Doctor Who (Pán času) Televizní trailer na epizodu Under the Lake

Televizní trailer na epizodu Under the Lake

Televizní trailer na epizodu Under the Lake

V pořadí již třetím dílu deváté řady poputujeme na podvodní základnu, kde bude Doktora, Claru a k smrti vyděšenou posádku sužovat skupina duchů. Epizody se dočkáme již tuto sobotu, avšak tentokrát o trochu později, a sice pět minut před půl desátou večerní našeho času.

17 0
28.9.2015

Thumbnail Play icon

Diskuze /14

Yann

Po druhém dílu deváté řady už nedoufám, že by tato série byla jiná, než osmá. Jediná zajímavá postava Missy se ze seriálu zase na pár dílů vytratí a tak nezbude než se zase koukat na čím dál více otravnou Claru, která své datum spotřeby převýšila už od konce řady sedmé.

Jako postřeh z druhého dílu bych ještě rád zviditelnit naprosto příšerný soundtrack, který mi místy připadal jako hudební nahrávka z osmdesátých let. Ach jo,co jen to s tím Doctorem je. Nebo spíše, co je s Moffatem?!

#4 VOVOT #6 Fezzman
29.9.2015 | 10:59:47
Yann

Dodatek: Vyměnit šroubovák za brýle… Vážně? :(

29.9.2015 | 11:01:23
Camfourek

Trnu hrůzou. Při sledování druhého dílu se mi vybavila Princezna ze mlejna. První díl byla hezká pohádka a druhý byl křik, chaos a člověk byl úplně mimo. Až po několikátém shlédnutí jsem zjistila o co vůbec jde. A osmá a očividně i devátá série doktora je to samé. Asi tomu nerozumím, zřejmě je to nějaký záměr, ale vždycky dokoukám díl a wtf? Tak snad třetí díl překvapí.

#4 VOVOT
29.9.2015 | 11:11:29
VOVOT

#1 Yann: #3 Camfourek: Já na osmou sérii nemám tak radikální názor, octlo se zde dost povedených dílů (i když musím uznat, že storyarc byl slabší) a co se týče série deváté, tak jsem mile překvapen. Já bych moffata ještě nechal, líbí se mi ten jeho styl „timey, wimey, wibbly wibbly“ prostě líbí a už jsem si na něho zvykl. A co se týče Kláry, tak mi otravná nepříjde ;)

#5 VOVOT
29.9.2015 | 16:33:16
VOVOT

#4 VOVOT: *wobbly

29.9.2015 | 16:34:06
Fezzman

#1 Yann: Tak to je možná na čase přestat se koukat. Podle hodnocení si všechny tři poslední díly (všechny od Moffata) naprostá většina lidí užívala. A já třeba doufám, že bude celá série taková, jako byl její první dvojdíl.

#7 Yann
30.9.2015 | 11:29:29
Yann

#6 Fezzman: Záleží na tom kdo tyto díly hodnotí. Já například žádné epizody nehodnotím a raději napíši komentář. Pokud si všimneš, pozitivní komentáře rozhodně nepřevládají. Jinak stále doufám, že se Doctor Who zlepší a bude mít zase tu šťávu jakou měl. Líbil se mi výše zmíněný komentář od Camfourek , kde napsala, že po každém díle si říká „WTF?“, protože přesně takové pocity mám po zhlednutí 8 série a prvních dvou dílu série deváté.

#8 Fezzman
30.9.2015 | 12:03:40
Fezzman

#7 Yann:Musím přiznat, že po prvním díle jsem si taky trochu říkal WTF? Bylo to takové zvláštně roztáhlé se spoustou zbytečností, ale druhý díl se podle mě vážně povedl. Bylo to vtipné, napínavé, dramatické, epické a spousta dalších pozitivních adjektiv. Skvělá charakterizace a herecký výkon u Missy, Davrose i Doktora (Claru bych nehodnotil negativně, spíš tak nějak neutrálně :D ) Netvrdím, že to bylo 100%, ale řekl bych, že to byla jedna z těch lepších epizod (zatím v top 3 dvanáctého Doktora), ke které se určitě rád vrátím a rozhodně mě to naladilo na další díly.

#9 Yann
30.9.2015 | 12:30:19
Yann

#8 Fezzman: Tak jako určitě musím uznat, že tenhle díl patřil k těm lepším co se dvanáctého Doctora týká. Ale pořád mi tam vadí cosi tak nějak jiného, než bylo předtím. Ta hudba, ty natahované a zbytečné scény, kýčovitost, příběh a Clara. Ohledně hereckého výkonu Missy, tak o tom žádná. Je to bezpochyby nejlepší herečka, která tam momentálně je. Scény si vyloženě užívá a do této postavy dala bezpochyby kus svého vlastního Já. Jsem zvědavý na příští díl, protože to vypadá na epizodu, které jsme znali z dřívějška, kde nebude žádný hlavní storyarc, pouze díl Doctora na nějaké planetě s nějakými problémy a tady se teprve uvidí, jak bude Doctor a Clara spolu ještě vůbec fungovat, když tam nebude Danny (pro mě nejhorší postava Doctora vůbec). Díky za to, že už je pryč.

#10 Fezzman
30.9.2015 | 12:46:27
Fezzman

#9 Yann: Tak na Dannym se asi shodneme :D. Podle mě je teda asi nejhorší Rose a její love story. Předevčírem jsem si chtěl připomenout finále 4. řady a pokaždé, když se tam objevila, mlátil jsem hlavou o stůl. Jinak když to srovnám s tím finále 4. řady, tak na to má Moffat s kýčovitostí ještě co dohánět :D

30.9.2015 | 14:23:39
Nicolas

Docotor a Clara jsou super. Na dil se tesim, i kdyz uz netrpelive cekam na dil s UNITEM :) … a prvni dve dily maji u me jen jedno minus … a to Missy. Je naprosto stejna jako River, a tu jsem nemel rad. A v techto episodach byla navic uplne zbytecna.

30.9.2015 | 17:43:27
ElektronickyOtisk

První díl byl pro mě lehkým sklamáním. Zbytečné natahování, zbytečné scény, celé se to dalo sfouknout tím, že Doctora nějak nalákají na Scaro a mohlo se jet rovnou druhý díl, který byl poměrně slušný, správně Moffatovský, kdy se Steven hraje s naším očekáváním, aby to pak naprosto obrátil vzhůru nohama. Celou dobu člověk čekal, že půjde Davrosovi po krku, aby zachránil Claru, na tomhle postavili i cliffhanger první epizody, ale celé se to úplně obrátilo v naprostý opak, kdy ho Doctor zachránil, přesně v duchu rozhodnutí čtvrtého Doctora v epizodě Genesis of the Daleks. Velmi dobrá scénáristická práce, podobně jako u Name of the Doctor, kdy všichni očekávali, že bude prozrazeno nějakým způsobem jeho jméno, ale nakonec byla pointa vybudovaná na tom, že si začal říkat DOCTOR, a na jeho skutečném jménu nezáleželo. Osmá série se mi líbila jako celek, měla spoustu velmi kvalitních dílů a příšerné zklamání bylo akorát finále, kdy jsem poprvé ztratil důvěru v Moffata. Ta důvěra byla novým dvoudílem částečně obnovena :)

