Doctor Who (Pán času)
94/100 - 455×

Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Pauza
vysílání
13 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Peter Capaldi (Dvanáctý Doktor), Jenna Coleman (Clara Oswald), Matt Smith (Jedenáctý Doktor), Karen Gillan (Amy Pond), Arthur Darvill (Rory Williams), Neve McIntosh (Madam Vastra), Dan Starkey (Strax), David Tennant (Desátý Doktor), Freema Agyeman (Martha Jones), Catherine Tate (Donna Noble), John Simm (Vládce (obnovené série)), Alex Kingston (River Song), Christopher Eccleston (Devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness)

Tvář Boe

Tvář Boe

Tvář Boe je kladnou vedlejší postavou obnovených sérií Doctora Who. V průběhu jeho prvních tří řad se objevila dohromady ve třech epizodách (jednou za každou sezónu) a do seriálu už se pravděpodobně nikdy nevrátí.

Sezóny 3
2005 - 2007

Tvář Boe byla svého času nejstarší bytostí ve známém vesmíru. Mělo se jednat o posledního zástupce prastaré rasy Boe, který žil několik miliard let (k jeho původu se přesto váže ještě jedna teorie). Tvář Boe byla schopná telepatie. Verbálně se před Doktorem projevila pouze jednou, těsně před svou smrtí, když se mu rozhodla sdělit „tajemství pro věčného cestovatele“.

V roce 200 000 se objevila zpráva, že Tvář Boe porodila nového zástupce své rasy – Boeminu. Přestože nevíme, co přesně se s Boeminou stalo, předpokládá se, že zahynula někdy během let 200 000 a 5 000 000 000, kdy je Boe označen za posledního zástupce svého druhu. Právě v prvním století pěti miliard let našeho letopočtu se Tvář Boe setká hned třikrát s Doktorem. Poprvé je tomu v roce 5 miliard ku příležitosti destrukce planety Země, čemuž byl devátý Doktor svědkem spolu se svou společnicí Rose, podruhé pak v roce 5 000 000 023, kdy byla Tvář Boe hospitalizována v jedné z nemocnic Nové Země. Zde se setkala již s desátým Doktorem, kde mu sdělila, že až se setkají potřetí a naposledy, odhalí mu velké tajemství.

Potřetí a naposledy se tak Tvář Boe s Doktorem setkává v roce 5 000 000 053, a to opět na Nové Zemi, kde Tvář Boe umírá při záchraně bezpočtu obyvatel planety. Předtím však Doktorovi prozradí, že „není sám“. Toto poselství Doktor, který se do té doby považoval za posledního přeživšího z rasy Pánů času, plně pochopí až při znovu shledání se svým věčným rivalem Vládcem.

Vedle pravděpodobnosti existence oné rasy Boe, ze které by Tvář Boe pocházela, zde ještě existuje možnost, že Tvář Boe byla původně Jackem Harknessem, člověkem z 50. století a Doktorovým společníkem, který byl po své smrti oživen energií časoprostorového víru a stal se tak pevným bodem v čase, kdy není schopen nikdy zemřít.

Harkness uvedl, že „Tvář Boe“ byla jeho přezdívka na akademií časových agentů. Těžko však říct, jestli by se jeho fyziologie dokázala takto markantně změnit za necelých 200 000 let, kdy máme o Tváři Boe první zprávy. Nicméně by to ale vysvětlovalo, jak Tvář Boe věděla o návratu Vládce, protože právě Jack Harkness byl této události svědkem.

foto: BBC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Stav titulků

Epizoda S00E19: The Power of the Doctor

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @fifakovaterka

Překlad sedí: Na všechny dostupné verze

Epizodu nezapomeňte po shlédnutí ohodnotit

Ohodnoťte Doctora Who

Nepřehlédněte

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

V nedělních odpoledních hodinách stanice BBC oznámila hvězdné jméno, které po Jodie Whittaker převezme roli Pána času.

Reklama

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Doktor who?

 

Momentka

Momentka

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama