Doctor Who (Pán času) Tak jak to bude s tou Clarou?

Tak jak to bude s tou Clarou?

Tak jak to bude s tou Clarou?

Možná si pamatujete na zprávu z uplynulého srpna od britského serveru Mirror, který uvedl, že Jenna Coleman opustí seriál Doctor Who v letošním vánočním speciálu. Nově však Mirror zase tvrdí, že tomu tak nakonec nebude. Takže jak?


3 1
29.11.2014

Původní dnes už tři měsíce stará zpráva serveru Mirror.co.uk vyvolala značně horlivé debaty. A to nejen ani tak kvůli oné samotné zprávě Mirroru, ale především kvůli tomu, že stanice BBC se k ní odmítala vyjádřit a samotná Jenna Coleman v podstatě uvedla, že nechce fanouškům zkazit překvapení.

Dnes však Mirror přišel s menším zvratem. Jenna si to podle něj totiž rozmyslela (především prý kvůli výborné spolupráci s Peterem Capaldim) a měla by v seriálu setrvat minimálně ještě první polovinu deváté řady. To pak prý mělo mít za následek i značné přepsání scénáře.


A vzhledem k tomu, že aktuálně naprosto netušíme, které z těchto informací by mohly být pravdivé a které ne (například kdyby Jenna nakonec měla odejít a použil by se tak údajný původní scénář), schováme vám tento přepis do spoileru. Klikejte tedy pouze na vlastní nebezpečí.

Clara měla podle Mirroru původně ve vánočním speciálu opustit Doktora a zestárnout, kdy by pak Doktor seděl u její smrtelné postele. V nové verzi scénáře ale Clara prý s Doktorem zůstává a je připravená na další dobrodružství. Problém je ale v tom, že takhle rezolutní konec úplně nekoresponduje s tím, co před pár měsíci uvedla samotná Jenna, podle které kdybychom věděli, zda má nebo nemá odejít, vyzradili bychom si tím další vývoj příběhu. Větší smysl by to dávalo spíš v závěru osmé řady, kdy nevíme, zda se Clara vrátí nebo ne. Pokud jsme ale dopředu věděli, že se vratí do vánočního speciálu, ztrácí to na účinku. Ať už Mirror nebo Jenna Coleman, někdo si tu prostě něco cucá z prstu.

Tou hlavní otázkou však zůstává, jestli skutečně stále chceme, aby Clara v seriálu setrvala. Po událostech finále osmé řady se totiž většina fanoušků rozdělila do dvou silných táborů debatujících o tom, zda si Clara ještě zaslouží cestovat s Doktorem, či jestli má její postava ještě vůbec co říct. A co si myslíte vy?

Měla by se Clara vrátit i do deváté řady?

56%
44%
181 hlasů

Diskuze /22

nerrti

Já jsem si její postavu v průběhu nejaktuálnější řady velice oblíbil a myslím si, že její projev skvěle doplňuje Capaldiho.

29.11.2014 | 19:19:30
jh666

Jednoznačně chci, aby zůstala

29.11.2014 | 19:37:59
Kimberlly

nech ešte jednu sériu ostane! :)

29.11.2014 | 20:07:49
Mrs.Stark

Clara s Dvanáctým Doktorem se mi líbila mnohem a mnohem a mnohem víc, než s Jedenáctým. Ráda bych ji vídala po boku Petera Capaldiho nadále, jelikož ti dva jsou spolu opravdu skvělí. Jen doufám, že Clařin případný návrat nás příliš neochudí o dobrodružství, která by nás čekala bez Clary. Prostě, aby to nedopadlo podobně, jako předčasný odchod Matta Smithe. Z celé sedmé série jsem měla potom pocit, jako by Moffat splácala dvě série dohromady. Však víte- Angels take Manhattan.

29.11.2014 | 20:37:33
Jara

Clara je dobrá společnice a Jenna s Peterem jsou vážně výborní. Jejich scény jsou i herecky tak skvělé, že bych je mohla jen sledovat, jak se spolu baví. Ale když zůstane, tak opravdu jako společnice, která s Doctorem cestuje jako společnice bez lží, požadavků („Doctore, udělej tohle a tamto, nebo…“), a hlavně bez otravného přítele, který by ten vztah akorát narušoval.

29.11.2014 | 21:01:48
Liss93

Já prostě Jennu nemusím. A nemusím ani Claru. A když nemusíte ani postavu a ani její představitelku, tak vás ke koukání nepřiměje ani takovej charismaťák, jakým je Peter, který se vám jako Doctor zalíbil hned napoprvé. Snad jsou ty první zprávy pravdivé, protože podle mě Clara už vážně nemá co nabídnout.

29.11.2014 | 21:39:26
InReverse

Clara s Dvanáctým doktorem podle mě úplně neklapou, daleko víc se mi líbila její chemie s číslem jedenáct… herečky je mi trošku líto, měla celkem smůlu se scénářem pro osmou řadu ve které se stala v některých chvílích dost iracionální a její postava budí zkrátka dojem že scénáristům docházejí nápady co s ní.

29.11.2014 | 21:41:18
Jara

Ona hlavně Jenna, jakkoliv se jí očividně práce s Peterem líbí, nikdy nebyla fanynka a seriál před obsazením moc neznala. Takže pro ní je to víceméně jen práce, a na DW si udělala jméno, takže se může posunout dál. Neříkám, že každý herec musí nutně být fanoušek (jak každý, kdo tam hraje, tvrdí, že je fanoušek, je už trochu oposlouchané), ale nějaké nadšení se hodí. Ale je pravda, že větší fanoušci než Peter Capaldi a David Tennant se mezi herci jen tak nenajdou :)

29.11.2014 | 21:58:58
Londo

Pryč s ní.

29.11.2014 | 22:30:10
alexis

Její postava se v osmé sérii hodně rozvinula, ale to, co se jí přihodilo ve finále by snad každého normálního člověka vedlo k rozhodnutí s Doktorem už necestovat. Jako postava není špatná, ale už se tam podle mě dějově nehodí. Nedovedu si představit, že by nějak smysluplně zdůvodnili její rozhodnutí s Doktorem cestovat dál. Obávám se, že by to bylo jako dosud – v jednu chvíli se na Doktora tváří jako ryba, v druhou chvíli se šťastně usměje a padne mu kolem krku, protože si najednou vzpomene, že on je přece super. Takže apriori bych proti pokračování Clary nebyla, ale muselo by to být hodně dobře napsané. A to nebude…

29.11.2014 | 23:21:52
Hurley

Hodnocení je zajímavě vyrovnaný. To mě docela příjemně překvapuje. :)

webmaster
30.11.2014 | 11:13:36
Sam.Claire

Já Claru neměla ráda, hlavně v 7. sérii, v 8. jsem ji začala jakš, takš brát, ale pak přišel Danny a šla zase dolů, ale teď, když je bez Dannyho si myslím, že by bylo fajn, kdyby ještě chvíli zůstala :)

30.11.2014 | 17:33:06
Xegiie

me se libila spise jen s Mattem, byla dobra, byla dobra i s Capaldim, ale chtel bych nekoho noveho

30.11.2014 | 22:14:18
Allien9

Hlavně ne odchod uprostřed série. Celá řada pak působí tak nekonzistentně, až to bolí. :-p

30.11.2014 | 23:30:15
Nathaniell

Pokud se Jenna vrátí, tak za mě to bude jedině dobře. Se Smithem jsem ji měla ráda, ale byla to jen další roztomilá společnice, která cestuje s hezkým mimozemšťanem, protože je do něj tak trochu zabouchnutá. S Capaldim dostal jejich vztah úplně novou dynamiku, baví mě, jak si k sobě hledají cestu přes své rozdílné povahy. Jsem ráda, že Claře nabídla osmička mnohem více prostoru, protože Jenna rozhodně umí zahrát víc, než jen být „ta hezká, co běhá Doctorovi v patách“. Jen doufám, že tam nenacpou nový milostný interest v duchu Dannyho Pinka. Clara jako Doctor verze 2.0 je ok, ale Clara, která probrečí celé finále, kvůli nějakému chlapovi, to už vážně znovu vidět nepotřebuju.

1.12.2014 | 14:31:48
lilith23

Jennu mám rada, ale viac sa mi páčila v kombinácii s 11-ctkou. Posledné epizódy boli pre mňa utrpenie, takže by som vážne, vážne rada privítala zmenu a niekoho nového.

2.12.2014 | 11:59:44
Ikari

podle me by meli vymenit Moffata – Davies mel 4 serie, Moffat ted uz taky, bylo by fajn, kdyby se toho ujmul zase nekdo jiny a posunu celeho doctora zase nekam jinam

3.12.2014 | 14:59:47
mrjablko

Děkujeme, odejděte! :-) Už se těším na někoho nového. Jak Clara, tak Moffat.

4.12.2014 | 23:36:56
Allien9

No Moffat to teď jaksi ku*ví, což se mi ale vůbec nelíbí.

5.12.2014 | 18:37:59
FaNTa

Hele lidičky. Mě by docela i zajímalo kdo je to ta Clara ?? Vím, že je to společnice Doctora, ale co ve skutečnsoti je. V minulé nebo snad už i v oředminulé sezóně sme Claru Oswald viděli v minulosti a i snad v budoucnosti. A nevím jestli se to nějak v serialu řešilo a nebo ne. Ale jsem si na sto procent jistej, že ne. Ale jak mohla být na tolika místech, jmenovat se stejně a vypadat stejně ?? Jsem z toho zmatenej. :) Pokud něco lidičky víte napište mi to díky ;)

12.12.2014 | 21:20:47
Allien9

„Narodila se, aby zachraňovala Doctora.“ Tam bylo řečeno.

13.12.2014 | 11:58:19
SmenSl

Clara vešla do doktory časové linie díky „časové anomálii“ který zbyde místo těla po cestovateli v čase. a díky tomu se narodila nebo se tam v dospělosti dostala ve všech časech a místech kde se měl oběvit doktor v jeho jakékoliv inkarnaci. a udělala to s toho důvodu aby doktora ochránila před Great Intelingenci který tam vešel aby doktora zabil.

17.12.2014 | 8:49:46
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Soutěž

Dorazte na letošní WHOCON

Dorazte na letošní WHOCON

Letos na podzim se opětovně uskuteční největší sraz českých a slovenských fanoušků britského seriálu Doctor Who. Uvnitř článku zjistíte, co všechno letošní ročník nabídne, a navíc máte možnost vyhrát dva lístky na tuto dnes již tradiční akci.

Reklama

Aktuální epizoda

Doktor kdo?

Momentka

Momentka

Narozeniny