Doctor Who (Pán času) Na co se těšit na letošním WHOCONu?

Na co se těšit na letošním WHOCONu?

Na co se těšit na letošním WHOCONu?

Druhý ročník největšího srazu československých fanoušků seriálu Doctor Who nás v Brně čeká již za necelé tři měsíce. Proč byste si tedy letošní WHOCON rozhodně neměli nechat ujít?


1 0
7.7.2014

WHOCON je největší československý con výhradně se zabývající tematikou britského seriálu Doctor Who. Jeho první ročník probíhal od 22. do 24. listopadu roku 2013 v Brně v rámci 50. výročí seriálu Doctor Who. Pro obrovský úspěch se pak WHOCON vrátí i letos, a to konkrétně od pátku do neděle 3. až 5. října. Letošní WHOCON bude navíc obsahovat i dvě tématické podsekce: Sherlocon zabývající se stále populárnějším britským seriálem Sherlock Stevena Moffata, a Sillycon oslavující 45. výročí od založení britské komediální skupiny Monty Python a vzniku jejich kultovního pořadu Monty Python's Flying Circus.

Program

Stejně jako všechny ostatní důležité informace o WHOCONu, i jeho dosavadní program najdete na jeho oficiálních stránkách. A přestože se celý program zatím pořád ještě ladí a doplňuje, už nyní se můžete těšit na řadu již ohlášených přednášek, od besedy s překladateli klasických doctorských sérií až po přednášku o Doktorově lodi TARDIS nebo seriálové hudbě.


Stejně jako vloni, i letos WHOCON navíc navštíví i anglický komik Scott Lee Hansen, jehož loňské povídání o vyrůstání s Doctorem Who sklidilo obrovský úspěch. A ať už se stále rozmýšlíte, zda na WHOCON skutečně zavítat, či jste minulý ročník už navštívili a Scottovu přednášku byste si prostě jen rádi oživili, krátký sestřih z ní vám nyní i s českými titulky představujeme v následujícím vi­deu:

Thumbnail Play icon

A s přednáškami na WHOCONu nebude lenit ani Edna. Připravíme si pro vás přednášky totiž hned dvě (tedy o jednu více než vloni). V rámci samotného WHOCONu se můžete těšit na přednášku zabývající se problematikou cestování časem s přiléhavým názvem Wibbly Wobbly Timey Wimey, prostřednictvím Sherloconu si pak zopakujeme naši přednášku o fenoménu Sherlocka Holmese, na kterou jste se mohli přijít podívat již minulý prosinec do brněnské kavárny Trojka.

WHOCON ale nebude jen o přednáškách. Například hned po jeho pátečním slavnostním zahájení bude návštěvníky čekat křest knihy Doctor Who: Závoj smutku (Doctor Who: Shroud of Sorrow), což je vůbec první kniha s tematikou Doctora Who vydaná v českém jazyce.

Na křest knihy, která by se do prodeje měla dostat v září, pak bude navazovat beseda s jejím překla­datelem Tomášem Oaklandem, aby nás hned v sobotu čekaly i besedy další, konkrétně s kreslířem mimo jiné i sherlockovských komiksových publikací Petrem Koplem a následně i herci a dabéry Terezou Bebarovou (Rose Tyler) a Petrem Burianem (desátý Doktor). Dále nebudou na WHOCONu chybět ani dnes již tra­diční soutěže, workshopy a spousta dalších téma­tických akcí.

Vstupenky

Ceník jednotlivých vstupenek na WHOCON najdete opět na oficiálních stránkách celé akce, kde je třeba se pro objednání vstupenky samotné nejdříve zaregistrovat. Pokud však máte hluboko do kapsy a chcete zkusit štěstí, v průběhu tohoto týdne vyhlásíme na našem webu soutěž o jednu vstupenku na WHOCON zdarma.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Soutěž

Vyhlášení výherců soutěže o lístky na WHOCON

Vyhlášení výherců soutěže o lístky na WHOCON

V minulých dnech jste na tomto webu měli možnost soutěžit o dva lístky na letošní WHOCON, který se uskuteční ve dnech 17. až 19. listopadu v Brně. Pojďme si teď společně představit výherce a správné odpovědi na soutěžní otázky.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Aktuální epizoda

Doktor kdo?

Momentka

Momentka

Narozeniny