1.10.2015 | 9:38:53
Sillia

Je fakt, že první díl byl takový.. zvláštní. Spousta věcí tam neseděla a cliffhanger za moc nestál, jelikož jak dopadne, jsem odhadla správně v podstatě hned. Na druhou stranu i ten měl několik hezkých scén a pro mě určitě vítězí první moment Doktora na scéně – v roce 1038, na tanku, s elektrickou kytarou a brýlemi, vyzývající publikum křičet „Dude.“ Tam jsem se smála a říkala jsem si, že když Doktor pořádá mejdan, tak to stojí za to. Zvláště Dvanáctka. Jinak byl bohužel ten díl dost zdlouhavý, Clara působila jako superhrdinka a Missy.. Je pravda, že tu mám ráda a tady se docela pěkně předvedla, pobavila mě. Ale bohužel nevyužili potenciál Kolonie Sarff, která jako bytost by si určitě zasloužila víc pozornosti a ne být pouze poskokem (šéfem ochranky) Davrose. Navíc Doktorova odpověď na Davrosovo „I am dying.“ byla dokonalá – „You still keep saying that but you still keep not dying.“

Druhá epizoda ale už nabrala pořádné obrátky a od začátku do konce tam pořád bylo něco zajímavého. Rozmluvy Doktora s Davrosem měly takový temný nádech a při tom zároveň i jakýsi nadhled nad celým vztahem mezi nimi. O co každému z nich jde, jak o sobě navzájem přemýšlí a jak přemýšlí sami o sobě, což bylo fascinující pozorovat. Missy se opravdu vyšvihla, Clara konečně přestává být tak otravná, jako byla v 8. sérii. A zase k Missy, tu ženskou zbožňuju a její představitelku vážně obdivuju, protože to, co ona předvádí… To má prostě šťávu, nevím jak jinak to říct, ale já jí mam ráda, a to, jak zachází s Clarou se mi taky líbí, konečně někdo, kdo jí tak moc nerespektuje, vlastně skoro vůbec. Hlášky jako „In case there´s nothing to hunt,“ nebo „we, on the other hand, have a pointy stick.“ A vůbec celá ta záležitost se špičatým klackem. Možná jenom, že to, čím ho naostřila by jí možná bylo užitečnější.

Závěr, že Doktor o všem věděl se mi ale nelíbil tolik a to ne z důvodu, že to byl plán, ale proto, že to očividně neměl moc z čeho plánovat, kdyby tam nevletěla Missy, o které nemohl vědět, že přežila, tak by mu to nevyšlo. Navíc jestliže o tom věděl, nejspíš mohl vymyslet i něco jiného, než další čerpání regenerační energie.

Nicméně celkově se mi zdá, že se to dost zajímavě rozběhlo a pevně doufám a vlastně i věřím, že další epizody budou pěkný a budou mít podobný švih jako The Witchs Familiar. Alespoň tahle další epizoda vypadá dost dobře. Podvodní základny, nebo jakékoli základny, odříznuté od okolního světa v problému, jsou většinou jakýmsi indikátorem povedeného dílu, nebo alespoň zatím nebyla žádná taková, jaká by se mi nelíbila.

1.10.2015 | 11:47:14
Jara

Under the Lake byla výborná. Musím říct, že jak se mi Missy v předchozí sérii líbila, tak v té druhé epizodě už mi mírně lezla na nervy. Sledovat jí se takhle pitvořit celou sérii, tak bych to asi vypnula. Michelle je výborná, ale v první epizodě mi přišla vyloženě zbytečná a navíc, a hlavně, i když Master většinou dělal bordel prostě proto, že byl zlý, tak tady jsem její motivaci absolutně nechápala (třeba v Death in Heaven se mi to její vysvětlení líbilo).

4.10.2015 | 20:55:35
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Soutěž

Vyhlášení výherců soutěže o lístky na WHOCON

Vyhlášení výherců soutěže o lístky na WHOCON

V minulých dnech jste na tomto webu měli možnost soutěžit o dva lístky na letošní WHOCON, který se uskuteční ve dnech 17. až 19. listopadu v Brně. Pojďme si teď společně představit výherce a správné odpovědi na soutěžní otázky.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Aktuální epizoda

Doktor kdo?

Momentka

Momentka

Narozeniny