Doctor Who (Pán času)
94/100 - 455×

Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Pauza
vysílání
13 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Peter Capaldi (Dvanáctý Doktor), Jenna Coleman (Clara Oswald), Matt Smith (Jedenáctý Doktor), Karen Gillan (Amy Pond), Arthur Darvill (Rory Williams), Neve McIntosh (Madam Vastra), Dan Starkey (Strax), David Tennant (Desátý Doktor), Freema Agyeman (Martha Jones), Catherine Tate (Donna Noble), John Simm (Vládce (obnovené série)), Alex Kingston (River Song), Christopher Eccleston (Devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness)

Vše, co odhalil panel Doctora Who pro nadcházející sérii

Vše, co odhalil panel Doctora Who pro nadcházející sérii

Na letošním Comic-Con@Home jsme se dozvěděli několik novinek o nadcházející sérii. Víme nejen přibližnou premiéru, která bude ke konci roku, ale také nové společníky a logo. Podle tvůrců se můžeme těšit na originální a naprosto odlišnou podívanou, než na kterou jsme byli od roku 2005 zvyklí.

5 0
29.7.2021

Logo seriálu Doctora Who se pro třináctou sérii změnilo. Můžeme si všimnou změny v písmu a v pozadí loga. Už od pohledu se zdá, že logo evokuje outfit, který Třináctá Doktorka od své přítomnosti v seriálu nosí. Díky tomu se jedná o první logo v historii seriálu, které je inspirované oblečením Doktora.

Nová série je příběhově úplně jiná než ty předchozí 

Třináctá série bude mít o pět epizod méně než ty přechozí z důvodu koronavirové pandemie, která komplikovala natáčení. Podle showrunnera Chrise Chibnalla se ale můžeme těšit na zcela odlišný přístup vyprávění příběhu. Nadcházející série bude vlastně jeden dlouhý příběh, kdy každá epizoda na sebe bude navazovat a bude končit napínavě.

Noví společníci

Již jsme vás informovali o novém společníkovi, který se přidá k Doktorce a Yaz na cestování vesmírem a časem. Společníkem bude Dan, kterého ztvárnil herec John Bishop. Panel na Comic Conu odhalil, že nebude sám, kdo se k nim přidá. Dalším společníkem bude postava Vindera, jenž ztvárnil herec Jacob Anderson známý ze seriálu Game of Thrones. Na panelu byla postava Vindera představená jako akční hrdina, který cestuje ve své vesmírné lodi a jeho postava by měla lehce připomínat styl kapitána Jacka.

Vrátí se staří nepřátelé

Třináctá série možná bude hrát na originalitu, co se příběhu týká, ale s nepřáteli půjde na jistotu. Showrunner Chris Chibnall je velkým fanouškem klasické série Doctor Who, a tak můžeme očekávat návrat starých nepřátel. Možná se objeví i někteří, které jsme v obnoveném seriálu ještě neviděli, ale pocházejí z původní tvorby.

Foto: BBC One

Diskuze /8

Levascue

A já dodám nejnovější info z oficiálních stránek BBC DW – pro Chinballa je toto poslední řada!! Odchází spolu s Jodie, kdy završí řadu třemi speciály.

#2 janobrchtos
29.7.2021 | 16:31:30
janobrchtos

#1 Levascue: Ani neviete ako ste mi zlepšili deň.

29.7.2021 | 18:43:49
Myraelle

Já jenom doufám, že ten seriál začne konečně psát někdo, kdo to umí.

29.7.2021 | 19:54:29
Michalcin

Aby BBC ještě seriál nepozastavil po 3 speciálech, nebo i hůř najde se ještě někdo horší než chibnal

#8 Levascue
29.7.2021 | 20:51:05
Yann

Včera se mi opravdu proslunil den, když sem si tu zprávu na BBC DW přečetl, že Chibnall a Jodie po téhle sérii odchází. Bylo zajímavé číst i komentáře lidí, kde drtivá většina byli nadšené ohlasy.

#6 Beranir
30.7.2021 | 7:33:38
Beranir

#5 Yann: no otázkou je koho si tam woke BBC postaví místo nich a jak se ti popasujou s tím že Chibnall dokázal za těch pár sérií prakticky kompletně předělat celej origin Doktora.

30.7.2021 | 20:34:00
Basim

Nová doktorka bude černá :D

31.7.2021 | 10:34:43
Levascue

#4 Michalcin: S tím zrušením se není třeba obávat, opět z ofiko BBC – DW po speciálech nekončí a nový showrunner + 14. Doktor by měl být oznámen v nejbližší době. :)

31.7.2021 | 13:24:01
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S00E19: The Power of the Doctor

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @fifakovaterka

Překlad sedí: Na všechny dostupné verze

Epizodu nezapomeňte po shlédnutí ohodnotit

Ohodnoťte Doctora Who

Nepřehlédněte

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

V nedělních odpoledních hodinách stanice BBC oznámila hvězdné jméno, které po Jodie Whittaker převezme roli Pána času.

Reklama

Doktor who?

 

Momentka

Momentka

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama