Dollhouse (Dům loutek)
88/100 - 46×

Dollhouse(Dům loutek)

Ne všechno prý lze koupit za peníze. Láska, přátelství, štěstí? Vítejte v Dollhouse – Domu loutek. V jednom zvláštním místě někde uprostřed Los Angeles, kde koupíte cokoliv.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | FOX | 50 minut
žánr
Katastrofický, Sci-fi, Thriller
hrají
Dichen Lachman (Sierra), Olivia Williams (Adelle DeWitt), Alan Tudyk (Alpha), Harry Lennix (Boyd Langton), Amy Acker (Dr. Claire Saunders), Fran Kranz (Topher Brink), Enver Gjokaj (Victor)

Dollhouse

Dollhouse

Ne všechno prý lze koupit za peníze. Láska, přátelství, štěstí? Vítejte v Dollhouse – Domu loutek. V jednom zvláštním místě někde uprostřed Los Angeles, kde koupíte cokoliv.


Věda a technologie zase udělala o krok kupředu a opět se pokouší hrát si na bohy. Tentokrát jim to jde skvěle. Je libo profesionální tanečnici, cvičeného zabijáka, milenku nebo opraváře jaderných reaktorů? Nic není problém.

Do Domu jsou přiváděni lidé, kteří jsou postupně přesvědčováni, aby se k této organizaci připojili. Po jejich souhlasu jsou jim vymazány myšlenky a místo člověka zbyde jen nepopsaný list, loutka, která nic necítí, svobodně nemyslí a dělá vše, co se mu nakáže. Takové loutce pak jen kdykoliv nahrají „otisk“ kohokoliv, koho si zákazník přeje. A může vyrazit do akce.

Na první pohled určitě idylický nápad s nevinnými úmysly. Když se však jejich vlastní vynález obrátí proti nim, začínají problémy. Uprchlá loutka Alpha se snaží Dům zničit zvenčí, loutky přestávají poslouchat a začínají jednat na vlastní pěst. Do toho všeho se vaše sídlo snaží odhalit agent FBI, který si nedá přestávku na cigaretu, ale stále se žene za vidinou úspěchu. Nejhorší zjištění je však to, že ani vaši lidé vám nejsou zcela věrní a váš ráj na zemi byl zákeřně infiltrován.

Vítejte v Domu loutek. V jednom zvláštním místě někde uprostřed Los Angeles, kde koupíte cokoliv. Kromě lásky, přátelství a štěstí.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Dollhouse je zatiaľ posledným zo skvostov televíznej tvorby Jossa Whedona. Seriál skúma etiku futuristických technológií a pýta sa, čo presne robí človeka človekom počas doby, keď sú naše mysle a telá programovateľné a zameniteľné. Tento unikátny počin si prichádza s revolučnou myšlienkou, čím v skutočnosti sme a čo nás táto technológia robí. Prehlbujú sa otázky vlastnej identity a autonómie a bol nám poskytnutý náhľad na zlomenú, chaotickú a bezcieľnu budúcnosť, ktorú nám táto nová technológia nakoniec prinesie. Filozofický presah je viac než len citeľný. Tiež sa kladie silný dôraz na neurológiu. Ide o vskutku vzrušujúcu Sci-Fi Thriller show, ktorá vám skrátka vyrazí dych! A ten záver je neskutočný, naozaj ma dojal.

12.1.2021 | 23:53:48
Jiri007

Dobrý serial, u ktereho nechyběla akce a překvapeni a hlavně se mi libily ty osobnosti a všechno kolem technologie a hlavně kolem Echo, ktera byla bezvadna a dival jsem na to kvuli ni, a fandil sem jí protože to byla moje nejoblibenějši postava a Paul byl pro ni fakt dobrý, a muj oblibenec byl Topher.

redaktor
13.1.2020 | 18:50:46
Arihant

Taka pohodova jednohubka. Zaciatok bol naivny az taky hlupucky, ale tie epitafy to vyrovnali. Celkove hodnotenie po 2. seriach 70%.

25.7.2018 | 21:36:41
panslunicko

Jeden z nejlepších seriálů, co znám (subjektivně) – samozřejmě až od chvíle kdy rozjel Whedon svou magii, když měl jasné, že další série nebude. Nedějové díly ze začátku byly občas lehce nevýrazné, ale pak se to roztočilo a předalo příběh, který se zaryl nejen do paměti, podvědomí ale i srdce. Pro sci-fi fandy snad povinnost.

20.5.2017 | 16:26:31
maha

poradí mi niekto kde môžem začať pozerať ? na topserialoch som nenasla :/

4.7.2016 | 17:41:10
Lucifrid

Sem tam to mělo nějakou mouchu, ale přesto je to pro mě kultovka. Body hlavně za Gjokaje, Lachman, Tudyka, Acker a Williams. Eliza převedla své maximum, což nebylo moc, ale byla fajn. Zbytek byl excelentní a závěr se hodně povedl.

webmaster
3.7.2016 | 14:35:31
sandokan555

Serial ktory mal zmysel .. nielen pozerat, ale aj scenaristi vedeli co robia .. Epitafi boli ako filmy a skvelo doplnali dej ..sice koniec prvej serie nedaval az taky zmysel no druha seria vlastne viedla cela k zaverecnej casti prvej serie a vyvrcholila v druhom epitafe. Mozem len odporucit. netreba sa nechat zmiast prvymi asi 3 castami , nie je to len o co cast to uloha babky …

22.10.2015 | 20:12:11
Pepe891

Nervy trhajúci SCI-FI Triler s dramatickými prvkami.Škodal že len s 2 sériami.Seriál mal teda ešte veľa čo ukázať.

15.5.2013 | 12:26:35
iHyi

Dollhouse u mě hraničil na pomezí úžasného seriálu a zároveň čtyřicetiminutové nudy. Myslím, že byl na tuhle dobu možná příliš chytrý. A paradoxní bylo navíc to, že nejlepší díly byly vždycky první epizody série a poslední epizodě série. Zvláštní.

čestný člen redakce
21.12.2012 | 18:15:02

Úvodní píseň

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama