Doctor Who (Pán času)
94/100 - 455×

Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Pauza
vysílání
13 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Peter Capaldi (Dvanáctý Doktor), Jenna Coleman (Clara Oswald), Matt Smith (Jedenáctý Doktor), Karen Gillan (Amy Pond), Arthur Darvill (Rory Williams), Neve McIntosh (Madam Vastra), Dan Starkey (Strax), David Tennant (Desátý Doktor), Freema Agyeman (Martha Jones), Catherine Tate (Donna Noble), John Simm (Vládce (obnovené série)), Alex Kingston (River Song), Christopher Eccleston (Devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness)

Amy Pond

Amy Pond

Amy Pond je první společnicí jedenáctého Doktora. V seriálu byla zatím ztvárněna rovnou dvěma představitelkami, sedmiletou Caitlin Blackwood a převážně pak její sestřenicí, třiadvacetiletou skotskou herečkou Karen Gillan.

Sezóny 3
2010 - 2012

Poprvé se Amelie s Doktorem setkala, když jí bylo pouhých sedm let a on se svou TARDIS havaroval u jejího domu. Doktora tehdy zaujala podivná prasklina ve zdi Ameliina pokoje. Než ji ale stačil prošetřit, musel se vrátit do TARDIS a skočit v čase, aby se nepřehřály motory. Tehdy Amelii slíbil, že se vrátí za pět minut.

Z pěti minut se však stalo 12 let a zatímco Doktor viděl Amelii ještě před pár okamžiky, nyní už dospělá „Amy“ si celou tu dobu snažila namlouvat, že „otrhaný Doktor“ byl pouhým výplodem její fantazie. Společně pak musí zastavit Vězně Nula, mimozemskou entitu, která se na Zemi dostala skrze prasklinu, a kterou hledá rasa Atraxiů, odhodlaná kvůli jeho dopadení celou Zemi i zničit.

Znovu za Amy Doktor přichází až za další dva roky a nabídne jí s ním cestovat. Ona souhlasí pod podmínkou, že se do rána vrátí. Co totiž Amy Doktorovi neřekla je, že se má druhý den vdávat.

Amy při cestách s Doktorem zažívá hned několik dobrodružství. Setká se například s rasou Daleků, Doktorových nejzarytějších nepřátel, či hrozivými Plačícími anděli, kteří ji málem připraví o život. V porovnání s některými předchozími Doktorovými společnicemi v sobě Amy snoubí mladickou energičnost například Rose Tyler či Marthy Jones s nezdolným temperamentem a častou dominantou nad Doktorem, na kterou si jeho desátá reinkarnace musela zvykat už u Donny Noble. Amy je zejména také velmi cílevědomá a sic se na rozdíl od mnoha předchozích společnic do Doktora přímo nezamiluje, začne ji silně přitahovat.

Když to Doktor (už tak trochu na vlastní kůži) zjistí, raději se rozhodne přibrat na palubu TARDIS i Roryho Williamse, snoubence Amy, se kterým se setkal už při útoku Atraxiů na Zemi. Všichni tři tak spolu prožívají mnoho dalších dobrodružství. Když se jich navíc jednou zmocní takzvaný Pán snů, a Rory v jeho snovém světě zemře, Amy je ochotná raději spáchat sebevraždu, než žít bez něj (tehdy ona ani Doktor nevěděli, ocitají-li se ve snu či skutečnosti).

Když se však později Doktor střetává s rasou Silurianů, Rory je zabit tentokrát doopravdy. A aby toho nebylo málo, pohltí ho prasklina, která oplývá tou vlastností, že cokoliv vstřebá, nejen zahubí, ale rovnou vymaže z historie. Rory teď jakoby nikdy neexistoval a ani Amy si na něj nepamatuje.

Znovu se s ním však setkává tehdy, když aliance různých mimozemských ras uvězní Doktora v Pandorice. Tehdy vědomí Nestene vytvoří z jejích vzpomínek Roryho jako plastového Autona. Ten se poté neubrání svému naprogramování a je donucen Amy zastřelit. Doktor ji poté uzamkne do Pandoriky, která ji udrží při životě. Musí však uplynout 2000 let, než se tělo Amy dostatečně zotaví a Pandoriky se bude moct dotknout malá Amelie a přenosem DNA své starší já oživit. Rory přitom Amy v Pandorice celou tu dobu střeží.

Těsně před tím, než Doktor s Pandorikou vletí do explodující TARDIS, aby „restartoval“ hroutící se vesmír, ptá se Amy na její rodiče, o kterých jsme do té doby vůbec nic nevěděli. Velmi pravděpodobně je totiž pohltila prasklina v Amyině pokoji. Doktorovi se poté podaří uzavřít všechny praskliny v prostoru, sám je však jednou z nich pohlcen.

Po úspěšném „druhém Velkém třesku“ se Amy probouzí doma v den své svatby. Jsou tu i Rory a její rodiče, a Amy se nakonec díky mnoha náznakům a podsunutým vzpomínkám podaří vzpomenout si na Doktora a tím pádem ho i „oživit“.

Amy a Rory, nyní jako novomanželé, opět cestují s Doktorem v jeho TARDIS a zažívají nejrůznější dobrodružství.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Amy Pond je podľa môjho skromného názoru tou najlepšou Doctorovou spoločníčkou, v akú sme mohli snívať a dúfať. Amelia v podaní Karen Gillan bola neskutočná, s Doctorom a Rorym mala senzačnú chémiu a interakciu. Nielenže je Amy prekrásna a príťažlivá žena, ale i velice sympatická a milá. Amy mala nevídaný šmrnc a čaro, a jej čarokrásne a prenikavé očká sú tomu živým dôkazom. Jej očká sú skutočne pohlcujúce, a ihneď som sa do nich zamiloval, taktiež ako do jej prekrásnej a milučkej tváričky a nádherných a ohnivých vláskov. Karen Gillan je úžasná herečka a velice milá osoba i v skutočnom živote, je veľmi sympatická, vtipná, príťažlivá a sexy. A jej škótske korene sa skrátka nezaprú, ten jej sexy škótsky akcent milujem. A vďaka tým ryšavým vlasom úplne žiary. „The Girl Who Waited“

7.6.2021 | 13:31:24
Loocika

Nejlepší doktorova společnice všech dob. Chybí mi to kouzlo, které tomu dodávala <3

4.2.2021 | 1:07:34
Levascue

Amy mi nesedla, bylo jí zbytečně moc a v porovnání s Clarou, Rose, či Donnou, je taková nemastná, neslaná, ukvákaná, ze společníků vedl jasně Rory.

20.2.2020 | 19:56:59
FoxieBlack

Skvělá společnice, pro mě rozhodně nejsmutnější scéna seriálu byla její a Roryho odchod :( to jsem fakt hodně probrečela :(

3.10.2018 | 21:54:41
Maki.hol

Nejlepší společnice vůbec! :)

28.12.2017 | 12:31:19
fanta2pomeranc

Bože, jak já ji nesnášela. Charakter bez charakteru. Její období jsem přetrpěla jen kvůli Rorymu

12.10.2017 | 18:04:53
Emereth

Pre mňa to bolo medzi Rose a Amy veľmi vyrovnané, ale po poslednej vete od doktora k nej som si bol istý :) – Je to proste dievča, ktoré čakalo.

2.3.2017 | 19:04:12
baraeliasova

Nejlepší společnice!! :D

13.1.2017 | 18:00:26
Rebeka89

Spolu s Rose nejlepší společnice!! Temperamentní, vtipná a chytrá!

28.5.2016 | 21:11:30
Magyana

Amy byla skvělá. Moje druhá nejoblíbenější společnice (hned po Rose).

29.3.2016 | 16:42:36
1

Stav titulků

Epizoda S00E19: The Power of the Doctor

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @fifakovaterka

Překlad sedí: Na všechny dostupné verze

Epizodu nezapomeňte po shlédnutí ohodnotit

Ohodnoťte Doctora Who

Nepřehlédněte

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

V nedělních odpoledních hodinách stanice BBC oznámila hvězdné jméno, které po Jodie Whittaker převezme roli Pána času.

Reklama

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Doktor who?

 

Momentka

Momentka

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama