Doctor Who (Pán času) Tvář Boe

Tvář Boe

Tvář Boe

Tvář Boe je kladnou vedlejší postavou obnovených sérií Doctora Who. V průběhu jeho prvních tří řad se objevila dohromady ve třech epizodách (jednou za každou sezónu) a do seriálu už se pravděpodobně nikdy nevrátí.

Sezóny 3
2005 - 2007

Tvář Boe byla svého času nejstarší bytostí ve známém vesmíru. Mělo se jednat o posledního zástupce prastaré rasy Boe, který žil několik miliard let (k jeho původu se přesto váže ještě jedna teorie). Tvář Boe byla schopná telepatie. Verbálně se před Doktorem projevila pouze jednou, těsně před svou smrtí, když se mu rozhodla sdělit „tajemství pro věčného cestovatele“.

V roce 200 000 se objevila zpráva, že Tvář Boe porodila nového zástupce své rasy – Boeminu. Přestože nevíme, co přesně se s Boeminou stalo, předpokládá se, že zahynula někdy během let 200 000 a 5 000 000 000, kdy je Boe označen za posledního zástupce svého druhu. Právě v prvním století pěti miliard let našeho letopočtu se Tvář Boe setká hned třikrát s Doktorem. Poprvé je tomu v roce 5 miliard ku příležitosti destrukce planety Země, čemuž byl devátý Doktor svědkem spolu se svou společnicí Rose, podruhé pak v roce 5 000 000 023, kdy byla Tvář Boe hospitalizována v jedné z nemocnic Nové Země. Zde se setkala již s desátým Doktorem, kde mu sdělila, že až se setkají potřetí a naposledy, odhalí mu velké tajemství.


Potřetí a naposledy se tak Tvář Boe s Doktorem setkává v roce 5 000 000 053, a to opět na Nové Zemi, kde Tvář Boe umírá při záchraně bezpočtu obyvatel planety. Předtím však Doktorovi prozradí, že „není sám“. Toto poselství Doktor, který se do té doby považoval za posledního přeživšího z rasy Pánů času, plně pochopí až při znovu shledání se svým věčným rivalem Vládcem.

Vedle pravděpodobnosti existence oné rasy Boe, ze které by Tvář Boe pocházela, zde ještě existuje možnost, že Tvář Boe byla původně Jackem Harknessem, člověkem z 50. století a Doktorovým společníkem, který byl po své smrti oživen energií časoprostorového víru a stal se tak pevným bodem v čase, kdy není schopen nikdy zemřít.

Harkness uvedl, že „Tvář Boe“ byla jeho přezdívka na akademií časových agentů. Těžko však říct, jestli by se jeho fyziologie dokázala takto markantně změnit za necelých 200 000 let, kdy máme o Tváři Boe první zprávy. Nicméně by to ale vysvětlovalo, jak Tvář Boe věděla o návratu Vládce, protože právě Jack Harkness byl této události svědkem.

foto: BBC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Starej se o Doctora Who

Sleduješ Doctora Who? Chceš spravovat tento web? Tak nám dejte vědět.

Napiš @1Bobesh1 vzkazík, případně se mi ozvi e-mailem ondrej.rubes@iinfo.cz

Aktuální epizoda

Epizoda S00E16: Revolution of the Daleks

Reklama

Doktor kdo?

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny