Doctor Who (Pán času) První rozhovor se třináctým Doktorem

První rozhovor se třináctým Doktorem

První rozhovor se třináctým Doktorem

V neděli bylo oficiálně oznámeno, kdo se od letošního vánočního speciálu ujme role Doktora. Představitele Třináctky samozřejmě vyzpovídala BBC a vy si teď můžete celý rozhovor přečíst.


16 3
18.7.2017

Jaký je to pocit být třináctým Doktorem?

Strašně mě to znervózňuje a taky to bylo strašně velké tajemství.


Proč jste o tu roli stála?

Byla jsem požádána, abych hrála tu nejdokonalejší postavu, abych co nejvíc zapojila svou schopnost předstírat, to byl v prvé řadě také důvod, proč jsem chtěla být herečkou. Mít možnost hrát někoho, kdo se na obrazovce může neustále doslova přetvářet, přináší velkou svobodu. Je to neuvěřitelná příležitost a ještě ke všemu jsem tu roli získala jako vůbec první žena.

Bylo těžké to utajit?

Ano, velmi. Navykládala jsem spoustu lží. Zapletla jsem se do hotového světa lží a to se mi vymstí, až to bude oficiálně oznámeno.

Třináctým Doktorem bude Jodie Whittaker; Foto: BBC

Komu jste jako prvnímu řekla, že jste tu roli získala?

Manželovi, protože to mi dovolili.

Měla jste nějakou přezdívku, nějaké kódové jméno? A pokud ano, jakou?

Doma a při komunikaci s agentem jsme tomu říkali Clooney. George je pro mě a pro manžela opravdu ikonickou osobou. Říkali jsme si: „Které jméno je opravdu slavné a ikonické?“ Prostě to sedělo.

Jaký je to pocit být prvním ženským Doktorem?

Je to pro mě úplně zdrcující, pro mě jako pro feministku, ženu, herečku, člověka a někoho, kdo se chce neustále motivovat k dalšímu postupu. Nechci se nechat zaškatulkovat názory ostatních. Je to neuvěřitelné.

Chtěla byste něco vzkázat fanouškům?

Chci jim vzkázat, aby se nebáli mého pohlaví. Tohle je opravdu vzrušující doba a Doctor Who navíc reprezentuje všechno, co je na změně vzrušující. Fanoušci už zažili tolik změn a tohle je prostě dalších z nich, trochu odlišná, ale rozhodně by se jí neměli bát.

Starý tým se loučí a nový přichází

Z čeho jste nejvíc nadšená?

Z toho, že se stávám součástí rodiny, o níž jsem ani netušila, že existuje. Narodila jsem se v roce 1982. Ten seriál je na světě déle než já. V životě se mi nesnilo, že bych se stala součástí takové rodiny.

Jak vás Chris přesvědčil, abyste roli vzala?

Někdy letos jsme si spolu povídali a já si myslela, že mluví o Broadchurch. Začala jsem se ho vyptávat na jeho novou práci ve Walesu a zeptala jsem se ho, jestli bych nemohla hrát padoucha a on rychle změnil téma a řekl, že bych měla zvážit konkurz na třináctého „Clooneyho“. Byl to ten nejúžasnější rozhovor, protože jsem se ptala na všechno možné a řekla jsem mu, že potřebuji pár týdnů na rozmyšlenou. Zavolala jsem mu do 24 hodin, zavolala bych mu i dřív, ale s manželem jsme byli v jiných časových pásmech.

Peter Capaldi ve finále desáté řady

Takže vás něčím přesvědčil?

Ne, nemusel mě přesvědčovat. Pokud vás někdo k téhle roli musí přesvědčovat, tak se na ni nehodíte. Taky si myslím, že každý, kdo tuhle roli chce, o ni musí bojovat, což rozhodně byl můj případ. Vím, že o tu roli stáli i jiní fenomenální herci.

Co budete nosit?

Ještě nevím.

To, co máte na sobě v tom představovacím klipu, je váš kostým?

Ne.

Dal vám nějaký jiný Doktor nějakou radu?

To ani nemohli, protože to doteď nevěděli, ale rozhodně očekávám několik telefonátů. Mám mezi nimi několik kamarádů. Přátelím se s bývalým společníkem Arthurem Darvillem (Rory). Mezi Doktory mám hned tři přátele. Znám Matta Smithe (jedenáctý Doktor), Chrise Ecclestona (devátý Doktor) a samozřejmě Davida Tennanta (desátý Doktor). A vlastně i Davida Bradleyho (představitel prvního Doktora Williama Hartnella). Hned čtyři Doktory! Takže doufám, že mi některý z nich zatelefonuje nějakou tu radu.

Diskuze /11

awacs

Tohle je pro mě lehce znepokojující :/ Je to pro mě úplně zdrcující, pro mě jako pro

feministku,

ženu, herečku, člověka a někoho, kdo se chce neustále motivovat k dalšímu postupu.

#7 Bonnie01
18.7.2017 | 13:49:14
Packa

Doufala jsem, že to co měla ve videu na sobě, jí zůstane. Hlavně ať z ní nedělají modelku. Ten kabát a mikina by seděly víc…

redaktor
18.7.2017 | 14:08:48
monikash

Koukám, že vám to taky přijde nepřirozené, když hned v úvodu o ní píšete v mužském rodě… Správně mělo být Představitelku 13ky. ;-)

#4 Valada06
18.7.2017 | 15:44:56
Valada06

#3 monikash: To není chyba, to je záměr, jelikož identita Jodie Whittaker jako nového Doktora byla odhalena teprve nedávno a někteří lidé se stále chtějí nechat překvapit, tak jsem v anotaci nechtěl prozradit ani fakt, že se jedná o ženu, ale tato „doba hájení“ brzy skončí a už o ní budeme psát v ženském rodě. :-)

webmaster
18.7.2017 | 15:57:23
Lex Luthor

Tak uvidíme co nová doktorka předvede, radši bych ji viděl v normálnějším oblečení, ted ještě kdo bude nový společník, nebo společnice

18.7.2017 | 20:11:14
nomohakon

tak snad to nebude katastrofa, hlavne at ji napisou dobry scenar.

20.7.2017 | 0:47:46
Bonnie01

#1 awacs: Pro tebe je znepokojivé, když se žena v 21. století označí za feministku? Nespletla sis profily seriálů? Upíří Deníky jsou tady http://www.edna.cz/…ire-diaries/ ;) you're welcome

21.7.2017 | 18:55:35
Jáchym Pochop

Sakra, proč to nemoh hrát Hugh Laurie?! Pro tu roli je jak stvořenej

#9 SteveBlackCZ
3.8.2017 | 16:42:34
SteveBlackCZ

#8 Jáchym Pochop: Laurie by byl dobrej, ale myslim, že tipově je podobný Capaldimu, takže už ho asi neobsaděj.

14.8.2017 | 15:14:11
Nikolperse

Capaldi ako doktor ma neskutočne nudil. Uvidím ako to bude s touto, hádam to bude lepšie.

3.9.2017 | 22:40:00
God of war

Jako mě to vadí že je doktor ženská. Chci vidět jak si ženská se vším poradí. Doufám že tohle bude poslední série protože tohle už je moc!

7.10.2017 | 21:31:55
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Soutěž

Vyhlášení výherců soutěže o lístky na WHOCON

Vyhlášení výherců soutěže o lístky na WHOCON

V minulých dnech jste na tomto webu měli možnost soutěžit o dva lístky na letošní WHOCON, který se uskuteční ve dnech 17. až 19. listopadu v Brně. Pojďme si teď společně představit výherce a správné odpovědi na soutěžní otázky.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Aktuální epizoda

Doktor kdo?

Momentka

Momentka

Narozeniny