Doom Patrol Postřehy: Animal-Vegetable-Mineral Man a další odkazy na DC hrdiny

Postřehy: Animal-Vegetable-Mineral Man a další odkazy na DC hrdiny

Postřehy: Animal-Vegetable-Mineral Man a další odkazy na DC hrdiny

V minulém díle jsme viděli paraguayskou Fuchtopii, Cliff opět provokoval narážkami na slavné hrdiny a zrodil se i jeden z klasických padouchů. Podívejte se na souhrn nejdůležitějších událostí v našich pravidelných postřezích.

18 0
7.3.2019

Justice League 2020

Minule jsme zjistili, že v komiksovém světě DC Universe existuje Flash, nyní nám Robotman potvrdil i Aquamana, jenž podle něj neztrácí klíče od auta. Později se sarkastický Cliff vyjádřil i k Cyborgovi, kterého pozval do Justice League 2020. Dočkáme se v rámci DC Universe nejslavnějšího superhrdinské­ho týmu?

Uvidíme Justice League i v seriálu? Foto: DC Comics


Dr. Von Fuchs

Nacistický vědec Von Fuchs uprchl jako mnoho jeho souputníků po porážce od Spojenců do Jižní Ameriky, kde začal provozovat soukromou kliniku, za jejímiž zdmi mění lidi v metalidi se schopnostmi. Nyní však jeho Fuchtopii zničila Janeina osobnost Silver Tongue a Fuchs je zdánlivě mrtev. Vzhledem k tomu, že tento geniální šílenec dokáže transformovat mysl do jiného těla, mohli bychom se jej v budoucnu dočkat s jinou tváří. Taktéž je možné, že přijme identitu Generala Immorta, dalšího z klasických nepřátel Doom Patrol.

Dočkáme se ještě Von Fuchse? Foto: DC Universe

Brotherhood of Evil

Během brífinku se Cyborg zmínil o tom, že Mr. Nobody patřil dříve k superpadoušské skupině známé jako Brotherhood of Evil. Tento tým je pro Doom Patrol největší hrozbou už od svého vzniku a kromě Nobodyho k němu patří i Brain, což je mozek geniálního padoucha ukrytý v robotickém těle, jehož osud připomíná Robotmana, dále pak inteligentní gorila Monsieur Mallah a Madame Rouge, jež se umí přeměňovat na jiné charaktery. Dočkáme se tohoto týmu, který byl jen drobně nastíněn, i v seriálu?

Uvidíme v Doom Patrol i Nobodyho kolegy? Foto: DC Comics

Animal-Vegetable-Mineral Man

V závěru epizody se ze Stevea, Fuchsova fanouška, který do Paraguaye dorazil za účelem přeměny v metačlověka, stal legendární komiksový padouch Animal-Vegetable-Mineral Man. Ten se v komiksu poprvé objevil roku 1964, nejednalo se však o Stevea, ale o švédského vědce Svena Larsena, který dříve studoval pod Chiefovým vedením. Animal-Vegetable-Mineral Man patří mezi klasické antagonisty týmu Doom Patrol a na čas se objevil i v sérii Doomsday Clock, jež navazuje na Watchmen.

V kolika dílech ještě Stevea uvidíme? Foto: DC Universe

Diskuze /2

FValek

Tak už vím rozdíl mezi Flaming Katy a Sun Daddym, ale teď zase nevím Silver Tongue, myslel jsem, že to je Scarlet Harlot, ale nebudu to řešit :D :D :D

7.3.2019 | 19:31:12
Brett

Opět výborné postřehy od DarthRevana! :-)

24.3.2019 | 13:43:46
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E09: Wax Patrol

cz100%
DOKONČENO

Titulky ke druhé řadě překládat nebudeme, seriál můžete sledovat druhý den po odvysílání na českém HBO Go s českými titulky.

Reklama

Recenze

Doom Patrol očima redaktorů Edny

Doom Patrol očima redaktorů Edny

Partička těch největších superhrdinských zoufalců se ze stránek komiksů přenesla i na naše obrazovky, a to díky streamovací službě DC Universe. Naši redaktoři se s vámi podělí o to, jak se jim tahle absurdní zábava líbila.

Nejlepší postavy

Reklama

Druhá řada

Do druhé série míří i herečka Samantha Ware, naopak se v ní nevrátí Alan Tudyk

Do druhé série míří i herečka Samantha Ware, naopak se v ní nevrátí Alan Tudyk

V první řadě jsme poznali několik osobností Crazy Jane, zdaleka to však nebyly všechny. Díky tomu se k obsazení Doom Patrol přidává herečka Samantha Marie Ware, jež sehraje jednu z nich. Alan Tudyk pak potvrdil, že jeho Mr. Nobodyho už ve druhé řadě neuvidíme.

Trailer

Thumbnail Play icon

Narozeniny

Fotogalerie

Fotogalerie

Hlídejte si nás