Doctor Who (Pán času) Clara Oswald

Clara Oswald

Clara Oswald

Záhadná nová Doktorova společnice, které jakoby bylo souzeno se s posledním Pánem času stále setkávat. A to i přes překážku vlastní opakované smrti.

Sezóny 1
2012 - 2014

Clara Oswin Oswald je jméno minimálně tří prakticky identických žen žijících ve třech různých obdobích lidské historie, se kterými se setkal jedenáctý Doktor. Vyznačují se ráznou povahou, ctižádostí, neodbytností a fascinací samotným Doktorem (rády také dělají suflé). Doktor však zatím nedokáže vysvětlit, jak je možné, aby se stále setkával s jednou a týž ženou, když je to vždy zároveň někdo jiný.

Dalecké sanatorium – období neznámé

Oswin Oswald (jméno Clara zde není zmíněno) byla členkou lidské posádky vesmírné lodi Alaska, která ztroskotala na Daleckém sanatoriu. Zatímco zbytek posádky zahynul, Oswin žila v domnění, že se jí daří v Sanatoriu přežívat a odrážet útoky Daleků a že, když se na planetu dostali jedenáctý Doktor a jeho společníci Amy Pond a Rory Williams, pomohou jí se ze Sanatoria dostat.


Když se však Doktor s Oswin poprvé setkává, zjišťuje, že ve skutečnosti byla celou dobu konvertovaným Dalekem, který si stále myslel, že je člověk. Když ale Dalek-Oswin přijme tento svůj osud, sníží planetární silové pole, aby mohl Doktor se svými společníky uniknout a Dalekové mohli Sanatorium zničit. Přitom také vymaže jakékoliv vzpomínky na Doktora z paměti všech Daleků. Následně při zničení celé planety umírá.

Země – 19. století

Clara Oswin Oswald se narodila v Anglii 23. listopadu 1866. V roce 1892 pracovala v restauraci Růže a koruna a současně, s hraným přízvukem maskujícím její chudý původ, jako guvernantka v domě kapitána Latimera, kde se starala o jeho dvě děti.

S Doktorem se poprvé setkala, když objevila Sněhuláka, který během vteřiny „vyrostl“ na ulici. Doktor chtěl celou záležitost ignorovat, Claru však tento záhadný muž velmi zaujal a začala ho sledovat, díky čemuž se setkala i s jeho spojenci Straxem, Jenny a madam Vastrou a objevila Doktorovu TARDIS skrytou na oblaku nad Londýnem.

Doktor se nakonec rozhodne pokusit se s Clarou přijít oné záhadě se Sněhuláky na kloub, na své dřívější setkání s Oswin si však nevzpomene, protože Oswin ve skutečnosti nikdy neviděl, pouze slyšel její hlas přes vysílačku. První podezření však nabude při zjištění, že Clara, stejně jako Oswin, ráda dělá suflé.

V konfliktu s ledovým stvořením, z části vzniklým z DNA bývalé Latimerovy guvernantky, jež umrzla v jezírku, Clara padá z oblaku, na kterém je umístěna Doktorova TARDIS, a posléze, tedy 24. prosince 1892, umírá. Až po přečtení celého jejího jména na náhrobním kameni si však Doktor konečně uvědomuje spojitost Clary s Oswin v Daleckém sanatoriu a rozhodne se zjistit, jak je existence dvou verzí stejné ženy vůbec možná.

Země – 21. století

Clara si prohlíží náhrobek své jmenovkyně z 19. století. Neuvědomuje si však, že se nejednalo o pouhou jmenovkyni a co všechno jí kvůli tomuto faktu v budoucnu také čeká.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Loocika

Úžasná, nemám více slov. Miluju Jennu Coleman.

4.2.2021 | 1:12:07
FoxieBlack

Skvělá jak se Smithem, tak s Capaldim :) mám jí moc ráda :)

3.10.2018 | 21:56:42
Theta Sigma

S Dvanáctkou tvoří nejlepší tým :)

1.1.2018 | 14:51:05
baraeliasova

Upřímně Claru nesnáším!! Jako herečka úžasná to jo, ale Clara… Uvědomila jsem si, že právě ona mi ze začátku úplně zhnusila 12th Doctora, protože hned od desáté série jsem ho začala mít ráda. A to mluvím jenom o dvanáctém Doctorovi… S jedenáctým jsem jí úplně nesnášela. Navíc to jak se zachovala po tom co 11th zregeneroval? Vzhledem k tomu, že ona jediná viděla všechny jeho předešlé podoby a ptá se jak ho přemění zpátky? To mi přišlo úplně z cesty.

26.10.2017 | 11:43:06
fanta2pomeranc

Ze začátku nic moc, pak už na zabití

12.10.2017 | 18:03:53
fantasy011

Popravdě jsem jí ze začátku nesnášela. 7 série – vůbec! 8 série – už to začínalo být lepší, ale pořád jsem ji neměla ráda, ale od 9 série jsem si jí opravdu oblíbila, což mě samotnou překvapilo. Měla dobrý příběh a skvělý konec. :)

4.6.2017 | 18:54:06
alexis

Obávám se, že Clara pro mě už zůstane navždy to hezké děvče s velkýma očima. Nic víc.

17.4.2017 | 20:19:46
Grindor

100% pro 7 serii 60% pro 8 serii (tam mě fakt štvala) x% pro 9 serii ještě jsem neviděl. Začinam od 1 serie pak ohodnotim :)

24.2.2017 | 18:02:39
Doctor who

ta nej společnice !!!!

16.1.2017 | 12:38:43
VampKošilka

V zásadě proti ní zaujatá nejsem, ale neměla být podle mě s Doctorem déle, než jednu sérii. Není to Rose, ani Amy.:P

8.8.2016 | 17:53:00
1

Aktuální epizoda

Epizoda S00E16: Revolution of the Daleks

Doktor kdo?

Reklama

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny