Doom Patrol Postřehy: Admirál Fousek, paní Stone a Cyborgovo "Booyah"

Postřehy: Admirál Fousek, paní Stone a Cyborgovo "Booyah"

Postřehy: Admirál Fousek, paní Stone a Cyborgovo "Booyah"

V minulé epizodě jsme se dočkali rašomonského retrospektivního děje a Cyborg nám představil své největší trauma. Na tři významné události se podíváme v postřezích.

7 0
5.4.2019

Cyborg a jeho „Booyah“

Když se Victou Stoneovi znovu zpřístupnila seznamovací aplikace Cazh, většina jeho propojení po něm žádala, aby hlasitě zvolal „Booyah“. Právě touto hláškou komiksový Cyborg proslul a už od dob jeho komiksového debutu patří do jeho repertoáru. Mohli jsme ji slyšet i v animovaném seriálu Teen Titans a použil ji i Ray Fisher ve snímku Justice League. V Doom Patrol jsme toto zvolání zatím slyšeli jednou, doufejme tedy, že se Cyborg znovu pochlapí a znovu jej použije.

Booyah k Cyborgovi patří. Foto: DC Comics


Smrt Elinore Stone

Nejnovější díl Doom Patrol zapracoval do kánonu definitivně i smrt Cyborgovy matky Elinore Stone. Ta, stejně jako v komiksu, dříve pracovala ve S.T.A.R. Labs a zemřela během nehody, během níž hrdinný Cyborg vlastně vznikl. V Therapy Patrol jsme viděli, kterak si Vic matčinu smrt vyčítá a má kvůli ní i velmi bouřlivý vztah se Silasem. Tato reálie je nejvíce patrná v komiksové sérii Geoffa Johnse z New 52 a je vidět, že se tvůrci danou sérií inspirovali. Uvidíme v budoucnu nějaké další odkazy na Stoneovic rodinné problémy?

Příchod Admirála Fouska

Na konci epizody se ukázalo, že za všechny problémy obyvatel Doom Manor může krysa zvaná Admirál Fousek. Tato postava je podle showrunnera Jeremyho Carvera Batmanem krysího světa a to hlavně kvůli tomu, že jeho origin připomíná zrod Temného rytíře. Stejně jako ochránce Gothamu totiž Fousek přišel o své rodiče v relativně nízkém věku a na rozkaz Mr. Nobodyho se mstí celé Doom Patrol, jež jej o ně připravila. Na koho Fousek udeří v dalších dílech?

Diskuze /1

Lex Luthor

Admirál Fousek mě dost pobavil.

5.4.2019 | 15:07:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S01E15: Ezekiel Patrol

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @twister78, @Maty9, @MadyDollar, @Lucifrid

Překlad sedí na všechny verze.

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Doom Patrol

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Doom Patrol a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Druhá řada

Doom Patrol se dočká další série

Doom Patrol se dočká další série

Ještě před únorovou premiérou obnovila streamovací služba DC Universe seriál Doom Patrol pro druhou sérii. S Chiefem, Negative Manem a dalšími hrdiny se tak uvidíme i v roce 2020.

Nejlepší postavy

Reklama

Trailer

Thumbnail Play icon

Narozeniny

Fotogalerie

Fotogalerie

Hlídejte si nás