Doom Patrol Postřehy: Admirál Fousek, paní Stone a Cyborgovo "Booyah"

Postřehy: Admirál Fousek, paní Stone a Cyborgovo "Booyah"

Postřehy: Admirál Fousek, paní Stone a Cyborgovo "Booyah"

V minulé epizodě jsme se dočkali rašomonského retrospektivního děje a Cyborg nám představil své největší trauma. Na tři významné události se podíváme v postřezích.

7 0
5.4.2019

Cyborg a jeho „Booyah“

Když se Victou Stoneovi znovu zpřístupnila seznamovací aplikace Cazh, většina jeho propojení po něm žádala, aby hlasitě zvolal „Booyah“. Právě touto hláškou komiksový Cyborg proslul a už od dob jeho komiksového debutu patří do jeho repertoáru. Mohli jsme ji slyšet i v animovaném seriálu Teen Titans a použil ji i Ray Fisher ve snímku Justice League. V Doom Patrol jsme toto zvolání zatím slyšeli jednou, doufejme tedy, že se Cyborg znovu pochlapí a znovu jej použije.

Booyah k Cyborgovi patří. Foto: DC Comics


Smrt Elinore Stone

Nejnovější díl Doom Patrol zapracoval do kánonu definitivně i smrt Cyborgovy matky Elinore Stone. Ta, stejně jako v komiksu, dříve pracovala ve S.T.A.R. Labs a zemřela během nehody, během níž hrdinný Cyborg vlastně vznikl. V Therapy Patrol jsme viděli, kterak si Vic matčinu smrt vyčítá a má kvůli ní i velmi bouřlivý vztah se Silasem. Tato reálie je nejvíce patrná v komiksové sérii Geoffa Johnse z New 52 a je vidět, že se tvůrci danou sérií inspirovali. Uvidíme v budoucnu nějaké další odkazy na Stoneovic rodinné problémy?

Příchod Admirála Fouska

Na konci epizody se ukázalo, že za všechny problémy obyvatel Doom Manor může krysa zvaná Admirál Fousek. Tato postava je podle showrunnera Jeremyho Carvera Batmanem krysího světa a to hlavně kvůli tomu, že jeho origin připomíná zrod Temného rytíře. Stejně jako ochránce Gothamu totiž Fousek přišel o své rodiče v relativně nízkém věku a na rozkaz Mr. Nobodyho se mstí celé Doom Patrol, jež jej o ně připravila. Na koho Fousek udeří v dalších dílech?

Diskuze /1

Lex Luthor

Admirál Fousek mě dost pobavil.

5.4.2019 | 15:07:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E09: Wax Patrol

cz100%
DOKONČENO

Titulky ke druhé řadě překládat nebudeme, seriál můžete sledovat druhý den po odvysílání na českém HBO Go s českými titulky.

Reklama

Recenze

Doom Patrol očima redaktorů Edny

Doom Patrol očima redaktorů Edny

Partička těch největších superhrdinských zoufalců se ze stránek komiksů přenesla i na naše obrazovky, a to díky streamovací službě DC Universe. Naši redaktoři se s vámi podělí o to, jak se jim tahle absurdní zábava líbila.

Nejlepší postavy

Reklama

Druhá řada

Do druhé série míří i herečka Samantha Ware, naopak se v ní nevrátí Alan Tudyk

Do druhé série míří i herečka Samantha Ware, naopak se v ní nevrátí Alan Tudyk

V první řadě jsme poznali několik osobností Crazy Jane, zdaleka to však nebyly všechny. Díky tomu se k obsazení Doom Patrol přidává herečka Samantha Marie Ware, jež sehraje jednu z nich. Alan Tudyk pak potvrdil, že jeho Mr. Nobodyho už ve druhé řadě neuvidíme.

Trailer

Thumbnail Play icon

Narozeniny

Fotogalerie

Fotogalerie

Hlídejte si nás