickej. P. S. neví někdo, zda bude 3. řada? popř. kdy?

11.2.2016 | 16:22:42
Maka

RTD podľa mňa viac pracoval s postavami a tak celkovo … preto boli odchody všetkých no až na Marthu dosť ťažké. Ale mohla byť väčšia rozmanitosť mimozemšťanov a tak celkovo problémov, ktoré niesu iba 1-dno ep. záležitosťou. Moffat mal zasa komplikované epizody, toľko by mi to nevadilo trochu ma to aj bavilo… zo začiatku ale postavy trošku odflákol… zo začiatku sa všetko točilo okolo River zaujímavej a tajuplnej postavy, ktorá mi toľko nevadí no a potom sa to všetko začalo točiť okolo Cláry :D trošku otravnejšej a charakterovo nestabilnej postavy :D

#24 VOVOT
14.2.2016 | 16:59:01
VOVOT

#23 Maka: Mi se zdály spíš „těžší“ Moffatovy odchody, protože uměl zaujmout odchodem samotným a taky to může být tím, že mi Pondovi a Clara tak trochu přirostlé k srdci

#25 VOVOT
16.2.2016 | 13:51:39
VOVOT

#24 VOVOT: *přirostli

16.2.2016 | 13:51:58
Jáchym Pochop

Až v roce 2017? Sakra

20.2.2016 | 22:12:04
Jáchym Pochop

Ale Moffat mi bude chybět

20.2.2016 | 22:12:36
Pavka

2017? Jsem hodně trpělivá ale tohle je pro mě moc moc smutná zpráva, nedočkavě poposedávám, kdy bude další díl a pak příjde taková sprcha :(

26.2.2016 | 9:34:09
aegispotae

uvidme – snad to serialu prospeje a obcerstvi jej to

24.4.2016 | 13:40:21
ivvika

#17 Fezzman: Jo tak tohle je v podstatě více či méně popis toho, jak to vidím já. Lidi se pořád dohadují, jestli byl/je lepší Moffat nebo Davies, já bych si přála kombinaci Moffatovi nápaditosti a Daviesova citu pro psaní postav a budování vztahů. Tedy v jejich lepších momentech, protože oba na můj vkus občas něco přehnali. Na Chibnalla jsem celkem zvědavá. Snažím se nemít moc velká očekávání, ale jisté naděje do něj vkládám. Tak uvidíme.

25.12.2016 | 15:11:23
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Soutěž

Vyhlášení výherců soutěže o lístky na WHOCON

Vyhlášení výherců soutěže o lístky na WHOCON

V minulých dnech jste na tomto webu měli možnost soutěžit o dva lístky na letošní WHOCON, který se uskuteční ve dnech 17. až 19. listopadu v Brně. Pojďme si teď společně představit výherce a správné odpovědi na soutěžní otázky.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Aktuální epizoda

Doktor kdo?

Momentka

Momentka

Narozeniny